Kapat
Osmaniye Mah. Çağlar Sok. No: 2 Bakırköy / İstanbul
(0212) 909 97 72 info@klimaservisimerkezi.com.tr
Kartal Klima Servisi

Kartal klima servisi geniş araç filosu ve aynı gün servis imkanı ile klima bakım, klima onarım hizmetleri vermektedir. Sıcak yaz günlerinin en büyük kurtarıcısı kuşkusuz klimalardır. Ama elektrikli cihazların bakımına özen göstermek gerekir. Klimalarında bakımlarına dikkat etmek gerekmektedir. Klimaların uzman kişilerin tarafından onarılması ve bakımının yapılması gerekir. Klima bakım ve onarım süreçleri konusunda eğitim almış kişiler tarafından yapılmalıdır. Doğru kişiler tarafından bakımı yapılan ya da onarılan klimaların kullanım ömrü de artacaktır.

Klimalara Bakım Yaptırmak

Klimalar çalışma prensibi olarak gazlar yardımıyla havayı ısıtan veya soğutan cihazlar olarak bilinir. Klimanın kullandığı gaz miktarı azaldıkça ısıtma ve soğutma kapasiteleri de olumsuz yönde değişmektedir. Klima daha fazla çalışır ama daha az soğutur. Klima verimsiz çalışmasına rağmen daha fazla elektrik tüketmeye başlar.

Klimaların hava filtrelerinin de temiz olması çok önemlidir. Hava filtreleri zaman içinde ortamdaki tozlar yüzünden tıkanır. Tıkanan filtreler yüzünden klima yeterli ortam üflemesini yapamaz. Ortama yeterli üfleme yapılmadığı zaman ortam yeteri kadar ısınmaz ya da soğumaz. Klimanın bakımlarının yapılması ile verimliliği artar. Aynı zamanda kişilerin daha sağlıklı olması sağlanır. Klimaların filtrelerinde biriken polenler ve tozlar çalışma esnasında ortama yayılır. Bu da ortamın kalitesini bozacaktır.

Klima Bakımının Aksamasının Sağlık Sorunlarına Etkisi

Toz ve polenler özelikle alerjisi olan kişiler için büyük sorun oluşturur. Kişiler alerji sorunu ve nefes darlığı sorunu yaşayabilirler. Ortam kalitesini arttırmak isterken ortam kalitesini kaybetmek söz konusu olur. Klimaların periyodik bakımının düzenli olarak yapılması sağlık sorunlarının yaşanmasının önüne geçecektir. Uzun süre bakımı yapılmayan klimalar lejyoner hastalığı olarak bilinen hastalığa davetiye çıkaracaktır.

Klima bakımın yapılmaması sağlık sorunları dışında da sorunlar yaratacaktır. Mekanlarda tehlikeli durumlar yaşanabilir. Elektrikli aletlerin bakımı bu nedenle önemlidir. Elektrik tesisatında yaşanan arızalar veya kaçaklar sorun teşkil edebilir. Elektrik çarpmaları, yangınlar yaşanma ihtimali olabilir. Bu nedenle uzman kişiler klima bakımı yapmalıdır.

Klima Servisi Nasıl Çalışır?

Klima servisleri, klimanın periyodik bakımını, montajını ve tamirini yapar. Konusunda eğitim almış uzman kişiler de klimalara müdahale etmektedir. Klima alındığı zaman mutlaka yetkili bir servis tarafından montajı yapılmalıdır. Bu şekilde işlem yapılmazsa hem sorun yaşanır hem de klima garanti kapsamı dışında kalır. Servis elemanları ürün kurulumu sonrası ürün kullanımı ile ilgilide bilinmesi gerekenleri kullanıcılara anlatır. Sağlıklı bir çalışma için mutlaka ustası monte etmelidir.

Klima Montajı

Klima montajı sırasında montaj elemanları pek çok noktaya dikkat eder. Klimanın kurulacağı yerin doğru seçilmesi gerekir. Klimanın bulunacağı odadaki kişi sayısı bile dikkate alınır. Klimanın komunu, pencerelerin durumu, montajı yapılacak duvarın durumu incelenir. Tüm incelemeler sonrası kurulum için en doğru nokta seçilir. Klimanın iç ve dış ünitelerinin yakınlığına da dikkat etmek gerekir. Klimanı iç montajı kadar dış montajı da önem taşır.

Klima Dış Ünite Montajı

Klimanın dış montajı yapılırken konumlandırma önem taşır. Klimanın dış ünitesinin iklim koşullarından etkilenmeyecek bir yere kurulması gerekir. Bu şekilde klimanın dış ünitesinin çevre koşullarından etkilenmesinin önüne geçilmiş olur. Dış ünite ısı kaynakları ile temas etmemelidir. Yanıcı gazların bulunduğu ortamlardan uzak tutulması gerekir. Dış ünitenin sağlıklı olması da klimanın verimliliği açısından önem teşkil eder.

Klimalarda Parça Değişimi

Her elektrikli alette olduğu gibi klimalarda da zaman içinde parça yıpranması yaşanır. Yıpranan veya bozulan parçaların kontrolü de uzman klima ekipleri tarafından yapılır. Kişilerin uzmanlık alanı olmadan bu tamirleri kendilerinin yapması sağlıklı değildir. Elektrik akımlarının kontrolü de uzman ekipler tarafından yapılmaktadır. Bu şekilde klimanın eski sağlıklı haline getirilmesi hedeflenir. İç ve dış üniteler uzman ekipler tarafından kontrol edilir.

Klima arızalarının yaşanmasının en önemli sebebi klima bakımlarının zamanında yapılmaması olmaktadır. Klima bakımı yapıldığı zaman klimanın tüm parçaları tek tek gözden geçirilir. Bu inceleme sırasında gerekli görülürse onarım yapılarak daha büyük arızaların önüne geçilir. Klimalar doğru kişilerin ellerinde güvende olduğu unutulmamalıdır. Klimaların yapısını ve çalışma prensiplerini bilen kişiler sağlıklı onarımlar yaparlar. Kartal klima servisi arızaların önüne geçer.

Klimanın Verimli Çalışma Şekli

Klima uzmanları klimaların en verimli haliyle hangi konumda çalışacağını da kişilerle paylaşmaktadır. Klimaların yüksek ve düşük derecelerde çalıştırılması durumunda klimalarda sorun yaşanmaktadır. Klimaların aşırı zorlanması ile verimlilik düşer ve arızalar yaşanır. Klimaların sürekli çalıştırılmaması gerekir. Bu durum klimayı olduğundan daha fazla yoracaktır.

Bunun sonucunda da klimalarda arızalar görülmektedir. Klima bakımlarının da düzenli yapılmaması bu sorunları arttırmaktadır. Klimanın kumandasının kullanım şeklinin de bilinmesi gerekir. İdeal kullanma ısısı ve kullanım şekli klimanın verimliliği açısından önem taşır. Kartal klima servisi her türlü bilgilendirmeyi yapar.

Klima Bakımın Aşamaları

Klimanın bakımı aşamasında teknik servisin izlediği bir yol vardır. Tüm sistemlerin sıra ile kontrol edilmesi gerekir. Klimanın iç ve dış ünitelerindeki elektrik akımlarının ölçülmesi yapılır. Klimada elektrik kaçağı olup olmadığı kontrol edilir. Voltaj değerleri gözden geçirilir. İç üniteler incelenerek, genel bir kontrol yapılır. Klimada aşınmış bir parça olup olmadığına ve bu parçanın verimliliğe etkisine bakılır. Kartal klima servisi doğru tespiti yapar.

Klimalarda elektronik kartların sağlıklı olması çok önemlidir. Bu kartların durumuna bakılır. Klimadaki boru hattının izolasyonu gözden geçirilir. Klima üzerindeki kabloların aşınma durumuna bakılır. Klimalarda filtrelerin temiz olması verimlilik açısından önem taşır. Hava filtreleri ilaçlı ve basınçlı suyla yıkanarak temizlenir. İç ünitenin özel maddelerle çalışması ortam kalitesi açısından önem taşır. Dış ünitenin ise verimli çalışması adına kondenser temizliği klima teknisyeni tarafından yapılır. Klimanın gaz seviyelerinin ölçülmesi ve eksil olduğu takdirde tamamlanması gerekir.

Klimaların Bakım Aralıkları

Klimaların temizlenmesi için uyulması gereken süreler vardır. Klimalar konutlarda kullanıldığı takdirde yılda iki kez bakımın yapılması yeterli olacaktır. Yaz ve kış başında yapılan klima bakımları tüm bir yıl klimanın sağlıklı çalışmasını sağlayacaktır. İş yerleri, AVM, hastane gibi daha kalabalık yerlerde ise klima bakımı daha sık yapılmalıdır. Bu tarz yerlerde bulunan klimalar yılda dört kez kontrol edilmelidir. Kartal klima servisi bu konuda destek olacaktır.

Yazın serinlemeyi, kışında ısınmayı sağlayan klimaların periyodik bakımı cihazın daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Klima bakımının zamanı kadar doğru kişilere yaptırılması da önem taşımaktadır. Klima bakımının atlanarak tasarruf sağlandığının düşünülmesi daha büyük zararlara yol açacaktır. Hem mekanları tehlikeye atar hem de sağlık sorunları yaratabilirsiniz. Klima bakımların kaç kez yapılacağı kadar ne zaman yapılacağı da önem taşır. Klimanın bakımı kış ortası veya yaz ortası değil sezon başı yaptırmak gerekir.

Klima Servis Takipleri

Günümüzde herkes yoğun olarak çalışmaktadır. Bu koşuşturma içerisinde bir şeylerin unutulması kaçınılmaz olacaktır. Kişiler bakım zamanlarını unutacaklarını düşünürlerse çalıştıkları Kartal klima servisi hatırlatma yapabilir. Bu şekilde klima sorun çıkarmadan çalışmaya devam edecektir. Uzman elemanlar yapılması gerekenleri tespit eder ve ücret bilgisi ile birlikte kişilere iletir.

Klimaların orijinal parçalarında problem yaşamamak için cihazın periyodik bakımlarına önem vermeniz gerekir. Böylece ortaya çıkacak daha büyük masrafların önüne geçilmiş olur. Ayrıca klimalara biriken toz parçaları ve bakterilerden de bakım sırasında kurtulmak mümkün olur. Bu şekilde sağlıklı bir ortamda yaşama imkânı bulunur.

Kartal klima servisi hizmetleri ile klimaların periyodik bakımı yapılarak düzenli çalışması sağlanır. Klimalar daha uzun ömürlü çalışırlar. Bakımı yapılan klimaların elektrik tüketme miktarı azalır. Arıza yaparak kişilerin zor durumda kalmasının önüne geçilmiş olur.