Kapat
Osmaniye Mah. Çağlar Sok. No: 2 Bakırköy / İstanbul
(0212) 909 97 72 info@klimaservisimerkezi.com.tr
Üsküdar Klima Servisi

Üsküdar klima servisi geniş araç filosu ve aynı gün servis imkanı ile Üsküdarlılara klima bakım, onarım hizmeti vermektedir. Günümüzde iklimlendirme sistemlerinin olmadığı bir yaşam ve iş alanı düşünmek olanaklı değildir. Modern yaşam ve hızlı akan iş yaşamı, büyük kapalı alanlar, geniş ve çok üniteli hastane benzeri yapılar, kapalı ofis sistemleri iklimlendirmeyi zorunlu hale getirmektedir.

Klima Nedir? İklimlendirme Nedir?

Klasik ve bilinen tanımı ile kısaca klima; bir kapalı mekanın havasının arzu edilen, nem, sıcaklık, hava sirkülasyonu, temizlik ve tazelikte tutulmasını sağlayan mekanizmaya verilen isimdir. Klima, bir taşıma aracında ya da binadaki konfor için ortamdaki ısıyı bir sistem yahut aygıt aracılığı ile istenilen seviyeye getiren mekanizmanın adıdır. Klima mekanizması bunu ortamdaki havanın fazla nemini alarak gerekli hızda hava dolaşımını sağlayarak yapar ve havayı filtre eder. Kişilerin konforlu bulduğu ortam sıcaklığı, bulunan ortamdaki hava sıcaklığı ve havadaki nem oranına bağlı olmaktadır.

İklimlendirme kavramı daha kapsamlıdır. İklimlendirme; daha çok soğutma yapılarak iç mekanlardaki havanın ısı konforu sağlanması ve neminin alınması işlemlerine denmektedir. Daha geniş bir anlamda, terim HVAC, ısıtma, soğutma ve havalandırma veya havanın durumunu iyileştirmek için dezenfeksiyon işlemleri için kullanılır. İklimlendirmenin bugün geldiği noktanın esas başlangıcı 1902 yılında Amerika'da tasarlanan ilk klima cihazı olmuştur. Bu ilk klimanın 30 ton olduğu düşünüldüğüne iklimlendirmenin bugünkü gelişmişlik düzeyi daha iyi anlaşılmaktadır. Bizler klima ve iklimlendirmenin öneminin yüksek farkındalığında olarak yıllardır müşterilerimize Üsküdar klima servisi olarak hizmet vermekteyiz.

Klima Kullanımı Hakkında

Modern hayat klima ve iklimlendirme konularını lüks olmaktan çıkarmıştır. İklimlendirme mühendislik dalının ortaya çıkmasına sebep olmuş olan bu konu insan yaşamının kalitesinin artırılması kadar sağlığı ile de yakından ilgilidir. Özel alanlarda kullanılan daha küçük kapasiteli klimalar olduğu gibi çok daha karmaşık, geniş kapasiteli iklimlendirme proseslerinin gerekli olduğu mekan uygulamaları söz konusudur. Her durumda klima kullanımı hakkında bilinmesi gerekenler vardır. Bunlar kısaca şu şekilde sıralanabilir:

Çalışma ortamlarında, çalışanların verimliliğini ortam sıcaklığı doğrudan etkilemektedir. Örneğin; ofiste oturarak çalışılan bir mekanda en uygun sıcaklık 22 C derece civarındadır. Bilimsel çalışmalar ortamdaki her 0,61 C derecelik değişikliğin çalışanların performansını neredeyse %1 oranında azalttığını tespit etmişler.

Zayıf insanların bir miktar daha yüksek sıcaklıkta verimlerinin arttığı buna karşılık kilolu insanların da daha düşük ısılarda verimlerinin arttığı gözlenmiştir. Bilhassa bebekler başta olmak üzere insanların uyku mekanlarındaki sıcaklığın istenilen konfor seviyesinde olmasının uyku kalitesini doğrudan etkilediği tespit edilmiştir.

İnsanların yaşam alanlarındaki ısının arzu edilen konfor seviyesinde olmasının doğrudan ruhsal durumları üzerinde etki ettiği de bilimsel olarak ortaya konmuştur. Aşırı sıcak ya da soğuk ortamlar gerginlik, sinirlilik, öfke ve huzursuzluk durumlarına sebep olabilmektedir. İklimlendirme sayesinde günümüzdeki geniş, büyük ve çok katlı yüksek binalar inşa edilebilmektedir.

Hangi Durumlarda Klima Uygulaması Yapılmaktadır?

1900'lü yıllardan günümüze iklimlendirme alanında baş döndüren hızda gelişmeler yaşanmıştır. İklimlendirmenin ulaştığı bu zirve nokta birçok başka sektörün gelişmişlik düzeyini de doğrudan etkilemiştir. Klima ve iklimlendirme uygulaması yapılan alanlar şunlardır:

-Ticari binalar, ticaret merkezlerinin yer aldığı bürolar, ofisler, AVM'ler, teras ve çatı katlar.
-Endüstriyel alanlar, fabrikalar, imalathaneler, büyük gıda imalat kompleksleri, buzhane ve soğuk hava depoları.
-Havalimanları, tıbbi laboratuvarlar, bilim merkezleri, yüzme havuzları, oteller, müzeler.
-Kurumsal binalar, devlet binaları, askeri yapılar, resmi bina ve arşivler, kütüphaneler.
-Yüksek binalar, gök delenler, siteler, yüksek yurtlar ve yüksek konutlar.
-Alçak yapılar, konutlar, dubleks evler, küçük apartmanlar, tek katlı evler.
-Klima ve iklimlendirme sadece binalarda değil taşıma araçlarının konforu için de kullanılmaktadır. Otomobiller, otobüsler, trenler, uçaklar, gemiler ve uzay araçları gibi.

Üsküdar Klima Servisi Hakkında

Hiç şüphesiz günümüzde klimalar insanın vazgeçilmezidir. Fakat klimadan beklenilen verimi alabilmek ancak düzenli bakım ve temizliğinin yapılması ile mümkündür. Bizler Üsküdar klima servisi olarak 12 yıllık tecrübemiz ile sektörde hizmet vermekteyiz.

Klima servis hizmetinin öneminin kullanıcılar tarafından bilinmesi ve gerekli özenin gösterilmesi bir zorunluluktur. Düzenli klima bakımı sağlık açısından, konforlu iklimlendirme, verimli kullanım açısından gereklidir. Klima bakımının önemini ve neden düzenli klima bakımı yaptırılması gerektiğini kısaca açıklamak gerekir:

  • Klima daha yüksek performansta çalışır.
  • Yüksek elektrik sarfiyatının önüne geçer.
  • Klimadan beklenilen konforun sağlanması ve korunması bakımından önemlidir.
  • Klima cihazının ömrünü uzatan en önemli faktördür.
  • Klimanın yayacağı polen ve kötü kokunun önüne geçecektir.
  • Astım, lejyoner hastalığı ve kalp hastalıkları gibi hastalıkların oluşumunun önüne geçecektir.

Üsküdar Klima Hizmetleri Hakkında

Bizler Üsküdar klima servisi olarak 12 yıllık deneyime sahip bir firmayız. İşimizin insan sağlığı ile yakından ilgi olduğunun farkında ve bu bilinç ile hizmet veren bir firmayız. Güncel gelişmeleri yakından takip ederek müşterilerimize maksimum kalitede hizmet vermeyi amaçlamaktayız. Sektörde önde gelen bir firma olarak Üsküdar klima servisi olarak bizler maksimum seviyede müşteri memnuniyetini ilke edindik. Bu ilkemizden asla taviz vermemekteyiz. Hizmetlerimizi üç ana başlık altında sunmaktayız: Klima montajı, klima bakımı ve klima servis hizmetleri.

Klima Servis Hizmeti

En kaliteli klima da kullanılsa zaman zaman arıza yapması ve teknik sorun yaşanması kaçınılmazdır. Ülkemizde yaz aylarında daha yoğun bir klima kullanımı gözlenmektedir. Kullanım yoğunluğu, elektrik kesintileri ve benzer başka sebeplerle klimalarda arızalar meydana gelmektedir. Arızalanan cihazların tamiri için bize 7/24 değişik iletişim kanalları ile ulaşmanız mümkündür. Web sayfamızda yer alan "Servis Talep Formu"nu doldurarak, telefon, SMS ya da e-mail üzerinden kolaylıkla bizlere ulaşabilirsiniz.

Klima Bakım Hizmeti

Klima kullanımında maksimum performans elde etmek ve cihazın kullanım ömrünü uzatmak için düzenli bakımının yapılması şarttır. Klimanın düzenli bakımı esasında ortamda bulunan, çalışan veya yaşayan insanların sağlığını da etkileyen çok önemli bir faktördür. Elbette düzenli bakım, klima cihazının verimini artıracak ve elektrik sarfiyatını da düşürerek maliyete doğrudan olumlu etki edecektir. Bizler Üsküdar klima servisi olarak her müşterimizin ihtiyacını özel olarak tespit ederek bakım hizmetini de bu çerçevede yerine getirmekteyiz.

Klima Montaj Hizmeti

Klima satın alındıktan sonra montajı apayrı bir özen gerektirmektedir. Gerçekten de klima montajı uzmanlık gerektirmektedir. Müşterilerimize bu konuda son derece kapsamlı danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Çünkü klimanın monte edilecek alanı doğru, yerinde ve uygun biçimde monte edilmesi doğrudan verimini ve insan sağlığını etkileyen bir unsurdur. Klima montajı için keşif, danışmanlık ve yerleştirilmesi kesinlikle uzmanlık işidir. Bizler Üsküdar klima servisi olarak klima montajı konusunda da 12 yıldır müşteri memnuniyetini maksimum seviyeye yükseltmiş bir firmayız.

Üsküdar Klima Hizmet Anlayışı Ve Vizyonu

Genç, dinamik ve tecrübeli ekibimiz ile vizyonumuz her zaman kaliteli servis hizmeti ve maksimum müşteri memnuniyetidir. Yenilikleri takip eden, en ekonomik çözümleri hedefleyen, müşterilerinin her birine ayrı çözümler sunmaya gayret gösteren Üsküdar klima servisi olarak bizler bu gayretimiz ve vizyonumuzun karşılığını yüksek müşteri memnuniyeti ile almaktayız.

Üsküdar Klima Referansları

Web sayfamızda yer alan referanslarımız, müşteri portföyümüzün büyük kurumsal firmalar, ticaret merkezleri ve devlet dairelerini kapsadığını göstermektedir. Referanslarımız, hizmetimizin kalitesinin göstergesidir.

Üsküdar Klima İletişim 7/24

Müşterilerimizin hızlı, etkin ve kısa sürede sonuç alabilmeleri için bizlere 24 saat ulaşabilmelerini sağlamak için her türlü iletişim kanallarını kullanmaktayız. Web sitemizde yer alan "Servis Talep Formu"nu doldurmak mümkündür. E-mail adresimize ulaşmak, GSM veya telefonla da anında Üsküdar klima servisi olarak bizlere erişmek çok kolaydır.