Kapat
Osmaniye Mah. Çağlar Sok. No: 2 Bakırköy / İstanbul
(0212) 909 97 72 info@klimaservisimerkezi.com.tr
Çekmeköy Klima Servisi

Çekmeköy klima servisi geniş servis ağı ve uzman ekibi ile klima tamir, bakım hizmetleri vermektedir. Çağın belki de en önemli icatlarından birisi de klimanın icadıdır. Çok eski bir geçmişi olmayan klima ABD'de icat edilmiş ve ev tipi klimalar da ilk kez bu ülkede üretilmiştir. Amerikalı genç bir makine mühendisi olan Willis Carrier 1902 yılında klimayı icat etmiştir. Bu ilk icat edilen klimanın ağırlığı tam olarak 30 ton idi. Ev tipi klimaların üretimi için daha bir müddet zaman geçmesi gerekmiştir. Ancak son yıllarda klima ve iklimlendirme alanında baş döndürücü bir hızla değişik gelişmeler yaşanmıştır.

İklimlendirme alanındaki teknik gelişmeler beraberinde başka sektörlerin de farklı biçimde gelişmesine ve ilerlemesine vesile olmuştur. Örneğin; gıda imalatı, sağlık sektörü gibi. En fazla da inşaat sektörü ve mimarlık alanlarında iklimlendirme uygulamalarının güncel şeklini gözlemlemek mümkündür.

Klima Nedir?

Klimalar; soğutma çevrimi kullanarak bir ortamı ısıdan arındıran, ortamdaki fazla nemi alıp, mekana taze hava sağlamak hedefiyle tasarlanan mekanizmalarıdır. Başka bir anlatımla; ihtiyaca ve amaca göre ortamı konfor şartlarına uygun tutan cihazlara iklimlendirme cihazları yani klima denmektedir.

Klima ve İklimlendirme

İklimlendirme; kapalı mekanın havasının istenen nem, sıcaklık, temizlik, hava sirkülasyonu ve tazelikte tutulmasıdır. İklimlendirme, iklimlendirme cihazları ile olmaktadır. Klimalar, ortamın iklimlendirilmesini sağlayan cihaz ve sistemlerdir. Klimalar, havanın fazla nemini alarak, içeride gerekli hızda hava dolaşımını sağlayan ve havayı filtre eden cihazlara verilen isimdir.

İklimlendirme daha çok soğutma yapılarak iç ortamlardaki havanın ısı konforu sağlanması ve neminin alınması işlemine denmektedir. Klimanın icadından sonraki yıllarda zamanla ayrı bir mühendislik alanının ortaya çıktığı görülmektedir. "İklimlendirme mühendisliği" gibi klima ve iklimlendirme konusunda teknik hizmet veren servislere ihtiyaç doğmuştur. Yıllardır başarı ile hizmet veren Çekmeköy klima servisi olarak bizler özellikle profesyonel ekibimizin eğitimine azami ehemmiyet göstermekteyiz.

Yapılan bilimsel araştırmalar; insanların belli bir sıcaklık ve nem aralığında ve temiz havanın olduğu ortam ve mekanlarda rahat ettiğini ortaya koymuştur. Tarif edilen bu aralığa da "konfor bölgesi" denmiştir.

Klima cihazları, bir ortamda kendilerinden beklenen uygun konfor şartlarını oluşturmak adına şu dört temel görevi yerine getirmektedirler:

 • Havanın değişimi
 • Nem kontrolü
 • Isıtma
 • Soğutma

Klimanın Kullanım Alanları

1900'lü yılların başından itibaren klima cihazları çok ciddi değişim ve dönüşüm göstermişlerdir. Bugün klima piyasasında her türlü ihtiyaca uygun değişik tip ve modellerde, farklı kapasitelerde klima cihazları bulunmaktadır. Klima ve iklimlendirme alanı son derece geniş bir alan olup, klima ihtiyacı satın alırken de profesyonel teknik destek almakta yarar vardır.

Başta ülkemiz gibi sıcak coğrafyalarda olmak üzere tüm dünyada klima kullanımı son derece yaygındır. Bizler Çekmeköy klima servisi olarak gerektiğinde müşterilerimize satın almayı düşündükleri klima konusunda da yardımcı olmaktayız. Çağımızda klima ve iklimlendirme uygulaması çok yaygındır. Klimanın kullanım alanlarını şu şekilde belli başlıklar altında toplamak mümkündür:

 • Çok katlı bina, villa ve apartmanlarda.
 • Opera salonu, tiyatro, sinema ve konser salonları.
 • Hastane, klinik, muayenehane.
 • Restoran, mağaza, alış veriş merkezleri.
 • Stadyum, spor salonu, fitness centerler, güzellik merkezi.
 • Ofis, büro ve iş merkezleri.
 • Üniversite, okul, kreş, kütüphane.
 • Havalimanı, metro.
 • Otobüs, otomobil
 • Uçak, jet
 • Vapur, gemi
 • Endüstriyel yapılar ve imalathaneler.

Klimanın Düzenli Bakımı Neden Zorunludur?

Müşterilerimize özellikle sık sık hatırlattığımız bir konu, klimaların periyodik bakımı konusudur; Çekmeköy klima servisi olarak bu rutin bakımın ne denli ehemmiyetli olduğunu açıklamayı bir zorunluluk olarak görmekteyiz.

İnsanların maliyetten kaçınarak düzenli klima bakımını yaptırmadıklarına tanıklık etmekteyiz. Oysa maliyetten kaçınıldığı düşünülürken sağlıklarını tehlikeye atmakta ve ileride olası daha yüksek maliyetlere neden olmaktadırlar. İklimlendirmenin temeli doğru klimanın, doğru yerde monte edilmesi ve rutin bakımlarının aksatılmadan yapılmasıdır.

Tüketiciler klima satın alırken gösterdikleri dikkat ve özeni ne yazık ki çoğu zaman düzenli bakım için göstermemektedirler. Ülkemiz gibi sıcak bölgelerde bilhassa yaz aylarında yoğun klima ihtiyacı bu cihazlara yüklenilmesine sebep olmaktadır. Pek çok arıza yaz aylarında meydana gelmektedir. Halbuki zamanında yapılacak bakım ile bu arızaların önlenmesi mümkündür. Klimanın periyodik bakımının önemini şu 3 temel başlık altında izah etmek gerekir:

Periyodik bakım özellikle insan sağlığı açısından ehemmiyetlidir. Düzenli klima bakımı yapılmazsa eğer; klimadan kötü kokular, polen ve bakteriler yayılacaktır. Bu durum da zamanla rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Sinüzit, astım, bronşit ile başlayan sıkıntılar kronik hastalıklara dönüşebilmektedir. Bu sebeple periyodik bakımı yapılmış klima cihazından temiz bir hava yayılacağı için bu risklerin önüne geçilmiş olmaktadır.

Periyodik bakımı yapılmamış klima cihazları aşırı enerji tüketmektedirler. Enerji sarfiyatının çok ciddi boyutlara, %40 gibi oranlara ulaştığı düşünüldüğünde her durumda periyodik bakım maliyeti çok düşük kalmaktadır.

Periyodik klima bakımı yapılmazsa, klimanın kullanım ömrü kısalmaktadır. Çünkü cihazın içindeki teknik parçalar aşınmakta ve yıpranmaktadır. Bu durumda da kısa vadede düzenli bakımı maliyetli görülürken kısa süre sonra cihazın tamamen yenilenmesi gerekebilmektedir.

Çekmeköy Klima Servisi Hizmetleri

Sektörde yıllardır hizmet veren Çekmeköy klima servisi maksimum müşteri memnuniyeti ile ön plana çıkmaktadır. Genç, dinamik, birikimli ve çözüm odaklı teknik ekibi ile hızlı bir biçimde hizmet vermektedir.

Çekmeköy klima servisi klima cihazlarının montajından servis hizmetine kadar geniş bir şekilde teknik hizmet sunmaktadır. Bilhassa klima cihazlarının periyodik bakımı konusunda müşterilere bireysel çözüm sunmayı ilke edinmiş olup en kaliteli hizmeti en uygun maliyetle yerine getirmektedir.

Klima Servisi

Klima cihazları zaman zaman arıza verebilmektedirler. Çekmeköy klima servisi olarak bizler en kısa sürede müşterilerimizin bu sorunlarını çözmekteyiz. Teknik ekibimiz kaliteli hizmeti en seri şekilde vermeyi kendine prensip edinmiştir. Klimalarınızdan azami verimi almanız için çalışmaktayız.

Klima Bakımı

Çekmeköy klima servisi olarak her müşterimize önemini tek tek açıkladığımız klima bakımı konusunda da hizmet vermekteyiz. Unutulmamalıdır ki; periyodik bakımı yapılan klimalar hem uzun ömürlü olmaktadır hem daha yüksek performansla çalışmaktadırlar. Tabii bakımı yapılmış bir klima cihazı ile taze, temiz bir hava soluyacağınızı da unutmayınız.

Klima Montajı

Klima cihazı satın alınırken gösterilen hassasiyet klimanın montajı konusunda gösterilmemektedir. Yetkinliği olmayan kişilerce ve uygun olmayan şekilde yapılan montajlar çok ciddi zararlara sebep olabilmektedir.

Profesyonel teknik ekibi ile Çekmeköy klima servisi en hızlı şekilde en doğru klima montajını yapmaktadır. Tekniker ve teknisyenlerimiz güncel teknik gelişmeleri yakından takip ederek meslek içi eğitimlerle yılların getirdiği tecrübeyi birleştirerek klima montajı konusunda siz kıymetli müşterilerimize kaliteli hizmet vermektedirler. Klima montajı için de bizlere her türlü iletişim kanallarını kullanarak ulaşabilirsiniz.

Çekmeköy Klima Servisi Vizyonu

Sektörde 12 yıldır hizmet veren Çekmeköy klima servisi en kaliteli hizmeti en başarılı teknik ekibi ile hızlı ve son derece ekonomik şartlarda sunmayı ilke edinmiştir. Bu konuda esas olan her zaman maksimum müşteri memnuniyetidir. Bizim için amaç müşteri memnuniyetini sağlamak ve bunu da sürdürmektir.

Çekmeköy Klima Servisi İletişim

Çekmeköy klima servisine hızlıca ulaşabilmeniz için web sayfamızda yer alan "Servis Talep Formu"nu doldurabilirsiniz. E-mail adresinden de talep ve şikayetlerinizi bildirebilirsiniz. GSM hattından SMS göndermek suretiyle de arızaları iletebilirsiniz. Elbette telefon açmak suretiyle de bizlerle temas kurmanız mümkündür.