Kapat
Osmaniye Mah. Çağlar Sok. No: 2 Bakırköy / İstanbul
(0212) 909 97 72 info@klimaservisimerkezi.com.tr
Güngören Klima Servisi

Güngören klima servisi uzman kadrosu ve aynı gün servis imkanı ile klima tamir, bakım hizmetleri vermektedir. Bugün iklimlendirme adı altında başı başına bir mühendislik alanı ortaya çıkmıştır. Oysa klimanın icadı o kadar da eski tarihlere dayanmamaktadır. Tüm dünyada kullanımı son derece yaygın olan iklimlendirme cihazının mucidi bir makine mühendisidir. 1902 yılında Amerika'da genç bir makine mühendisi olan Willis Carrier ilk klimayı icat etmiştir. Bu ilk klima tam olarak 30 ton ağırlığında idi. Klimanın ev tipi olarak kullanıma girmesi daha sonraki yıllarda olmuştur.

Klima Nedir?

Klimalar; soğutma çevrimi kullanarak bir mekanı ısıdan arındıran, mekandaki fazla nemi alıp, ortama taze hava sağlamak gayesiyle tasarlanan mekanizmalardır. Başka bir kısa anlatımla klima cihazları, ortamların iklimlendirilmesini sağlayan sistemlerdir. Günümüzde klima cihazlarının servis hizmetlerini yerine getiren pek çok klima servisleri vardır. Firmamız Güngören klima servisi bu alanda yıllardır hizmet vermektedir.

Klima ve İklimlendirme

İklimlendirme; kapalı ortamın havasının istenen nem, sıcaklık, temizlik, hava sirkülasyonu ve tazelikte tutulmasıdır. Bunun için de iklimlendirme cihazları havanın fazla nemini alarak, içeride gerekli hızda hava dolaşımını sağlar ve filtre ederler.

Bilinen tanımı ile ihtiyaca ve amaca göre bulunduğu mekanı konfor şartlarında tutan cihazlara iklimlendirme cihazı ya da klima denmektedir. Klimalar, bir ortamda uygun konfor şartları oluşturmak için aşağıda belirtilen 4 temel görevi yerine getirirler:

 • Isıtma
 • Soğutma
 • Havanın değişimi
 • Nem kontrolü

Kabul edilmiş araştırmalara göre insanlar belli bir sıcaklık ve nem aralığında, temiz havalı ortamlarda rahat ederler. Bu aralığa "konfor bölgesi" adı verilmektedir. Bir mekan ya da ortamda sıcaklık ve nemin bu konfor değerlerinden uzaklaşması kişiler üzerinde rahatsız edici etki yaratmaktadır. Günümüz modern yaşamın daha çok kapalı mekanlarda geçtiği düşünüldüğünde iklimlendirme ve klima cihazlarının çok önemli bir görev yerine getirdikleri anlaşılmaktadır.

Bir mühendislik dalı olarak "iklimlendirme mühendisliği" son yıllarda ortaya çıkmıştır. Bunun gibi milyonlarca klima cihazlarının kullanımı; teknik destek, montaj ve bakım hizmetlerini de gerekli kılmıştır. Yıllardır bu sektörde Güngören klima servisi olarak bizlerde başarı ile hizmet veren bir firmayız.

Klimanın Kullanım Alanları

Yaygın olarak kullanılan klimaların kullanım sebepleri çok anlaşılabilirdir. İş yaşamında çalışanların ortamının belli bir ısı konforuna sahip bulunmasının verimliliği artırdığı yapılan araştırmalarla ortaya konmuştur.

Yaşam alanlarında da kişiler ısı konforundan taviz vermek istememektedirler. Sunulan çeşitli hizmetlerde ise mekanlarda bu ısı konforunun sağlanması hizmetin bir parçası olarak beklenmektedir. Örneğin; insanlar güneyde yaz tatilini geçirirken otel odasında klima cihazının doğal olarak bulunmasını beklemektedirler. Bunun gibi pek çok mekan ve alanda klima bulunmaktadır. Klimaların kullanım alanlarını belli başlı olarak şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Yüksek binalar, apartmanlar, villa ve tek katlı evler.
 • Sinema salonları, tiyatro salonları, konser salonları.
 • Konferans merkezleri, galeriler, sergi salonları.
 • Müzeler, fuar alanları, sanat galerileri.
 • Büyük ofisler, büro ve iş merkezleri.
 • Havalimanı, metrolar.
 • Oteller, tatil siteleri, eğlence merkezleri.
 • Hastane, güzellik salonu.
 • Devlet kurumları, arşiv ve kütüphaneler.
 • Gemi ve vapurlar.
 • Otomobil ve otobüsler.
 • Fabrikalar ve imalat yerleri.

Klimanın Periyodik Bakımının Önemi Nedir?

Klimanın en iyi performansta çalışabilmesi düzenli olarak bakımlarının yapılmasına bağlıdır. Ne yazık ki maliyet getireceği düşünülerek periyodik klima bakımlarının aksatıldığı görülmektedir. Bu çok büyük bir yanılgıdır. Zamanında yapılmayan periyodik bakım sonucu klimalar arızalanmakta ve çok daha büyük maliyetlere katlanılmak zorunda kalınmaktadır. Hatta tamamen klima kullanılamaz hale gelmektedir.

Teknik ekibimiz klima bakımı hizmetinde son derece başarılı, hızlı ve kaliteli hizmet sunmaktadır. Asla maliyetler yüksek tutulmamaktadır. Müşteri odaklı bir fiyat belirlemesi ile klima bakımı hizmeti firmamız tarafından yapılmaktadır. Klima bakımının önemini 3 ana başlık altında toplanabilir:

Periyodik klima bakımı sağlık açısından gereklidir. Bakımı aksatılan klima kötü koku, polen ve bakteri yayarak sinüzit, astım ve üst solunum yolu hastalıklarına yol açabilir.

Periyodik bakımı yapılmayan klimaların elektrik sarfiyatı artar, bu artış %40 gibi yüksek oranlara ulaşabilir.

Periyodik bakımı yapılmayan klimaların parçaları yıpranır, çürür ve kolayca eskiyerek klimanın kullanım ömrünün kısalmasına sebep olur. Zaten bu sürede zarfında klima optimum seviyede çalışmaz.

Güngören Klima Servisi Hizmetleri

Servis sektöründe 12 yıldır büyük bir başarı ile hizmet veren firmamız açısından en önemli öncelik müşteri memnuniyetidir. Profesyonel, tecrübeli, çözüm odaklı düşünen ve hareket eden ekibimizle her zaman müşterimize en kaliteli hizmeti makul maliyetlerle sunmayı hedeflemekteyiz. Servis hizmeti veren bir firma olan Güngören klima servisi olarak maksimum müşteri memnuniyetini yakalamak ve bunu sürdürmek en temel prensibimizdir.

Klima Bakımı

Ne yazık ki tüm klima kullanıcılarının yeterince önem vermedikleri konu klima bakımıdır. Bir klimanın arzu edilen performansta çalışabilmesi için dönemsel bakımlarının yapılmasına bağlıdır. Hem klimanızın ömrünü uzatacak hem enerji tasarrufu yapacak en önemlisi temiz ve taze hava soluyacaksınız.

Klima bakımını periyodik olarak yaptırmaya gereken önemi vermeniz kesinlikle siz klima kullanıcılarının göz ardı etmemesi gereken bir meseledir. Teknik ekibimiz en makul fiyatlarla klimanızın bakımlarını kaliteli bir şekilde yerine getirecektir.

Klima Servisi

Ülkemizde bilhassa sıcak yaz aylarında klima kullanımı artış göstermektedir. Sıcak yaz günlerinde aşırı klima kullanımı sıklıkla arızalara sebep olabilmektedir. Bir arıza veya sorun halinde Güngören klima servisi olarak bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Profesyonel, genç ve birikimli teknik ekibimiz en hızlı biçimde sorununuzu gidererek klimanızı bir an önce kullanabilmenizi sağlayacaktır. Klima servis hizmetimizde de esas olan kaliteli hizmeti en makul maliyetle siz kıymetli müşterilerimize arz etmektir.

Klima Montajı

Kişiler klima satın alırken etraflıca araştırma yaparak ihtiyaçlarına en uygun en kaliteli klima cihazını almak istemektedirler. Fakat bir klimanın istenilen performansta çalışabilmesi için yerinde ve doğru monte edilmiş olması gerekmektedir. Montaj konusunun önemi pek bilinmediğinden klimaların montajı yetkili olmayan kimseler tarafından ve doğru olmayan biçimde yapılabilmektedir.

Güngören klima servisi olarak yıllardır klima montajı konusunda ehil teknik elemanlarımızla profesyonel biçimde hizmet vermekteyiz. Siz değerli müşterilerimize klimanın uygun monte edilmesi ve uygun yer seçiminde de danışmanlık yapmaktayız. Firma olarak müşterilerimize en kaliteli hizmeti en ekonomik şartlarda sunmayı prensip edindiğimiz için klima montaj işinde de gönül rahatlığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Güngören Klima Servisi Vizyonu

Sektörde yıllardır hizmet veren firmamız Güngören klima servisi her zaman müşteri memnuniyetini esas almıştır. Profesyonel ekibimiz, güncel gelişmeleri yakından takip ederek müşterilerimizin sorunlarının çözümünde uygulamaktadır. Tekniker ve teknisyenlerimiz hızlı, doğru ve kaliteli hizmeti güler yüzle yerine getirmektedir. Kaliteli hizmeti bireysel çözümlerle sunmak ve bunun maliyetini de makul ve kabul edilebilir seviyelerde tutmak Güngören klima servisi olarak ana ilkelerimizdendir. Güngören klima servisi olarak her zaman amacımız maksimum müşteri memnuniyetini sağlamak ve bunu sürdürmektir.

Güngören Klima Servisi İletişim

Ülkemizde bilhassa yaz aylarında klima kullanım artış göstermektedir. Yaz sıcaklarında klima cihazlarına yüklenmesi ile birlikte arızlarda da artış olmaktadır. Elbette kişiler bir an önce klimanın arızasının giderilmesini beklemektedirler.

Bu nedenle her durumda kişilerin Güngören klima servisi olarak bizlere hızlıca ulaşabilmeleri için her türlü iletişim kanallarından bu olanağı sunmaktayız. Web sayfamızda yer alan "Servis Talep Formu"nu doldurarak bizlere iletebilirsiniz. E-mail adresine mesaj göndererek sorunu bildirebilirsiniz. GSM üzerinden mesaj yollamak suretiyle de klimanızın arızasını bildirebilirsiniz.

Servisimize değişik yollardan gelen talepleri hızlıca gidermek üzere teknik ekiplerimizi sizlere yönlendirmekteyiz. Klimalarınızdaki sorun ve arızaların giderilmesi için en uygun maliyetlerle en hızlı çözümü genç ve birikimli teknik ekiplerimizle sağlamaktayız.