Kapat
Osmaniye Mah. Çağlar Sok. No: 2 Bakırköy / İstanbul
(0212) 909 97 72 info@klimaservisimerkezi.com.tr
Kanallı Tip Klima Servisi

Kanallı tip klima servisi geniş filosu ile İstanbul ve çevre illerde hizmet vermektedir. Herhangi bir mekanik sistem veya cihaz gibi, ısıtma ve soğutma sisteminiz de düzenli klima servisi, onarım ve bakım gerektirir. Genel bir kural olarak, söz konusu cihaz ne kadar büyük ve karmaşıksa, bakım, servis veya onarımın o kadar disiplinli ve profesyonel hizmete ihtiyaç duyar. Bu durum özellikle Kanallı tip klima sistemleri söz konusu olduğunda geçerlidir. Kanallı tip klima sistemleri piyasadaki en güçlü sistemlerdir. Daha basit bir bölünmüş sisteme kıyasla bazı benzersiz hizmet gereksinimleriyle birlikte gelir.

Kanallı Tip Klima Sistemlerinde Karşılaşılan Arızalar

Kanallı klima sistemleri daha büyük ve daha karmaşık olsa da, kanallı veya diğer klima türlerinde ortak olan birkaç sorun yaşar. Bunlar;

  • Kablolama sorunları,
  • Soğutucu sızıntıları,
  • Drenaj sorunlarıdır.

    Kök sorunu aynı olsa da, kanallı bir sistemin artan boyutu ve karmaşıklığı nedeniyle çözüm farklı olacaktır.

Yırtık veya Hasarlı Kanal Sistemi

Kanal, kanallı klimanızın anahtarıdır. Bu kanallar sisteme bağlı olarak farklı malzemelerden yapılır. Ticari kanallı klimalarda genellikle metal kanallar kullanılırken ev içi ve küçük işletmelerde genellikle bükülebilir plastik veya kauçuk kullanılmaktadır. Alüminyum kanallar oldukça güçlüyken, esnek olanlar o kadar dayanıklı değildir. Zamanla, delikler ve yırtıklar gelişebilir veya alternatif olarak bağlantılar gevşeyebilir. Bunların tümü soğuk havanın kaçmasına neden olarak kanallı klimanızın etkinliğini olumsuz yönde etkileyebilir. Bazen sorun düzeltilebilir fakat diğer yandan kanallarınızın tamamen değiştirilmesi gerekebilir. Her iki durumda da profesyonellerden oluşan Kanallı tip klima servisi olarak siz müşterilerimize uygun fiyat seçenekleri ile en iyi hizmeti sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

Yalıtım Sorunları

İç ve dış üniteler arasındaki mesafenin nispeten kısa olduğu split sistemlerin aksine, kanallı klima ızgaraları ile kompresörün kendisi arasında çok fazla mesafe vardır. Genel şemasında çok fazla görünmese de, meselenin gerçeği, uzun mesafelerin doğrudan daha fazla soğutmanın kaybolması anlamına gelmesidir. Yaz aylarında, tavan alanınız ısıyı hapseder. Bu ısı genellikle klima kanallarınıza yayılır ve soğuk havanızı ısıtır. Bu sonucu önlemek için klima kanallarınıza kanal yalıtımı yapılır.

Diğer yandan yalıtımla ilgili sorunlar, ısının kanallarınıza yayılmasına izin vererek, sisteminizin daha az verimli çalışmasına ve evinizi soğutmanın daha uzun sürmesine neden olur. Kanallı tip klima servisi teknoloji ekibi, kanallı klima onarımlarında uzmandır. Düzeltme ister düşmüş yalıtımı yeniden takmak isterse bozulan yalıtımı değiştirmek olsun, ekibimiz bu problemleri uzun yılların vermiş olduğu tecrübe ile anında halledecektir.

Kanal sisteminize yerleşik kapıları kullanarak, bölgelere ayrılmış kanallı klima, ayrı odalara hava akışını kontrol etmenizi sağlar. Ancak bu kapılar başarısız olursa, evin soğutulmasını istemediğiniz bölgelerine soğuk hava gönderildiğini görebilirsiniz. Bu durumlarda, bu imar kapılarını en kısa sürede kontrol ettirmeniz ve tamir ettirmeniz önemlidir. Böylece;

-Sıkışmaları ve tıkanmaları temizleme,
-Kırık kapıların değiştirilmesi,
-Arızalı kabloları ve aktüatörleri düzeltme işlemleri yapılmalıdır.

Tıkalı ve Kirli Filtreler veya Kanallar

Bu problem yalnız kanallı klimaya özgü değildir. Fakat sık görülen bir sorundur. Diğer yandan Bölünmüş sistemli bir klimada, genellikle tıkanan filtredir. Bu filtrelere erişim oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken iç ünitedeki kaplamayı çıkarmaktır. Ancak kanallı bir sistem için bu filtreler, kanal sisteminizin daha derinlerinde bulunur. Bu, onlara ulaşmayı çok daha zor hale getirir ve kanallı klimaların bakımı ve onarımı konusunda kapsamlı deneyime sahip bir klima ekibinin müdahale etmesi gerekmektedir.

Küçük Kanallı Klima Sistemleri İle İlgili Arızalar

Küçük kanallı klima sistemleri geleneksel kanallı soğutmanın sığmayacağı yerlere kurulabilirler, yani çok yönlüdürler. Daha güçlü soğutma etkisine sahiptir. Geleneksel kanallı klimaya kıyasla daha yüksek enerji verimliliği sağladığı için çokça tercih edilen bir klima türüdür. Yine de bazı sorunları beraberinde getirdiğini de unutmamak gerekiyor. Küçük kanallı klima söz konusu olduğunda kanallı tip klima servisi liderliği üstleniyor. SDS klima kurulumunun yanı sıra, diğer birçok klima şirketinin aksine, bakım ve onarımı emin ellerde olacaktır.

Küçük kanallı klima sistemlerinde elektrik arızalarından mekanik arıza teşhisine ve çoğu zaman yerinde onarıma kadar HVAC ünitenizle ilgili her türlü problemde yanınızdayız. Yılların tecrübesinin kazandırdığı hız ve kaliteli bakım, onarımlarla müşterilerimizin yüzünü güldürmeyi her zaman başardık. İster split klima, ister merkezi klima olsun her türlü klima tesisatı bizim işimizdir. Klimanız ile ilgili herhangi bir bakım, biz bunu karşılıyoruz, çok uzun bir süredir bu işin içinde olduğumuz ve klimanız için gereken her türlü teknik veya olası onarımı biliyor olduğumuz için bize güvenebilirsiniz.

Rutin Bakım ile Tüm Ani Arızalardan Kaçının

AC ünitenizin optimum performans sağlaması için düzenli AC bakımı gereklidir. Düzenli bakım işlemleri yukarıda saymış olduğumuz tüm bu ani arızalardan kaçınmanızı sağlarken aynı zamanda sizlere konforu getirir. Kanallı tip klima sistemlerinde bakım işlemleri mutlaka profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır. Bizler rutin bakım zamanlarını aksatmadan, sizlere en uygun fiyat seçeneklerimizle kaliteli bakım hizmeti sunmaktayız. Memnun müşterilerimize katılarak problemsiz çalışan klimalarınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

İklimsel Kanallı Tip Klima Servisi Ekibi

Kanallı tip klima servisi teknisyenler ve profesyonellerden oluşan bir acil durum ekibiyle her zaman hizmetinizdedir. Klima alanında yılların deneyimine sahiptir. Klima montajı, klima bakımı ve klima onarımı dahil hizmetlerimiz sektörde uzman olarak kabul görmektedir. Klima bakımına ihtiyacınız olduğunda bir telefonla bize ulaşabilirsiniz. İş tecrübesine sahip ve klima ünitenizin neredeyse tüm büyük ve küçük sorunları hakkında bilgi sahibi olan profesyonellerden oluşan bir ekiple lider servis sağlayıcıyız. Kanallı tip klima servisi tüm büyük marka ve tip klima üniteleri için bakım, onarım ve gaz doldurma hizmetleri sunuyor. AC ünitelerinizin kaliteli ve hızlı arıza tespiti ve onarımı ile tanındığımız için müşterilerimiz bizleri bilir.