Kapat
Osmaniye Mah. Çağlar Sok. No: 2 Bakırköy / İstanbul
(0212) 909 97 72 info@klimaservisimerkezi.com.tr
Kaset Tipi Klima Servisi

Kaset tipi klima servisi ve kaset tipi klimalar hakkında bilinmesi gerekenler ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. Klima kullanımı günümüzde oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Birçok farklı klima çeşidi bulunmaktadır. Asma tavan içerisine de yerleştirilebilen kaset tipi klima oldukça fazla tercih edilmektedir. Kaset tipi klimaların dört yöne birden üfleme yapabilmeleri sebebiyle çok fazla kullanıldığı bilinmektedir. Homojen bir şekilde sıcaklık dağılımı yapabilen kaset tipi klima, hem soğuk hem de sıcak hava salınımı yapabilmektedir.

Kaset Tipi Klima

Kaset tipi klima, en fazla tercih edilen klima modelleri arasında yer almaktadır. Yüksek konforlu mekanlar kaset tipi klima kullanımı için son derece uygun yerlerdir. Hem dikey yönde hem de yatay yönde hava salınımı yapmaları, kaset tipi klimaların en önemli özellikleri arasında yer almaktadır. Genel olarak villalarda, otellerde, okullarda sıklıkla kullanılan bir klima türüdür. Aynı zamanda mağazalarda, alışveriş merkezlerinde ve konser salonlarında da kaset tipi klima çok fazla kullanılmaktadır.

Kaset tipi klima seçimi oldukça önemlidir. Ancak sonrasında kaset tipi klima servisi seçmek de büyük bir öneme sahiptir. Maksimum düzeyde verimlilik elde etmek için kaset tipi klima kullanımı tercih edilmektedir. Kullanılan ortamın her alanına ulaşım sağlayabilmesi de kaset tipi klimaları daha tercih edilebilir bir hale getirmektedir.

Kaset Tipi Klima Servisi

Estetik açıdan güzel bir görünüm elde etmek isteyen kişiler de kaset tipi klima modellerini değerlendirmeyi düşünebilir. Duvara monte edilebilen kaset tipi klimalar ile güzel ve estetik bir görünüm de yakalanmaktadır. Klimayı aldıktan sonra tercih edeceğiniz kaset tipi klima servisi de dikkatli bir şekilde seçilmelidir.

Satın aldığınız klimayı verimli bir şekilde kullanabilmek için en önemli konulardan birisi de kaset tipi klima servisi olarak ifade edilebilir. Kaset tipi klimaların gelişen teknoloji ile birlikte oldukça gelişmiş özelliklere de sahip olduğunu söylemek mümkündür. Kullanmakta olduğunuz kaset tipi klimalar için bizimle iletişime geçebilir ve en kaliteli şekilde kaset tipi klima servisi alabilirsiniz.

Kaset Tipi Klima Özellikleri

Kaset tipi klimaların tercih edilmesinde birçok önemli özellik rol oynamaktadır. Kaset tipi klimalar, maksimum düzeyde kalite isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. İç ünitesi olabilecek en sessiz şekilde çalıştığı için de çalıştığı ortam da bir rahatsızlık oluşturmaz. Kaset tipi klimanın çalıştığı ortamlarda konforu bozacak derecede bir gürültü ile karşılaşılmaz.

Kaset tipi klimalar aynı zamanda zamanlama özelliğine de sahiptir. Zamanlama özelliği sayesinde istenilen zamanlarda devreye sokulabilir ve istenilen zamanlarda tekrar pasif hale getirilebilir. Kaset tipi klimalar, tasarruflu bir çalışma prensibine de sahiptir. Duvara monte edilerek kullanılabilen kaset tipi klimalar, estetik açıdan da güzel bir görünüme sahiptir.

Kaset Tipi Klima Hakkında

Kaset tipi klimalar sağladıkları sağlıklı hava koşulları nedeniyle de oldukça fazla tercih sebebi olmaktadır. Bu klimalarda yer alan nem alma modu sayesinde ortamda bulunan nem de sağlıklı bir seviyeye getirilmektedir. Kaset tipi klimalar ortamda bulunan insanları tespit ederek çalışma prensiplerini buna göre düzenleyebilir. Kaset tipi klimanın bulunduğu ortamda insanların olup olmadığını tespit ederek kendisini beklemeye alabilir. Beklemeye alma özelliği ile de maksimum düzeyde verim sağlanarak ekonomik bir kullanım sunmaktadır.

İstenilen saatte çalışması ve istenildiğinde durması için otomatik olarak zamanlama ayarı yapılabilir. Siz de klimanızı maksimum düzeyde verim alarak kullanmak isterseniz doğru bir kaset tipi klima servisi seçmelisiniz. Seçilen klima servisi de en az seçilen klima kadar büyük bir öneme sahiptir. Siz de kaliteli bir servis hizmeti almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

İklimsel Isıtma, Soğutma ve Klima

İklimlere bağlı olarak sürekli olarak kullanılmakta olan klimalar, alındığı günden itibaren sürekli olarak kullanılmalarına bağlı olarak zamanla yıpranır. Klimalardan maksimum düzeyde verim sağlamak için klima bakımı yapılması da çok önemlidir. Klima bakımı yaptırmak için tercih edeceğiniz kaset tipi klima servisi de seçtiğiniz klima modeli kadar büyük bir öneme sahiptir. Günümüzde klima, hem kış mevsiminde hem de yaz mevsiminde sürekli olarak kullanılmaktadır.

Düzenli Klima Bakımı

Devamlı olarak kullanılmakta olan klimalar, düzenli olarak bakıma ihtiyaç duyarlar. Klima bakımı sırasında mekanik bölümlerin kontrolü sağlanır. Düzenli olarak yapılan bakım ve temizlik, kullanılan klimanın ömrünü de uzatmaktadır. Klimam çalışma prensibine bağlı olarak ortamda bulunan havayı alır, soğutarak veya ısıtarak tekrar dışarıya verir. Bu durumda da klima filtresinde toz birikmesi durumunda bakteri üremesine sebep olabilir.

Klima Bakımının Önemi

Kullanılan klimanın bakımının düzenli olarak yapılması hem klimanın ömrü için hem de insan sağlığı için oldukça önemlidir. Klima bakımının yapılması durumunda enerji tasarrufu sağlanır. Aynı zamanda sağlanan tasarruf ile birlikte yüksek verim alınması da sağlanmış olur. Klima servisi, klima bakımı esnasında mevcut olan arızaları tespit ederek çözümü sağlanır. Buna bağlı olarak da daha büyük arızaların oluşmasının önüne geçilmiş olur.

Klimanın kullanımına bağlı olarak içerisinde bulunan filtreler tıkanabilir. Zamanla filtrelerin tıkanması ise hava akışını azaltıcı bir etkiye sahiptir. Hava akışının azalmaması için ise klimaların içerisinde bulunan filtrelerin düzenli olarak temizlenmesi büyük bir öneme sahiptir.

Klima Bakımını Kim Yapmalı?

Klima bakımı alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Klima kullanıcıları tarafından bakım yapılması, klimaya farklı zararlar verilmesine neden olabilir. Bakım yapacak olan kişinin klima bakımı konusunda yeterli bilgiye sahip olması gerekmektedir. Bakım sırasında tercih edilen malzemelerin de doğru bir şekilde kullanılması doğru bir bakım yapılması için gereklidir. Klima kullanıcıları, filtre temizliğini iki haftada bir kendileri yapabilir. Ancak 3-4 ayda bir yetkili bir servis aracılığı ile de temizletmesi gerekmektedir. Yapılan bakım sayesinde klimanın daha verimli bir şekilde çalışması sağlanır. Eksik ve yanlış yapılan bir bakım ise arızalara neden olabilir. Profesyonel kaset tipi klima servisi hizmeti için bizi arayabilirsiniz.