Kapat
Osmaniye Mah. Çağlar Sok. No: 2 Bakırköy / İstanbul
(0212) 909 97 72 info@klimaservisimerkezi.com.tr
Çatalca Klima Servisi

Çatalca klima servisi İklimsel Klima profesyonel ekibi ve 12 yıllık tecrübesi ile Çatalca sakinlerine klima servis hizmetleri vermektedir. Modern dünyanın herhalde onsuz yapamayacağı cihazların başında "air conditioner", klima cihazları gelmektedir. Klimanın geçmişe o kadar da gerilere dayanmamaktadır. Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan genç bir makine mühendisinin 1902 yılından ilk klimayı icat etmesi ile klima cihazının serüveni başlamıştır. Bu ilk klimanın 30 ton civarında olduğu düşünüldüğünde klimanın baş döndürücü bir hızla gelişme gösterdiği de anlaşılır. Günümüzde uzay araçlarından tutun yeni doğan bebek ünitelerinin bulunduğu mekanlara kadar klima uygulaması yapılmaktadır.

Klima Nedir?

Klimalar, soğutma çevrimi kullanarak bir ortamı ısıdan arındıran, ortamdaki fazla nemi alıp, ortama taze hava sağlamak gayesiyle tasarlanan mekanizmalarıdır.

Klima Ve İklimlendirme

Klimalar, mekanların iklimlendirilmesini sağlayan sistemlerdir. İklimlendirme, kapalı mekanın havasının istenen sıcaklık, temizlik, nem, hava sirkülasyonu ve tazelikte tutulmasıdır. Bu da klima cihazlarının ortamdaki fazla nemi alarak, içeride gerekli hızda hava dolaşımını sağlayarak havayı filtre etmesi ile olanaklı olmaktadır.

Klimanın icadından sonra zaman içinde "iklimlendirme mühendisliği" olarak adlandırılan bir başka alan da ortaya çıkmıştır. Klimalar yaşam alanlarının tüm sahalarına girmiş, iş ortamlarında yerini almış ve elbette bu cihazların bakımı, servisi ve montajı için de teknik servisler bir uzmanlık alanı olarak ortaya çıkmıştır. Profesyonel ekibi, donanımlı tekniker ve teknisyenleri ile Çatalca klima servisi yıllardır bu sektörde büyük bir başarı ile hizmet vermektedir.

Klimanın Kullanım Alanları Nelerdir?

Günümüzde klima cihazının girmediği alan yok gibi. Klima ve iklimlendirme konusu son derece yaygın olup sadece yaz aylarında değil dört mevsim klima kullanılmaktadır. Klimanın kulanım alanlarını şu şekilde sıralamak olanaklıdır:

 • Oteller, moteller, pansiyon ve bungalovlar.
 • Büro, ofis ve işyerleri, çok katlı otoparklar.
 • Hastaneler, klinikler, muayenehaneler, güzellik merkezleri.
 • Yüksek binalar, gök delenler, tek katlı evler.
 • AVM, mağazalar, lokanta ve marketler.
 • Tiyatrolar, sinemalar, konser salonları.
 • Stadyumlar, yüzme havuzları, spor salonları.
 • Havalimanları, metrolar, garlar.
 • Müzeler, kütüphaneler, laboratuvarlar.
 • Yurtlar, arşivler, devlet binaları, askeri yapılar.
 • Endüstriyel işletmeler, fabrikalar, imalat yerleri.
 • Uzay araçları ve benzeri araçlar.
 • Otomobiller, minibüsler, otobüsler.
 • Gemiler, vapurlar.
 • Uçaklar, jetler, helikopter ve benzeri araçlar.

Klima Bakımı Neden Zorunludur?

Son derece yaygın kullanımı olan klima cihazları artık yılın her mevsiminde kullanımda oldukları için düzenli klima bakımını daha fazla önemsemek gerekir. Ne yazık ki; periyodik bakım konusundaki seviye beklenilen düzeyde değildir. Oysa periyodik klima bakımının yapılmaması doğrudan sağlığı tehlikeye sokan durumlar ortaya çıkarmaktadır.

Maliyeti düşünülerek kaçınılan düzenli klima bakımı daha sonra çok daha yüksek maliyetlerle karşılaşılmasına sebep olmaktadır. Klima bakımın mutlaka önemsenmesi gerekmektedir. Bunun nedenlerini şu üç genel başlık altında toplamak olanaklıdır:

Periyodik klima bakımı sağlık açısından bir zorunluluktur. Düzenli bakımı yapılmayan klima kötü koku yayar, polen ve bakteriler sağlığı doğrudan etkiler ve çeşitli hastalıklara sebep olur. Sinüzit, astım, bronşit ve hatta kronik kalp hastalıklarına kadar sebebiyet verebilir.

Periyodik klima bakımı yapılmazsa elektrik sarfiyatı artar. Elektrik sarfiyatının %40 seviyelerine kadar artış gösterdiği tespit edilmektedir.

Periyodik klima bakımı yapılmazsa klimanın parçaları da kısa sürede aşınacak ve klimanın kullanım ömrü kısa sürede sona erecektir. Zaten bir zaman sonra klima performansında da ciddi düşüş olacaktır.

Çatalca Klima Servisi Hizmetleri

Sektörde 12 yıldır hizmet veren bir firma olarak Çatalca klima servisi müşterilerini bilgilendirmeyi ve klima kullanımı konusunda aydınlatmayı en başta önemsemektedir. Çünkü hala kişilerin periyodik klima bakımını ihmal ettiklerini gözlemlemekteyiz.

Profesyonel, dinamik, donanımlı ve genç teknik ekibimizle müşterilerimizin her türlü sorununa anında hızlıca çözüm üretmekteyiz. Klima montajı, klima bakımı ve klima servisi için her türlü iletişim kanalları ile bizlere ulaşmanız olanaklıdır.

Klima Servisi

Bugün hem yaşam alanlarında hem çalışma ortamlarında iklimlendirme cihazları bulunmaktadır. Yaygın kullanımı olan klimalar arızalandıkları vakit yetkin teknik servislerden hizmet almak çok önemlidir.

Kısa vadede maliyetlerden kaçınmak adına kaliteli, belgeli ve tecrübeli teknik servislerden kaçınmak orta vadede sizleri maddi olarak daha büyük maliyetler altına sokacaktır. Bu sebeple yıllardır sektörde başarı ile hizmet vermekteyiz. Her zaman için müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermeyi ilke edindik.

Müşterilerimize her an ulaşılabilir olmak, hızlı, kaliteli hizmeti donanımlı ve profesyonel ekibimizle en uygun maliyetle sunmak her zaman prensiplerimizden olmuştur. Artık sektörde Çatalca klima servisi tanınan ve işine gösterdiği özen ile bilinen bir firma konumundayız.

Klima Montajı

Klima satın alırken gösterilen dikkat ve özen ne yazık ki genellikle klima cihazının montajı konusunda gösterilmemektedir. Yanlış yere yanlış şekilde, ehil olmayan kişilerce yapılmış klima montajı kısa süre sonra klimanızın arıza vermesine sebep olacaktır.

Klima montajı mekandaki en uygun yerin tespiti ile başlar. Kesinlikle ısı yayan nesnelerin yakınında klima montajı olmamalıdır veya döşemeden yükseklikte belli ölçüler gözetilmelidir. Bu en temel prensiplere uygun olmayan klima montajları ile sıklıkla karşılaşmaktayız. Çatalca klima servisinin yetkin ve donanımlı teknik personeli, profesyonelce klima montajınızı doğru bir biçimde yapacaktır.

Klima Bakımı

Yıllardır bu sahada hizmet veren bir teknik servis olarak hala yeterince önemsenmeyen konunun klima bakımı olduğunu söyleyebiliriz. İnsanlar klima satın alırken epeyce dikkatli davranmaktadırlar. Araştırma yaparak klimaların özelliklerini sorgulamakta ve çoğunlukla yüksek meblağlarla klima satın almaktadırlar. Fakat klimanın düzenli bakımı konusunda aynı hassasiyeti göstermemektedirler. Oysa klimanın düzenli bakımı yapılmadığı takdirde cihaz kısa sürede arıza verecektir, kendisinden beklenen performansı göstermeyecektir.

Çatalca klima servisi, klima bakımı konusunda profesyonel olan teknik ekibi ile hızlı, kaliteli ve en ekonomik fiyatlarla hizmet vermektedir. Klima bakımı asla ihmal edilmemelidir. Aksi bir tutum size maddi olarak çok daha maliyetli olacağı gibi hiç olmadık anlarda klimanızın arıza yapması gibi tatsız durumlarla da karşılaşabilirsiniz.

Çatalca Klima Servisi Vizyonu

Sektörde 12 yıldan beri faaliyet gösteren Çatalca klima servisi olarak bizler müşterilerimizin teveccühünü kazanmış bir teknik servis olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Teknik ekibimiz hiç durmadan, eğitimlerle güncel gelişmeleri takip ederek en son teknik durumu işinde uygulayabilmektedir.

Çatalca klima servisi olarak bizler klimanın ne kadar önemli bir cihaz olduğunu, insanların hayatını kolaylaştırdığını bilmekteyiz. Bugün klima hem yaşam alanlarında hem çalışma ortamlarında kullanılan bir cihazdır. Kullanıcıların en yüksek verimi alabilmeleri ancak doğru cihaz seçimi, doğru klima montajı ve düzenli periyodik klima bakımı ile olanaklıdır.

Müşterilerimizi doğru klima kullanımı konusunda bilgilendirmeyi ve verdiğimiz hizmette maksimum müşteri memnuniyetini hedeflemekteyiz. En hızlı bir şekilde en kaliteli hizmeti en uygun maliyetle ve müşteri memnuniyeti odaklı olarak sunmak en büyük hedefimizdir.

Çatalca Klima Servisi İletişim

Klima kullanımı çok yaygındır ve tüm yıl boyunca kullanılan bir cihazdır. Sıcak iklim kuşağında yer alan ülkemizde ise yaz aylarında klima kullanımı zirve yapmaktadır. Genellikle de teknik servis ihtiyacı bu aylarda yoğunlaşmaktadır. Ticari işletmelerden bebek odalarına kadar klima kullanımının olması sebebiyle insanların en hızlı şekilde teknik servislere ulaşmak istemeleri gayet anlaşılabilirdir.

Bizler Çatalca klima servisi olarak müşterilerimizin her türlü kanaldan ulaşmasını istemekteyiz. Web sayfamızda yer alan "Servis Talep Formu"nu doldurarak şikayet ve arıza bildiriminizi iletebilirsiniz. E-mail adresimizden de kolaylıkla taleplerinizi bildirebilirsiniz. Ayrıca GSM üzerinden mesaj göndererek de arıza bildiriminizi yapabilirsiniz. Elbette telefonla da iletişim kurarak servis taleplerinizi bizlere aktarabilirsiniz. Güler yüzlü, genç, çözüm odaklı profesyonel teknik ekibimiz sorununuzu en hızlı biçimde ve en uygun maliyetle çözecektir.