Kapat
Osmaniye Mah. Çağlar Sok. No: 2 Bakırköy / İstanbul
(0212) 909 97 72 info@klimaservisimerkezi.com.tr
Kadıköy Klima Servisi

Kadıköy klima servisi İklimsel Klima geniş araç filosu ve uzman ekibi ile klima bakım, onarım hizmetleri sunmaktadır. Yaz aylarında serinlemek için en çok ihtiyaç duyulan ürünlerin başında klimalar geliyor. Odaları anında soğutabilme özelliği, pratik bir kullanıma sahip olması ve bunaltıcı sıcaklarda oda ısınını istenilen seviyeye taşıyabilmesi, klimaların neden bu kadar çok tercih edildiğinin net bir yanıtı. Her teknolojik cihazda olduğu gibi klimaların da belirli bir çalışma prensibi var ve bu çalışma sisteminin belirli aralıklarla kontrol edilmesi gerekiyor. Olası bir arıza riskini azaltmak, cihazın uzun süreli kullanımı sağlamak ve içeriğinde yer alan parçaların kontrolünü gerçekleştirmek hem uzmanlık isteyen hem de tecrübeyi gerektiren bir alan. Bu nedenle klima bakımı için gelecek servis kadrosunun, sektöre uzmanlaşmış kişilerden ve bilgi birikimi yüksek personellerden oluşması gerekiyor.

Uzun Ömürlü Çalışma İçin Klima Bakımı

Klimaların bakımını için hizmet veren Kadıköy klima servisi cihazlardan uzun süre verim alabilmek adına tamir ve bakım işlerinin eksiksiz bir biçimde tamamlanmasını mümkün hale getiriyor. Özellikle soğuma ve hava ısıtma gibi önemli görevlere sahip olan ve bazı gazlar yardımı ile çalışan klimalar periyodik bakımları yapılmaması halinde bozulma riskini doğurabiliyor. Bu durum aynı zamanda elektriğin fazla tüketilmesine ve maddi kayba da neden olabiliyor. Bir klimadan alınabilecek maksimum verim için işi uzmanına bırakmak gerekiyor. Klimadan yeterli konforun alınmaması durumunu ortadan kaldırabilmenin yolu bakım süreçlerini aksatmamaktan geçiyor.

Klima Bakımı Sağlık İçin Gereklidir

Klimalar havayı belirli bir sıcaklık değerine ulaştıran cihazlardan biri olması nedeniyle içeride bulunan insanların temiz bir hava alabilmesini de sağlamaktadır. Özellikle içeriğinde yer alan toz birikintilerinin dışarıya salgılanması kısa sürede alerji problemini meydana getirebilmektedir. Bu nedenle Kadıköy klima servisi aracılığıyla ilgili cihazın bakımını gerçekleştirmek gereklidir. Toz üfleyen klimalar hem kişisel sağlığı olumsuz yönde etkilemekte hem de ısıtma ve soğutma gibi temel ihtiyaçların karşılanamamasına neden olmaktadır. Klima filtrelerinin tıkanma durumuna karşı deneyimli bir servis yardımına ihtiyaç duyulmaktadır. Filtrelerin temizlenmesi ortamdaki havanın temizlenmesine eş değerdir. Sağlığını düşünen her bireyin klima bakımlarını yılın belirli zamanlarında yaptırması gereklidir.

Polen ve Toz Birikimine Karşı Bakım

Klimaların çalışma sistemlerinde yer alan en önemli yardımcı elemanlardan biri filtrelerdir. Filtrelerin uzun süreli kullanımı karşısında temizletilmemesi toz oluşum riskini doğurur. Aynı zamanda polenler de klimaların filtre kısmında birikmektedir. Her iki riskli unsur insan sağlığı için oldukça önemli bir problemdir. Polenlerin nefes darlığına neden olduğu bilinmekte, alerjik reaksiyonların oluşum sürecini hızlandırdığı gözlemlenmektedir. Ayrıca lejyoner olarak bilinen bir rahatsızlık da filtresi temizlenmemiş, bakımı yapılmamış klimalardan kaynaklı olabilmektedir. Bu duruma bağlı olarak temiz bir hava alınamaması boğazda kuruluk ve vücut eklemlerinde hasar gibi sonuçlar da doğurabilmektedir.

Deneyimli Klima Servis, A Sınıf Kalite

İhtiyaç duyulan Kadıköy klima servisi ekipleri deneyimli ve güler yüzlü çalışanlar ile alanında teknik donanımı yüksek kişilerden oluşmaktadır. Alınacak hizmetin A sınıf kalitede verilmesi olası bir elektrik kaçağı problemini minimum seviyeye indirir. Bilindiği gibi elektrik sistemlerinde meydana gelen bir arıza durumu ileride yangın ve çarpılma gibi oldukça önemli ve insan hayatını riske eden durumlara ortam hazırlar. Bu nedenle klimaların bakımlarını yapan kişilerin bu alanda yetkin kişilerden yana oluşturulması gerekir. Klima servisi için gelen ekipler ihtiyaçlarınız doğrultusunda uzun vadede kullanabileceğiniz bir klimanın sizlere teslim edilmesini mümkün kılarken arızaların veya olası risklerin de bilgilendirmesini yapmaktadır.

Klima Tamir ve Bakım Hizmetleri

Klima bakımı için evinize gelen ekipler klimalarla alakalı hemen hemen tüm teknik problemlerin çözümünde görev almaktadır. Bir klimanın hazır hale getirilmesi için montaj, bakım ve tamir gibi işlemlerden sorumlu olan ekipler özellikle yeni alınmış bir klimada çalışma prensibi konusunda da detaylı desteği sunmaktadır. Klimanın montajının yapılacağı alanda yer alan kişi sayısı, ortam özellikleri, cihazın konumlandırılacağı yer, pencere sayısı vb. unsurlar dikkate alınmakta, iç ve dış ünitelerin yakınlık farklılıkları belirlenmektedir. Bu titizlik gerektiren süreçte Kadıköy klima servisi tarafından verilen teknik destek ile cihazların performans seviyeleri iyileştirilmekte, olası arızalar çözüme ulaştırılmaktadır.

Parça Değişimi ve Akım Kontrolü

Klimaların çalışmasından sorumlu olan parçaların zaman içerisinde eskimesi, aşınması veya bozulması parça değişimini gerekli kılar. Bu durum aynı zamanda klimanın dış ve iç ünitelerinin de doğru biçimde çalışması için önceliktir. Klima tamiri klima servisi tarafından gerçekleştirilen hizmetlerden yalnızca bir tanesidir. Özellikle elektrik akımına dair kontrol işlemleri, onarım ve parça değişimleri bu süreç içerisinde gerekli olabilen durumlardır. Bir klimada arızayı doğuran en önemli risk unsurlarından bir tanesi de bakımının zamanında yapılmamış olmasıdır. Bu nedenle klima bakımı için periyodik aralıklarla kapsamlı bir ekipten destek alınması şarttır. Bakım için gelen ekip klimanın tüm parçalarını detaylıca inceledikten sonra gerekli görülen onarma ve tamir süreçlerini başlatmaktadır.

Elektrik Kaçığına Karşı Kapsamlı İnceleme

Klimaların çalışma sistemlerini bozabilen risk faktörlerinden biri elektrik kaçaklarıdır. Kaçakların tespit edilmesi için voltaj değerleri, iç ve dış aksamlar, bina alt yapı özellikleri gibi sistemler göz önüne alınır. Bu amaçla hizmet veren Kadıköy klima servisi ile klimaların çalışma performansları arttırılmakta, kabloların incelenmesi, filtrelerin temizlenmesi gibi süreçler kapsamlı bir biçimde tamamlanmaktadır. Klimaların temizliğinde kullanılan basınçlı su ve klima ilaçları ile gerçekleştirilen bu süreçte solüsyonla dezenfeksiyon işlemi, hava transferinin sağlıklı bir biçimde tamamlanması için gerekli bakım periyotları eksiksiz bir biçimde yapılmaktadır. Klimanın mevcut gaz seviyesine dair ölçümleme ve gerekli görülmesi halinde takviye yapılması gibi işlemlerde de bu kapsamlı ekip çalışmasının bir ürünüdür.

Yıllık Klima Bakım ve Kontrol İşlemleri

Ev ve iş yerlerinde sıklıkla tercih edilen serinleme ünitelerinden klimalar belirli aralıklarla bakımı yapılmaması durumunda sağlık için bir risk unsuruna dönüşmektedir. Bu nedenle klima bakım ve kontrollerinin aksatılmaması gerekir. Ev için tercih edilen klimalarda genellikle olası bir risk veya bozulma durumu harici yılda iki defa kontrol ve bakım gereklidir. Mağaza ve ofis benzeri işletmelerde ise yılda dört kez klima bakımının yapılması büyük önem taşır. Bir klimanın vaktinde bakımının yapılmaması durumu cihazın çalışma ömrünü azaltır, farklı hastalıkların tetiklenmesine neden olur ve maddi anlamda da karşılaşılacak zarar riskinin maksimum seviyeye getirir. Bu nedenle her klimanın periyodik aralıklarla bakımının yapılması gerektiği unutulmamalıdır.

Maddi Zarar Riskine Karşı Klima Bakımı

Klima bakımının hem kişisel kullanımda hem de işletmelerde sağladığı en büyük avantaj maddi zararı azaltmasıdır. Bu amaçla Kadıköy klima servisi tarafından verilmiş bakım hizmeti ile olası bir arıza problemine karşı önceden önlem alınmış olur. Cihazın kullanılacak mekandaki en doğru alana yerleştirilmesi, havalandırma sorunuyla karşılaşma riskini azaltma, tasarruflu kullanım, soğutma ve ısıtma işlemlerinde doğru değerlere ulaşmak için klima bakımı gereklidir. Profesyonel ekipler tarafından verilen bu bakım hizmeti ile doğru yetkili servisler klimaların oldukça uzun yıllar boyunca kullanılabilmesini sağlar. Yalnızca yaz aylarında değil, kış aylarında da ortam ısısının istenilen seviyeye taşınabilmesinin en pratik ve teknolojik yollarından biri klimalardır. Bu nedenle dört mevsim maddi zarar riskini azaltmak için klimaların bakımlarının yapılması gereklidir.