Kapat
Osmaniye Mah. Çağlar Sok. No: 2 Bakırköy / İstanbul
(0212) 909 97 72 info@klimaservisimerkezi.com.tr
Şile Klima Servisi

Şile klima servisi, Şile sakinleri için klima tamir, bakım ve onarım hizmetlerini uzman ekibi ile vermektedir. Tüm dünyada yaygın biçimde kullanılan klimaları icat eden kişi W. Carrier isimli bir makine mühendisidir. ABD'de 1902 yılında icat edilen bu ilk klimanın ağırlığı tam olarak 30 ton idi. Günümüzde bu icat çocuk odalarından uzaya gönderilen araçlara kadar kullanım alanı bulmaktadır.

Klima Nedir?

Klimalar, soğutma çevrimi kullanarak bir ortamı ısıdan arındıran, ortamdaki fazla nemi alıp, ortama taze hava sağlamak gayesiyle tasarlanan mekanizmalardır.

Klima ve İklimlendirme

İnsanların konforlu bulduğu ortam sıcaklığı, bulunan ortamdaki hava sıcaklığı ve havadaki nem oranına bağlı olmaktadır. Tüm bu süreci düzenleme işlemine "iklimlendirme" adı verilmektedir.

Klima Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

Çağımızın belki de en önemli icatlarından birisi olan klimalar çok geniş bir yelpazede kullanım alanı bulmaktadır. Çok eski bir geçmişi olmayan klimalar özellikle de son 50 yılda inanılmaz hızda bir teknolojik gelişme göstermiştir.

Klima ve iklimlendirme cihazlarının bu gelişmesi başka sektörlerin de gelişmesine etki etmiş ve katkı sunmuştur. Günümüzde çok katlı binalar yapılıyorsa ya da yerin metrelerce altına katlar inşa edilebiliyorsa burada iklimlendirme mühendisliğinin önemi inkar edilemez. Tüketicilerin klima kullanımı sırasında da bilinçli olması, yetkin teknik servislerden hizmet almaları sağlıklı ve verimli klima kullanımının şartlarındandır. Müşterilerimizin memnuniyetinden de anlaşılacağı üzere Şile klima servisi olarak bizler yıllardır bu konuda başarı ile hizmet sunmaktayız. Klima kullanım alanlarını şöyle sıralamak mümkündür:

  • Yüksek binalar, tek katlı evler, gök delenler.
  • Endüstriyel işletme ve imalathaneler.
  • Hastane ve laboratuvarlar.
  • Havalimanları, metrolar
  • Müze, kütüphane, üniversiteler.
  • Otomobiller, otobüsler.
  • Gemiler, vapurlar.

Klima Bakımı Neden Zorunludur?

Klima kullanımının en önemli noktası düzenli klima bakımının aksatılmadan yapılmasıdır. Ne yazık ki; klima bakımı bazı tüketiciler tarafından ya bilinmemektedir ya da yeterince önemsenmemektedir. Fakat bu umursamazlık sonraki zamanlarda kullanıcıyı çok zor durumlarda bırakabilmektedir. Hiç umulmadık anlarda klima arıza yapabilmektedir. Ya da çok yüksek elektrik faturası el yakmaktadır.

Şile klima servisi olarak her bir müşterimizi klima bakımının önemi ve yararları konusunda uyarmaktayız. Müşterilerimize özellikle sağlık açısından önemini vurgulayarak Şile klima servisi olarak kendilerine özel çözümlerimizle periyodik klima bakım hizmetini sunduğumuzu hatırlatmaktayız. Klimanın periyodik bakımının önemini şu başlıklar altında toplamak mümkündür:

Periyodik klima bakımı sağlık açısından bir zorunluluktur. Düzenli bakımı yapılmayan klimalar kötü koku yayar, polen ve bakteri oluşur ve ortamda bu sağlıksız havanın solunması nedeniyle rahatsızlıklar ortaya çıkar. En sık görülen rahatsızlıklar sinüzit, baş ağrısı, astım, üst solunum yolu rahatsızlıkları ve hatta uzun vadede kronik hastalıklara yol açmaktadır. Periyodik bakımı yapılan klimalar ile kaliteli ve temiz hava solunan, ısı konforu bulunan ortamlarda çalışmak ve yaşamak mümkün olur.

Periyodik klima bakımı ciddi şekilde enerji tasarrufu sağar. Düzenli bakımı yapılmayan bir klimanın enerji sarfiyatı %40 gibi çok ciddi seviyelere ulaşabilmektedir. Düzenli bakımı yapılmayan klimaların iç mekanizması da yıpranacağı için yeterince verim elde edilemeyecektir.

Periyodik klima bakımı ayrıca klima cihazının kullanım ömrünü uzatacaktır. Aksi halde ciddi paralar vererek satın alınan klimalarınızdan istenilen verimi almanız mümkün olmayacaktır. Periyodik bakımını aksattığınız klimalar zamansız anlarda ciddi arızlar yapacaktır ve kısa sürede ömrünü tamamlayacaktır. Bu istenmeyen durum, az bir maliyetten kaçınırken çok daha büyük maliyetlere sebep olacaktır.

Şile Klima Servisi

Sektörde 12 yıldır başarı ile hizmet veren Şile klima servisi yaptığı işin öneminin farkındadır. Çünkü henüz yüzyıllık bir icat olan klima inanılmaz bir hızla insanların hem yaşam hem de çalışma alanlarına girmiş durumdadır.

Klima satın alırken bazen ciddi maliyetler ödendiği de göz önünde bulundurulursa maksimum seviyede verimlilik elde edilmek istenmesi gayet anlaşılabilir bir durumdur. Ancak sadece kaliteli ve pahalı bir klima cihazına sahip olmak bu klimadan arzu edilen yararı sağlayabileceğiniz anlamına gelmez.

Klima cihazlarının daha monte edilecek yerin tespitinden başlamak üzere montajı, kullanım süresince yapılacak periyodik bakımlarına kadar yetkin ve güvenilir bir klima servisi ile çalışmak şarttır. Şile klima servisi olarak siz kıymetli müşterilerimize bu bilinç ile yıllardır başarı ile hizmet vermekteyiz. Klima montajı, klima bakımı ve klima servis hizmetini profesyonel teknik ekibimizle hızlıca yerine getirmekteyiz.

Klima Bakımı

Ortam ısısını arzu edilen seviyeye getiren ve koruyan klimalar yaşamın vazgeçilmez cihazlarındandır. Taze, temiz bir havayı solumak için satın alınan klima cihazlarından beklenen verimi almak ancak bu cihazların periyodik bakımlarının yapılması ile olanaklıdır.

Ne yazık ki pek çok tüketici klima bakımı konusunda yeterince bilinçli değildir. Klima satın almadan önce ciddi bir araştırma yapan ve bazen ciddi tutarlarda maliyet altına giren tüketici nedense düzenli klima bakımını ihmal etmektedir.

Şile klima servisi olarak özellikle periyodik klima bakımının önemini ve faydasını anlatmak misyonunu kendimize yüklemiş bulunmaktayız. Klima bakımı hizmetini genç, profesyonel ve güler yüzlü ekibimizle en uygun maliyetlerle sunmaktayız.

Klima Servisi

Klima cihazları, yoğun kullanımı olan cihazlardan oldukları için bazen arıza verebilmektedir. Böyle durumlarda hızlıca bir teknik servise ulaşıp sorunun kısa sürede giderilmesi arzu edilmektedir. Şile klima servisi olarak bizlere her türlü iletişim kanallarını kullanarak kısa sürede ulaşabilirsiniz. Teknik ekibimiz sorununuzu öğrendikten sonra hızlıca sizlere ulaşarak ve en uygun maliyetle klimanızın servis işini yapacaktır.

Klima Montajı

Verimli, memnuniyet verici bir klima kullanımı daha klimanın montajı aşamasında başlar. Uygun klima araştırılırken gösterilen titizlik klimanın monte edileceği yerin tespiti konusunda da yapılmalıdır. Bu aşamada profesyonel bir teknik ekipten mutlaka yardım alınmalıdır.

Yanlış montaj, sizlerin klimanızdan yeterince ve verimli bir şekilde yararlanmanızın önüne geçecektir. Örneğin; ısı yayan bir nesnenin yakınına klima monte edilemez, ya da döşemeden yeterince yükseğe monte edilmemiş bir klima kısa sürede farklı sorunlar çıkarabilecektir. Bu sebeple bizler Şile klima servisi olarak klima montaj işini çok önemsemekteyiz ve müşterilerimize azami derecede hizmet vermekteyiz.

Şile Klima Servisi

Klima kullanımı bizim gibi sıcak iklim kuşağında bulunan ülkelerde özellikle yaz aylarında ciddi düzeyde artış göstermektedir. Fakat gelinen noktada klima kullanımının yılın dört mevsiminde olduğu söylenebilir.

Şile klima servisi olarak en büyük hedefimiz en kaliteli hizmeti, en kısa sürede, en uygun maliyetle siz kıymetli müşterilerimize ulaştırmaktır. Vizyonumuz maksimum müşteri memnuniyetini sağlamak, bunun için de sürekli güncel teknik gelişmeleri takip ederek meslek içi eğitimde sürekliliği sağlayarak profesyonel teknik ekiple hizmet vermektir.

Şile Klima Servisi İletişim

Günümüzde klima cihazları her türlü yaşam alanlarının vazgeçilmezidir. Çocuk odalarından endüstriyel işletmeler, hava limanlarından ameliyathanelere kadar çok kritik noktalarda iklimlendirme cihazları, klimalar kullanımdadır.

Klima sadece soğutma yapmaz ve dört mevsim ortam ısısını ayarlamada kullanılır. Bu denli yoğun kullanımı olan bir cihazın elbette zaman zaman bakım ve tamir ihtiyacının olması da gayet normaldir. Bizler Şile klima servisi olarak müşterilerimizin böyle durumlarda sorunlarının en kısa sürede, en doğru biçimde ve en düşük maliyetle karşılanmasını istediklerinin bilincindeyiz. Bu sebeple de siz kıymetli müşterilerimizin bize hızla ulaşabilmesini her türlü iletişim olanakları ile sağlamaktayız.

Şile klima servisine e-mail gönderebilirsiniz, web sayfamızda yer alan "Servis Talep Formu"nu doldurabilirsiniz. GSM üzerinden talep ve sorunlarınızı SMS olarak iletebilirsiniz. Tabii ki doğrudan telefon açarak bizlere talebinizi iletebilirsiniz. Profesyonel, güler yüzlü ve çözüm odaklı genç teknik ekibimiz sorunlarınızı en kısa sürede en düşük maliyetle çözecektir.