Kapat
Osmaniye Mah. Çağlar Sok. No: 2 Bakırköy / İstanbul
(0212) 909 97 72 info@klimaservisimerkezi.com.tr
Sancaktepe Klima Servisi

Sancaktepe klima servisi İklimsel Klima Sancaktepe sakinlerine klima tamir, onarım hizmetleri sunmaktadır. Klima özellikle yaz aylarında mekanlarda ferahlık yaratan elektrikli aletlerdir. Günümüzde klima kullanımı giderek artmaktadır. Kullanım sayısı artıkça, onarım ve bakım talepleri de artmaktadır. Tamir ve bakım için doğru servisleri bulmak gerekir. Eğitimli ve deneyimli ekiplerle çalışan servislerden hizmet almak gerekir. Sancaktepe klima servisi uzman bir kadro ile hizmet verir.

Klima Servislerinin Hizmetleri

Klima servislerinin hizmetleri oldukça fazladır. Klima servisleri montaj öncesi mekanları keşfederler. Hangi klimanın alan için uygun olduğu konusunda bilgi verirler. Klima servisleri klimaların montajını yaparlar. Klima montajı hassas olarak yapılması gereken bir işlemdir. Montaj sırasında klimanın takılacağı yer, klimaya yakın pencerelerin konumu göz önüne alınır. Klimanın dış ünitesinin takılacağı yer yakın olması gerekir. Klimanın alan içinde en verimli çalışacağı yer seçilir. Klimanın kişilerin direk üzerine hava vermemesi, hastalığa neden olmaması bile montaj sırasında göz önüne alınır.

Klima Periyodik Bakım

Klimaların periyodik bakımları yapılarak daha uzun süre sağlıklı ve verimli kullanılması sağlanır. Sancaktepe klima servisi bakım konusunda yetenekli bir servistir. Klima periyodik bakımı sırasında klimanın gaz ölçümleri yapılır. Eksik olan gaz oranı tamamlanır. Klimaların filtreleri kullanımdan kaynaklı olarak kirlenmektedir. Periyodik bakım sırasında, klimanın filtreleri temizlenir. Ortama salına hava kalitesi iyileştirilmiş olur. Klimaların bakımı sırasında elektrik devreleri, bağlantı noktaları kontrol edilir. Değişmesi gereken parçalar yeni ve orijinal parçalar ile değiştirilir.

Klimanın Bakımının Sağlık Açısından Önemi

Klimanın bakımının düzenli olarak yapılması hem klimanın hem de kişilerin sağlığını olumlu yönde etkiler. Periyodik bakımda hava filtreleri temizlenir. Kirli olan filtreler pek çok sağlık sorununa neden olmaktadır. Ortamın havasını bozar. Toz ve koku oluşmasına neden olur. Alerji sorunu olan kişiler bu ortamda daha çok rahatsız olur. Klima temizliği düzenli olarak yapılmazsa kişilerde lejyoner hastalığı denilen bir hastalık ortaya çıkabilir.

Klimaların düzenli bakımının uzman ekipler tarafından yapılmalıdır. Uzman olmayan kişilerin klimayı tamir etmeye kalkışması daha büyük maliyetler açabilir. Üstelik ürünün garanti kapsamı dışına çıkmasına neden olur. Ürünün periyodik bakımı ile kablo bağlantıları kontrol edilir. Bakım yapılmayan klimalar yangın çıkarma durumunu bir yaratabilir. Klima bakımı için verilen para kişilerin gözünde büyümemelidir. Daha sonra çıkacak olan sorunlar çok daha fazla olabilir.

Periyodik Klima Bakımı Süreleri

Sancaktepe klima servisi elemanları tarafından periyodik klima bakımı yapılır. Klima bakımı için konusunda uzman elemanlar müdahale etmektedir. Klima bakımının belirli zamanlarda yapılması gerekir. Evlerde bulunan klimaların 6 ayda bir kontrol edilmesi gerekir. Yılda iki kez, yaz ve kış ayları başında klima bakımı yapılmalıdır. İş yerleri, alışveriş merkezleri gibi yerlerde ise yılda 4 kez bakım yapılması doğru olacaktır.

Klima Montajı

Klimalar dış ünite ve iç ünite olarak iki ayrı parçadan oluşur. Klima montajı sırasında bina dış cephesine monte edilen motor bölümü hava alabilmelidir. Klima motorunun ağır hava koşulundan etkilenmesi söz konusu olacaktır. Bu nedenle dış ünitenin korunaklı bir yere monte edilmesi gerekir. Zorlu hava koşullarında dış ünite sorun yaratabilir. Dış ünitenin zarar görmemesi için motorun bulunduğu yere uygun bir koruyucu takılabilir.

Sancaktepe klima servisi elemanları bu konuda yol gösterir. Bu parça kişilerin özel isteğinize bağlı olarak yaptırılır. Yapılan bu koruma kullanım süresinde de etkili olacaktır. Klimanın daha uzun süre ve verimli kullanılmasına etki eder. Klimalara yapılan bakımlar klimaların ömrünü uzatır. Motor kısmının üstüne ve iki yanına yapılabilen bu parçanın belli bir mesafede boşluk kalması gerekir. Klima taşıma yapacak teknisyenlerin garanti bir işlem yapması gerekir. Klima montajı bilgi ve deneyim gerektiren bir süreçtir.

Doğru Klima Montajı

Yapılan klima tamirinin garanti kapsamında olabilmesi önemlidir. Bunun için konusunda uzman kişilerin montaj işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Konusunda uzman teknisyenler ile hizmet veren işletmelerden klima ilerde teknik desteği almak gerekir. Bu durumda ileride ortaya çıkacak sorunlar en aza iner.

Klimalar her iki mevsimde de çalışan ürünlerdir. Bu nedenle çalıştığı zaman motor borusundan pis suyu akıtır. Bu durum karşısında drenaj hattı klimanın kullanımı için zorunluluktur. Ayrıca klimanın montajı yapılan noktaya dikkat etmek gerekir. Klimaların direk kişilere temas etmemesi gerekir Aksi takdirde sağlık sorunlarına yaşanabilir. Sancaktepe klima servisi teknik elemanları kullanıcıları bu konuda bilgilendirir.

Klima Montaj Servisi

Klima montajı yapılırken sırasında klima ve motorunun eğik olmamasına dikkat edilmelidir. Klima montajı öncesi bazı ölçümlerin titizlikle yapılması gerekir. Klimalar iç mekânda kullanılabileceği gibi dış mekânda da kullanılmaktadır. İç mekânda kullanılacak olan klimanın tavana yakın olması gerekir.

Klimanın pervaneleri serinletme ve ısıtmayı hissini kullanıcılarına yaşatmalıdır. Klimanın duvarın orta kısmında ya da insan boyunda olması hatalı bir montaj olacaktır.

Klimanın garanti süresi boyunca montaj yapan firmanıza güvenmeniz gerekir. Sancaktepe klima servisi güvenilir elemanlara sahiptir. Hizmetinden emin olunmayan firmalar ile çalışmamak gerekir. Klimanın yerleştirildiği ortamlar klimanın performansını olumsuz yönde etkiler. Klima montaj servisi için yetkili olan firma en doğru seçim olacaktır. Serviste klimanın verimli çalışmasını sağlayabilmesi için montaj yerini iyi belirlemesi gerekir.

Klima Montajı Sonrası

Klima montajından sonra müşteri bilgilendirmesi yapılmalıdır. Klimanın çalışma şekli ve kullanım süreleri, kullanıcılara servis elemanları tarafından anlatılır Yetkili servis tarafından kullanımı müşteriye sözlü olarak aktarıldığı gibi görsel olarak da birkaç kere gösterilir. Müşterinin kullanım ile ilgili kafasında soru işareti kalmaması sağlanır. Kullanıcı, servis elemanı tarafından verilen talimatlara göre kullanımı gerçekleştirir.

Klimalar günümüzün önemli bir ısınma ve serinleme cihazları arasında yer alırlar. Klimalar kullanım olarak ta basit cihazlardır. Belirli talimatlara göre kullanım gerçekleştirildiği sürece montaj sonrası arıza vermez. Klima bakımlarının zamanında ve doğru kişilerde yapılması gerekir. Klima gazının düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir. Ayrıca kullanıcılarda bazı noktalarda temizlik müdahaleleri yapmalıdır.

Kullanıcıların Yapabilecekleri Klima Temizlikleri

Klimaların yılda iki kez yetkili servis tarafında bakımı yapılmalıdır. Ama kullanıcılarında yapabileceği ufak işlemler olabilir. Bu konularda teknik servis kişilere destek verecektir. Ama kişiler gereğinden fazla müdahalede bulunmamalıdır. Herhangi bir arıza durumunda ise klima kapatılarak hemen servise haber vermek gerekir. Kişilerin yapabileceği temizlikle ise Kolayca sökülen peteklerin duru su ile yıkanması olmaktadır. Yıkanan petekler daha sonra kuruduktan sonra takılır.

Klima filtresinin tıkanmaması ve yüksek performans sergilemesi önemlidir. Toz ve yağ oranının çok olduğu noktalarda klima kullanılırken temizliğine daha fazla dikkat edilmelidir. Klima seçimi öncesi mutlaka uzman bir kişiden destek alınmalıdır. Bilinmeyen bir markayı ya da size garanti süresini kısıtlı tutan markaları tercih ettiğiniz zaman zarar görürsünüz. Klima seçimi dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bakımlarının düzenli yapılmaması ilerde daha ciddi sorunlara neden olur. Uzman ekibe sahip Sancaktepe klima servisi firmasından hizmet almak sorunları en aza indirecektir.

Sancaktepe Klima Klima Servisi

Klima montajı, bakımı, tamiri için doğru teknik kadro ile temasa geçilmelidir. Klimada geri dönüşü olmayan arızalar yaşamayı hiç kimse istemeyecektir. Klimanın bakımları aksatılmamalıdır. Klimanın gaz seviyesinin her zaman yeterli olduğundan da emin olmak gerekir. Klimalar iyi bakıldıklarında uzun yıllar sağlıklı ve verimli kullanılır.