Kapat
Osmaniye Mah. Çağlar Sok. No: 2 Bakırköy / İstanbul
(0212) 909 97 72 info@klimaservisimerkezi.com.tr
Maltepe Klima Servisi

Maltepe klima servisi uzman ekibi ve aynı gün servis imkanı ile Maltepe sakinlerine klima bakım onarım hizmetleri vermektedir. Modern dünyanın en vazgeçilmez cihazı olan "air conditioner" ya da klimalar daha 1902 yılında icat edilmiş cihazlardır. ABD'de 1902 yılında W. Carrier isimli bir makine mühendisinin icat ettiği ilk klima 30 ton civarında idi.

Günümüzde yaşam alanlarına, çalışma ortamlarına, endüstriyel işletmelere, otomotiv endüstrisine yaygın biçimde girmiş olan klimalar baş döndürücü bir hızla geliştirilmektedir. Klima ile birlikte "iklimlendirme mühendisliği" dalı da ortaya çıkmıştır.

Klima Nedir?

Henüz icadı yüz yıl kadar olan klimalar günümüzde inanılmaz hızlı bir gelişme göstermiş ve sayısız alanda kullanılır olmuştur. Klima; soğutma çevrimi kullanılarak bir ortamı ısıdan arındıran, ortamdaki fazla nemi alıp, ortama taze hava sağlamak amacıyla tasarlanan mekanizmalarıdır.

Klima Ve İklimlendirme

Kişilerin konforlu bulduğu ortam sıcaklığı, bulunan ortamdaki hava sıcaklığı ve havadaki nem oranına bağlı bulunmaktadır. Elbette insanların içerisinde bulundukları ortamın sıcaklığının ayarlanabilmesi odanın ya da mekanın konforunu arttırır.

İnsanların konforlu olarak adlandırdığı ortam sıcaklığı, bulunan ortamdaki hava sıcaklığı ve havadaki nem oranına bağlıdır. İşte ortamda aşırı nem bulunması, insanları sıcak havadan daha çok rahatsız etmektedir. Zira ortamdaki nem oranı arttıkça insan vücudunun sıcaklık karşısındaki tepkimesi de artış gösterir. Bu sebeplerle klimalar sadece havayı soğutmazlar, aynı zamanda ortamdaki nem oranının ayarlanması için de vardır. Tüm bu işlemlere "iklimlendirme" denmektedir. Bu alanla ilgili olarak ayrıca "iklimlendirme mühendislik" dalı ortaya çıkmıştır. Doğru, verimli ve etkin bir klima kullanımı için tüketicilere en kaliteli hizmeti 12 yıldır vermekte olan Maltepe klima servisi olarak bizler bu alandaki en son gelişmeleri de yakından takip etmekteyiz.

Klimalar Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde uzaya gönderilen uzay araçlarında bile klima cihazları, iklimlendirme teknolojisi kullanıldığı düşünüldüğünde klimaların kullanım alanının ne kadar geniş olduğu anlaşılır. Sadece evlere, ofislere değil çok fazla mekana girmiş olan klimalar ayrıca başka sektörlerin gelişimine de katkı yapmıştır. Bugün çok katlı binalar ya da zemin ve bodrum katlardaki inşaatlar klima ve iklimlendirme teknolojisi sayesinde olanaklıdır. Klimaların kullanım alanlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

-Yüksek binalar, gök delenler, tek katlı evler.
-Ofisler, bürolar, bankalar, iş yerleri.
-AVM, büyük marketler, mağazalar, lokantalar.
-Tiyatrolar, sinema salonları, stadyumlar, konser salonları.
-Endüstriyel işletmeler, fabrikalar, imalat merkezleri.
-Üniversiteler, okullar,
-Laboratuvarlar, test merkezleri.
-Askeri alanlar, kışlalar.
-Havalimanları, Tren garları, metrolar.
-Otomotiv endüstrisi.
-Otomobiller, otobüsler, minibüsler.
-Trenler, metrolar.

Klima Bakımı Neden Zorunludur?

En kaliteli ve son teknolojiye sahip klima cihazını satın almış olsanız bile arzu edilen verimli kullanım için periyodik bakım zorunludur. Bizler Maltepe klima servisi olarak tüketicilerin bu konuda bilinçlenmesi konusuna özel bir önem vermekteyiz. Çünkü periyodik bakımın aksatılmasının hiç de hoş olmayan maddi ve sağlık yönünden ciddi olumsuz sonuçları olacaktır. Klima bakımının zorunluluğu, periyodik klima bakımının neden zorunlu olduğunu biraz daha ayrıntılı biçimde açıklamak gerekir:

Her şeyden önce sağlık yönünden periyodik klima bakımı bir zorunluluktur. Düzenli bakımı yapılmayan klima kötü koku yayar, polen ve bakteri yayılımına sebep olur. Kısa vadede sinüzit, boğaz ağrısı, astım, baş ağrısı, üst solunum yolları rahatsızlıklarına sebep olan bu durum uzun vadede ciddi kronik hastalıklara neden olabilir. Sağlıklı bir hava, temiz ve arzu edilen bir ortam için periyodik klima bakımı şarttır.

Periyodik klima bakımı cihazın verimli kullanımı için de zorunluluktur. Düzenli klima bakımı ehil eller tarafından yapılmazsa kısa sürede klimanın parçalarında arızalar oluşur. Bunlar giderilemediği takdirde klima cihazı verimli çalışmayacaktır. Hiç arzu edilmeyen zamanlarda beklenmedik arızalar canınızı sıkacaktır. Hem klima cihazınızın kullanım ömrü kısalacaktır hem de çok yüksek maliyetlerle karşı karşıya kalacaksınız.

Periyodik klima bakımı ciddi anlamda enerji tasarrufu sağlayacaktır. Periyodik klima bakımı aksatıldığında enerji sarfiyatınız %40 oranlarına kadar artış gösterecektir.

Maltepe Klima Servisi Hizmetler

Günümüzde klima cihazının girmediği kapalı mekanlar yok denecek kadar azdır. Otomobilden, kütüphaneye, endüstriyel işletmeden göz bebeği çocuklarımızın odasına kadar klima cihazı kullanımdadır.

Klima cihazlarının doğru, etkin ve arzu edilen maksimum faydayı sağlayacak biçimde kullanımı için doğru montajı, düzenli bakımı ve arıza halinde etkin ve yetkin teknik ekiplerce tamirlerinin yapılması gerekmektedir. Ancak bu kurallara uyulduğu takdirde ortamda tertemiz havayı soluyabilir istenilen ısı konforunu sağlayabilirsiniz.

Maltepe klima servisi olarak 12 yıllık tecrübemiz, dinamik, genç, güler yüzlü, çözüm odaklı ve profesyonel ekibimizle siz kıymetli müşterilerimize klima bakımı, klima montajı ve klima servisi hizmetlerini hızlı ve en uygun maliyetle sunmaktayız.

Klima Montajı

Klima cihazlarının en kalitelisini satın almış olmak tek başına verimli ve memnuniyet verici bir kullanım için yeterli değildir. İşinin ehli, yetkin, profesyonel teknik ekiplerce doğru montajının yapılması zorunludur. Sizlere klima montajı konusunda en doğru bilgilendirmeyi ve kaliteli montaj hizmetini ehil teknik personellerimizle vermekteyiz.

Klima Servisi

Klimanın çalışmakta iken aniden arıza vermesi kadar tatsız ve istenmeyen başka bir durum yoktur. Müşterilerimiz böyle anlarda Maltepe klima servisi olarak bizlere her türlü iletişim kanallarından hızla ulaşabilir ve en kaliteli hizmeti en uygun maliyetle alabilirler.

Klima Bakımı

Klimanın ömrünü uzatan, enerji tasarrufunu sağlayan ve temiz hava solunmasını sağlayan periyodik klima bakımının yapılmasıdır. Düzenli klima bakımı çok önemlidir. Bir klima cihazı satın alırken gösterilen hassasiyet kullanım aşamasında da gösterilmelidir. Bu da, her mevsim başında ve en az 5 aylık periyotlarda düzenli klima bakımının teknik ekiplerce yapılması ile mümkündür.

Maltepe klima servisi olarak bizler klima bakım hizmetini yetkin, genç, aktif ve tecrübeli teknik ekibimizle en uygun maliyetlerle yapmaktayız. Zamanında yapılacak periyodik bakımlar, sizlerin ileriki zamanlarda çok daha yüksek maliyetlerle karşılaşacağınız ağır klima arızaları ile karşılaşmanızın önüne geçecektir.

Maltepe Klima Vizyonu

Günümüzde yaşam alanlarımızın, çalışma ortamlarımızın konforu açısından vazgeçilmez bir cihaz olan klimanın arızası son derece tatsız ve istenmeyen bir durumdur. Bazı hallerde ciddi sorunlara bile sebep olabilecek hayati bir durum olabilmektedir.

Bizler Maltepe klima servisi olarak bu bilinçle hizmetimizi sunmaktayız. Müşterilerimizin sorunlarına farklı bir anlayışla yaklaşan; en hızlı ve etkin hizmeti en ekonomik şekilde sunmayı hedefleyen bir anlayışa sahip bulunmaktayız.

Yüksek meblağlarla edinilmiş klima cihazlarınızın kullanım ömrünü uzatacak bilgilendirmeler yapmakta arıza anında en kaliteli servis hizmetini sunmayı ilke edinmiş bir firmayız. Klimanın en başta doğru montajının önemli olduğunu müşterilerimize açıklayarak ilk günden itibaren verimli ve ekonomik bir kullanım içir teknik rehberlik hizmeti vermekteyiz. Maltepe klima servisi olarak vizyonumuz profesyonel teknik ekibimizle en kaliteli hizmeti, en ekonomik maliyetlerle, size özel çözümlerle sunarak maksimum müşteri memnuniyetini sağlamaktır.

Maltepe Klima İletişim

Yaz kış kullanılan klimaların en ufak bir arızasının tüketici çok mağdur edeceğinin bilincindeyiz. Bu sebeple Maltepe klima servisi hizmetinin hızlı bir şekilde sunumu önemlidir. Siz değerli müşterilerimizin bizlere her an ulaşabilmenizi isteriz.

Klima ve iklimlendirme cihazlarınızla sorun yaşadığınızda bizlere her türlü iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz. Web sayfamızda yer alan "Servis Talep Formu"nu doldurabilirsiniz. Yine e-mail adresimizden bize sorununuzu iletebilirsiniz. Gsm hattından mesaj atarak talebinizi iletebilirsiniz. Telefonla arayarak Maltepe klima servisi çağrı merkezine sorununuzu aktarabilir ve hızlı bir şekilde uzman teknik ekiplerimizden destek alabilirsiniz.