Kapat
Osmaniye Mah. Çağlar Sok. No: 2 Bakırköy / İstanbul
(0212) 909 97 72 info@klimaservisimerkezi.com.tr
Klima Montajı

Klima montajı söz konusu olduğunda, doğru kurulum son derece önemlidir. Klima düzgün kurulmazsa, çok küçük, çok büyükse veya eviniz için yeterince verimli değilse, düzgün çalışmaz ve her türlü sorunu yaratır. Yeni bir enerji verimli klima sistemine yatırım yapmak karmaşık bir süreç olabilir. Temel olarak, en iyi klima sistemi, evinizin ya da iş yerinizin ısı yükünü en az maliyetle verimli bir şekilde idare eden sistemdir. Ancak, kötü bir kurulum uzun vadede size daha pahalıya mal olabilir.

Doğru Klima Seçimi

Her şeyden önce alan için doğru sistemi seçmek önemlidir. Her alan farklıdır ve her türlü şekil ve boyutta gelirler. Klimanız alanınızın metrekaresine ve diğer faktörlere göre seçilmelidir. İklimsel klima montaj uzmanları, çeşitli faktörleri değerlendirerek eviniz için mümkün olan en iyi klimayı seçmenize de yardımcı olacaktır. Seçilen klima sistemi evinizin ısı yükünü kaldırabilmelidir. Isı yükü, pencere tipi, açıkta kalan duvarlar, evin etrafındaki gölge, yalıtım miktarı ve evinizin toplam hacmi gibi birçok faktör tarafından belirlenir. Bu, klimanın eviniz için verimli bir şekilde çalışması için üstesinden gelmesi gereken yükü belirlemeyi sağlar.

Doğru Klima Seçimi ve Montajı

Kanal sistemi, seçilen klima tipine ve ardından hava yoğuşmalı ünitelere uyması için doğru boyut ve tipte olmalıdır. Uzmanlarımız ayrıca klima sistemindeki SEER derecesini de dikkate alacaklardır, çünkü daha yüksek bir SEER derecesi, daha fazla enerji tasarrufu sağlayarak elektrik faturalarınızdan büyük miktarda tasarruf etmenizi sağlayabilir. Alanınız için doğru ve en iyi sistemi seçtiğinizden emin olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Klima montajı ekibimiz, sisteminizin eviniz ile doğru şekilde eşleştiğinden emin olmak için yılların deneyimine ve bilgi ve uzmanlığına sahiptir.

Doğru Klima Montajının Önemi

Klimaya sahip olmak sadece sizi ve ailenizi rahat bir şekilde serin ve kuru tutmakla kalmaz. Ayrıca evinizi de koruyabilir. Isı ve nem ahşap mobilyaları, döşemeleri, kalıpları ve yapı kirişlerini şişirebildiğinden, bu sonuçta ciddi hasarlara neden olabilir. Yaz havası ayrıca bodrum katlarını nemli hale getirir ve küf veya küf yayabilir. Konu güvenliğiniz olduğunda riske atmamalısınız. HVAC ekipmanınızı kurmak için yalnızca deneyimli, yetkin profesyoneller ile çalışarak işinizi garantiye almanız önemlidir. Düzgün kurulmuş bir klima;

  • En başta doğru çalışır,
  • Çalışma esnasında gürültü kirliliği yaratmaz,
  • Evinize ya da iş yerinize maliyet çıkarmaz,
  • Arızalardan kaçınmanın en garanti yoludur,
  • Spesifikasyonlarına uygun şekilde çalıştırmaya devam eder,
  • Klimanızın ömrünü uzatır.

Hatalı Klima Montajının Riskleri

Günümüzün HVAC sistemleri, yalnızca doğru şekilde kurulduklarında yüksek verimli ısıtma ve soğutma sağlar. Yanlış monte edildiklerinde, düşük performans ve yolda pahalı baş ağrıları yaratır. Alanınızın HVAC sisteminin verimli çalışması için ısıtma ve soğutma yüklerinizin doğru bir şekilde değerlendirilmesi gerekir. Bu yükler odadan odaya değişiklik gösterdiğinden, hem ısıtma hem de klima bileşenlerinin çıktısı evinizin boyutuna göre doğru şekilde eşleştirilmelidir. Boşluktaki hava akışının miktarı da üfleyicinin (veya fanın) kapasitesine uygun olmalıdır. Son olarak, kanal sistemi, toz veya küf oluşturan standart altı kısa yollar olmadan ısıtma ve soğutmayı alanın her yerine eşit olarak dağıtmak için uygun şekilde boyutlandırılmalıdır.

Profesyonel Klima Montajı

Sistem bir profesyonel tarafından tasarlanmış olsa bile, kurulum işi doğru eğitimden yoksun biri tarafından beceriksizce yapılabilir. Kurulumu daha ucuza tamamlamayı vaat eden birini bulabilirsiniz, ancak verimli bir HVAC sisteminin evinizin değerine, ailenizin konforu ve güvenliğine yapılan pahalı bir yatırım olduğunu unutmayın. Ayrıca klimanızın deneyimli olmayan ve sistemin doğru şekilde nasıl kurulacağını bilmeyen birisine takılması, hatalı çalışmaya, daha yüksek enerji faturalarına ve sistemde normalden fazla onarım ihtiyacına neden olabilir. Doğru klima sistemini seçmek, gelecekte daha fazla sorundan kaçınmanıza kaçınılmaz olarak yardımcı olacaktır. Hiçbir klima sistemi mükemmel değildir ve zaman zaman bakım veya onarıma ihtiyaç duyacak olsa da, doğru klima montajı meydana gelebilecek onarımları veya büyük sorunları önlemeye yardımcı olabilir.

Eviniz İçin Klima Montajının Önemi

Eviniz benzersizdir. Kendi benzersiz soğutma ihtiyaçlarını tanımlayan kendi ısı yüküne sahiptir. Isı yükü metrekare ile belirlenmez, ancak açıkta kalan duvarların alanı, pencerelerin türü ve cam alanı, evinizdeki yalıtım miktarları, ağaçlardan gölgeleme ve evinizin toplam hacmi dikkate alınarak hesaplanır. Hava işleme sisteminin (veya üfleyicinin) kapasitesi ve kanal çalışması da doğru şekilde eşleştirilmelidir. Ancak en önemlisi, klima ünitesinin (veya kondansatörün) doğru boyutunu ve verimliliğini seçmektir. Klima yoğuşmalı üniteleri, şartlandırılmış bir alandan maksimum ısıyı uzaklaştırma oranını tanımlamak için ton soğutma kapasitesi olarak derecelendirilir.

Doğru sistemi evinizin ihtiyaçlarıyla eşleştirmek, deneyimli bir HVAC uzmanının ziyaretiyle başlar. İdeal olarak, eviniz için farklı soğutma seçenekleri ve her birinin evinizin ısıtma sistemiyle nasıl çalışacağı hakkında size bilgi verebilecek, mevcut ekipman konusunda deneyimli ve yıllarca eğitim almış birini istiyorsunuz. Uzmanlarımız, evinizin enerji kullanımını azaltmak ve paradan tasarruf etmeniz için doğru enerji verimli Klima kurulumunu tamamlayacaktır.

İklimsel Klima Montaj Hizmetleri

Klima montajı süresince İklimsel uzmanları yolun her adımında sizinle iletişimde kalacaktır. Teknisyen, işin gerçekleşmesi ve hazırlanabilmeniz için geleceği saati ve günü size bildirecektir. Kurulum sürecini, işin yaklaşık ne kadar süreceğini ve evinizdeki çalışma ortamına kadar neler bekleyebileceğinizi size ayrıntılı olarak açıklayacaktır. Kurulum süreci eviniz için biraz zahmetlidir, ancak teknisyenlerimiz neler olup bittiğinin farkında olmanız ve evinizden buldukları gibi ayrılmanız için ellerinden gelenin en iyisini yaparlar.

Klima Montajında Uzman Teknisyenlerimiz

Teknisyenlerimiz klima montajı için sizi ziyarete geldiklerinde; klimayı düzgün bir şekilde kurmak amacıyla zaman ayırırlar ve miktarı sınırlarlar. Kurulum tamamlandıktan sonra teknisyen, her şeyin çalışır durumda olduğundan emin olmak için evinizden ayrılmadan önce ekipmanı kontrol edecek ve yeniden genel kontrolleri sağlayacaktır. Ayrıca, sahip olabileceğiniz tüm soruları yanıtlayacak ve sizi sistemin nasıl çalıştırılacağı konusunda yönlendirecektir. Sizin ve ailenizin her mevsimde rahat edebilmeniz için klimaları elimizden gelen en iyi ve doğru şekilde kurmak bizim görevimizdir. Müşteri hizmetleri son derece önemlidir ve müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerden her zaman memnun ayrılmak istiyoruz.