Kapat
Osmaniye Mah. Çağlar Sok. No: 2 Bakırköy / İstanbul
(0212) 909 97 72 info@klimaservisimerkezi.com.tr
Adalar Klima Servisi

Adalar Klima Servisi İklimsel, uzmanlarımız merkezi klimanızın nasıl güçlü çalışmasını sağlayacağını bilir ve memnuniyetinizi her zaman birinci sıraya yerleştirir. Her klima sisteminde zaman çok önemlidir. Doğru bakım programı ile klima performansını en üst düzeye çıkarabilir, sisteminizin ömrünü uzatabilir, ısıtma ve soğutma faturalarınızı kontrol altında tutabilirsiniz. Bunu yapmanın en iyi yolu, klimanızın bakımını kalifiye bir klima uzmanına yaptırmaktır. İşte bu noktada Adalar Klima Servisi profesyonelliği ile devreye girer.

Klima Filtrelerin Değişimi

Klima filtreleri, sisteminizin etkinliği için kritik öneme sahiptir. Aslında, yanlış filtre seçimi, yani, çok fazla hava akışını kısıtlayan ya da tam oturmayan filtreler, kir ve tozla kaplanmış bir filtre daha yüksek enerji faturalarına ve daha sık bakım onarımlarına sebebiyet verecektir. Doğru filtre, evinizin hava kalitesini de iyileştirebilir ve daha temiz bir yaşam ortamını teşvik edebilir. Bu nedenle, klima filtrelerinizi değiştirmenizi ya da yeniden kullanılabilir filtrelerinizi yılda en az dört kez ve yüksek kullanım zamanlarında her ay sıklıkta temizlemenizi öneririz.

Kullanabileceğiniz çok sayıda filtre seçeneğimiz bulunmaktadır. Tüm hava filtreleri, toz, polen, evcil hayvan tüyü ve bazı küf sporları dahil olmak üzere diğer kirleticileri temizlerken hava akışına izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Hangi modelin size uygun olduğuna karar vermeden önce filtrenin minimum verimlilik raporlama değerini kontrol eder; derecelendirmeler birden 20'ye kadar gider ve bir filtrenin partikülleri ne kadar iyi uzaklaştırdığını, hava akışına ne kadar direndiğini ve ne kadar dayanmasını bekleyebileceğinizi size bildiririz.

Klima Ayarları, Bakım ve Onarım

Pek çok kez klima ayarları yapmanın gerekli olup olmadığı sorulmaktadır. Bunun cevabı "Evet" olacaktır. Soğutma sisteminiz eviniz ve konforunuz için büyük bir yatırımdır. Klima ünitelerinin ve sistemlerinin tüm önemli marka ve modellerini tamir etme, kurma ve bakımını yapma konusundaki kapsamlı deneyimimizle, klimanızın güçlü çalışmasını sağlamak için ne gerektiğini biliyoruz. Her sezon yapılan düzenli denetimler ve arıza önleyici bakım sayesinde klimalarınız kesintisiz olarak çalışmaya devam edecektir.

Servisimizi aramak için klimanızın arıza durumuna geçmesini beklemeniz gerekmez. Aslında aşınma ve yıpranma çok fazla zarar vermeden önce bir ayarlama yapmak oldukça önem arz eder. Klima ayarları kapsamında;

 • Sisteminizin en yüksek verimlilikte çalışmasını sağlamak için soğutma sıvısı seviyelerini ve basıncını kontrol ederiz,
 • Konfor ve kontrolü iyileştirmek için termostat(lar)ı kalibre eder ve uygun çevrimi, sıcaklığı kontrol ederiz,
 • Pahalı onarımlardan kaçınmak için kabloları, kontakları, kapasitörleri ve röleleri inceleriz,
 • Evaporatör serpantininin ve Yoğuşma tahliyesinin temiz olduğundan emin oluruz,
 • Kondansatörü kontrol eder ve gerekli temizliği yaparız,
 • Dış bağlantı kesme anahtarının kontrolü de tarafımızca yapılacaktır,
 • Kondenser fan motorunu ve kanatlarını inceleyerek gerekli görüldüğü noktada yağlama işlemi yaparız,
 • Başlangıçta kompresör amperlerini kontrol etmek oldukça önemlidir,
 • Ek güvenlik ve verimlilik kontrolleri yaptıktan sonra bakım, onarım ve ayar işlemleri tamamlanır.

Düzenli klima bakımı, gelişmiş sistem performansında ve enerji maliyetlerinin düşürülmesinde büyük faydalar sağlayabilir. Ayrıca sistem parçalarınızın ve ekipmanınızın ömrünü uzatmaya yardımcı olabileceği gibi maliyetli ve zahmetli arızaları önlemeye de yardımcı olabilir. Klima bakımınızın doğru yapıldığından emin olmanın en kolay yolu, kalifiye bir klima servisi tarafından düzenli olarak yapılmasını sağlamaktır. Sizlere kaliteli bir hizmet sunmak için Adalar Klima Servisi olarak, sisteminizin güvenilir ve verimli bir şekilde çalışmaya devam etmesini sağlamak için düzenli bir temizlik ve ayar programı oluşturacağız. Bu, daha iyi performans, daha iyi enerji verimliliği, daha uzun ekipman ömrü anlamına gelir.

Artık soğuk havanızın sıcak bir yaz gününde aniden kaybolacağı ya da kışın tam tersi olacağı endişesine son verebilirsiniz. Adalar Klima Servisi olarak;

 • Isıtma ve klima servisi, onarım ve kurulumda tercih edilen fiyatlandırma,
 • Onarım parçaları ve işçilik için bir yıllık garanti,
 • Esnek ödeme planları,
 • Öncelikli acil servis,
 • İki mevsimlik ısıtma ve klima servis ayarı gibi daha pek çok hizmet sunmaktayız.

Klima Tamiri

Klimanız sıcak hava üflüyorsa ya da hiç çalışmıyorsa, uzmanları aramanın zamanı geldi demektir. Sonuçta, sadece sıcak bir günde rahatsız edici bir öğleden sonradan bahsetmiyoruz. Evde mutluluğunuzdan ve hızlı bir şekilde ele alınmadığı takdirde sisteminize büyük zarar verebilecek bir sorundan bahsediyoruz. Bu nedenle, sorunları ele alınması pahalı hale gelmeden önce erkenden yakalamak akıllıca olacaktır. Adalar Klima Servisi uzmanlarımız, gereken onarım ya da klima bakımının kapsamını belirleyecek ve sizlere 7/24 hizmet sağlayacaktır.

Hızlı Onarım

Rahatınız bizim önceliğimizdir, bu nedenle klimanız çalışmaya başladığında hızlı bir şekilde yanıt vereceğiz. Ancak hızımızın sizi aldatmasına izin vermeyin. Bu hızımız tecrübemizin verdiği bir profesyonelliktir. Ayrıca her arıza onarımı hizmet garantimiz kapsamındadır. Uzmanlığımız,

 • AC kompresörler,
 • AC kondansatörler,
 • Evaporatör bobinleri,
 • Hava işleyicileri,
 • Evaporatif soğutucular,
 • Kanalsız ve mini split sistemler,
 • Bölgeli sistemler,
 • Yüksek SEER, yüksek verimli seçenekler,
 • Akıllı termostat teknolojisindeki son gelişmeler,
 • Klima filtreleri,
 • Klima ayarları olmak üzere klima onarımının her yönünü kapsamaktadır.

Randevunuzu planlamak için aramadan önce, sahip olduğunuz klima ekipmanını tanımanız faydalı olabilir. Sistemin en azından marka adını, modelini ve yaklaşık yaşının yanı sıra geçerli olabilecek tüm garantileri tarafımıza bildirebilirsiniz. Bu bilgiler çok daha iyi, kaliteli ve hızlı bir servis almanıza olanak tanır.

Klima Montajı

Klima sisteminiz yaşlandıkça daha az verimli hale gelir. Bu yalnızca daha yüksek faturalar anlamına gelmez, aynı zamanda sıcak ve nemli günlerde daha az konfor anlamına gelir. Yeni, enerji açısından verimli bir sistemle, bu soğutma faturalarını kesebilir ve her zaman rahat edebilirsiniz. Fakat klimalar söz konusu olduğunda pek çok seçenek mevcuttur. Doğru klimayı seçtikten sonra kurulum, klimanın yeri ise neredeyse klima markasından daha önemlidir.

Öncelikle tüm klima kurulum sağlayıcılarının aynı olmadığını belirtmek gerekmektedir. Sisteminizi değiştirmenin faydaları hakkında ücretsiz, uzman bir analiz planlamak ve garanti kapsamında özelleştirilmiş klima kurulum hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için Adalar Klima Servisi ile iletişime geçebilirsiniz. Bu kapsamda;

 • Ücretsiz, zorunlu olmayan kurulum tahminleri ve kalifiye HVAC uzmanlarımızdan uzman görüşleri,
 • Yeni sisteminizi gecikmeden çalışır duruma getirmek için aynı gün kurulum,
 • Yatırımınızı konforlu bir şekilde mümkün olduğunca kolaylaştırmaya yardımcı olacak finansman seçenekleri,
 • Çalışma alanını temizleyerek evinize saygı gösteren tam nitelikli çalışanlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Biz Kimiz

Adalar Klima Servisi yerel profesyonellerden oluşan bir ağ aracılığıyla faaliyet gösteren ülke çapında bir şirkettir. Uzun yıllardır sektörde olmanın verdiği bilgi, birikim ve tecrübe ile en iyi hizmeti sunmaktan gurur duyuyoruz. Hem konut hem de hafif ticari müşteriler için ısıtma, klima ve iç hava kalitesi konularında müşteri memnuniyeti odaklı bir hizmet anlayışı sunmaktadır. Çünkü müşterilerimizin memnuniyeti bizim için her zaman ön plandadır.

Klima bakımı, onarım, tamir ve montaj konut ve ticari müşteriler için 7/24 nazik, profesyonel ve bilgili hizmetimizin büyüyen bir parçasıdır. Sizde bizim bir parçamız olarak, kaliteli hizmet anlayışımızın içerisinde kendi yerinizi edinebilirsiniz. Klimanızla ilgili herhangi bir sorunda, endişe edeceğiniz durumlarda ya da ısıtma sistemi onarımına ihtiyacınız olduğunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.