Kapat
Osmaniye Mah. Çağlar Sok. No: 2 Bakırköy / İstanbul
(0212) 909 97 72 info@klimaservisimerkezi.com.tr
Sultangazi Klima Servisi

Sultangazi klima servisi İklimsel Klima geniş servis ağı ve uzman kadrosu ile klima tamir, onarım hizmetleri vermektedir. İnsanlar tarih boyunca barınma, giyinme gibi ihtiyaçlarının yanında soğuk ve sıcaktan korunmanın yollarını aramışlardır. Fakat yüzyıllar boyunca çok büyük bir sıçrama yapabilecek bir gelişme ya da icat yaşanmamıştır. Ta ki; 1902 tarihine kadar. Amerika Birleşik Devletlerinde genç bir makine mühendisi 1902 yılında ilk klima cihazını icat etmiştir.

İlk icat edilen klimanın ağırlığı 30 ton kadardı ve bu cihaz elbette ev tipi klima olarak kullanıma uygun değildi. Günümüz klimalarının atası sayılabilecek klimalar yıllar sonra üretilmiş ve kullanıma sokulmuştur. Fakat bu tarihlerden sonra klima alanında devamlı gelişme ve ilerleme görülmüştür.

Makine mühendisliğinden ayrı bir dal olan "iklimlendirme mühendisliği" ortaya çıkmıştır. Klima kullanımının milyonlarla ifade edilmesi ile birlikte elbette bakım ve tamir işleri için iklimlendirme teknikerleri ve teknisyenleri yetiştirilmiştir. Bizler sektörde Sultangazi klima servisi olarak yıllardır başarı ile hizmet vermekteyiz.

Klima Nedir?

Klimalar; soğutma çevrimi kullanarak bir mekanı ısıdan arındıran, ortamdaki fazla nemi alıp, mekana taze hava sağlamak gayesiyle tasarlanan mekanizmalardır. Klimalar çok önemli fonksiyona sahip bulunmaktadırlar. Çağdaş insan zamanının çok büyük bir bölümünü kapalı mekanlarda geçirmek zorundadır.

Kapalı ortamlarda havanın temiz ve taze olması, duman, toz ve diğer zararlı maddelerden filtre edilmesi klima cihazları ile mümkün olmaktadır. Hem yaşam alanlarında hem çalışma alanlarında klimalar ile ısı konforu elde edilebilmektedir.

Klima Ve İklimlendirme

İklimlendirme, kapalı ortamın havasının istenen nem, sıcaklık, temizlik, hava sirkülasyonu ve tazelikte tutulmasıdır. Bu da elbette iklimlendirme cihazları ile olmaktadır. İhtiyaca ve amaca göre ortamı konfor şartlarında tutan cihazlara klima denmektedir. Bu klima cihazları bir ortamda uygun konfor şartları oluşturmak adına aşağıda yer alan dört temel görevi yerine getirmekle sorumludur:

 • Nem kontrolü
 • Soğutma
 • Isıtma
 • Havanın değişimi

Bilimsel araştırmalar göstermiştir ki; insanlar belli bir sıcaklık ve nem aralığında, temiz havalı ortamlarda rahat etmektedir. İşte bu aralığa "Konfor Bölgesi" denmektedir. Bir ortamda sıcaklığın gereğinden fazla olması ya da az olması son derece rahatsız edici ve hatta sağlık sorunlarına yol açıcı olabilmektedir.

Ortamda nem düzeyinin az olması gözlerde yanma yahut boğaz kuruluğu gibi rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir. Ortamda fazla nem ise terin buharlaşmamasına, bunaltıcı bir sıcaklık hissine, uyuşukluğa ve uyku isteğine neden olabilmektedir. Ortamın ve mekanın ısısının konfor bölgesinde tutulması iklimlendirme cihazları ile mümkün olmaktadır.

Klimanın Kullanım Alanları Nedir?

Modern yaşam ile birlikte insanların kapalı mekanlarda çalışma ve yaşama durumu artış göstermiştir. Çok katlı yüksek binalar, kapalı büyük ofisler ve spor yapmak için bile gidilen kapalı spor salonları ortam ısısının zorunlu olarak düzenlenmesini gerektirmiştir. Ortam ısısının ayarlanması iklimlendirmenin alanına girmektedir. İklimlendirme cihazı olan klimalar bu fonksiyonu yerine getirmektedirler.

Klimalar özellikle yakın tarihlerde teknolojik anlamda büyük ilerleme kat etmişlerdir. Kapasiteleri ve teknik nitelikleri çeşitlenmiştir. Klima alanındaki bu gelişmeler başka sektörlerin gelişmesine de yol açmıştır. Bugün devasa binalar, hastaneler ve çok katlı kapalı otoparklar hep iklimlendirme teknolojisinin geldiği gelişmişlik düzeyi sayesinde olmaktadır. Klimaların başlıca kullanım alanları aşağıdadır:

 • Yüksek bina ve apartmanlar, villa ve tek katlı evler.
 • Hastane, klinik, ameliyathane
 • Müze, arşiv, galeri, konferans salonu.
 • Havalimanı, metro
 • Mağaza, lokanta, marketler, AVM
 • Otomobil, otobüs
 • Vapur ve gemiler

Düzenli Klima Bakımı Neden Zorunludur?

Klima kullanımında en hassas konu cihazların düzenli bakımlarının yetkin servislerce yapılmasıdır. Bazı tüketiciler, klima bakımının aşırı bir mali külfet olduğunu düşünmektedirler. Bu düşünce tamamen yanlış ve hatalıdır. Ne yazık ki; bu hatalarını kullanılamaz hale gelen klima cihazlarını yenilemek zorunda kaldıklarında anlamaktadırlar. Periyodik klima bakımın önemini 3 başlık altında açıklamak olanaklıdır:

 • Klimanın kullanım ömrünü uzatır, cihazın içindeki aksamlarının yıpranmasını önler.
 • Periyodik klima bakımı sağlık açısından bir zorunluluktur. Klimanın kötü koku, hava, polen ve bakteri yaymasına sebep olur bu da kişilerde bronşit, baş ağrısı ve hatta kronik hastalıklara neden olur.
 • Enerji israfı demektir. Bakımsız klimalar %40 a kadar fazla enerji tüketirler.

Sultangazi Klima Servisi Hizmetleri

Yıllardır iklimlendirme konusunda hizmet veren bir teknik servis olan Sultangazi klima servisi son derece dinamik ve tecrübeli bir teknik ekiple çalışmaktadır. Klima cihazlarının bu denli yaşamın içine girmiş olması bizlerin sorumluluklarını da artırmaktadır. İnsanlar bir an önce klimadaki sorunun giderilerek yaşam ve çalışma alanlarındaki ısı konforuna dönmek istemektedirler.

Bunun farkındalığını yaşayan bir servis olarak müşterilerimize en kısa sürede, en hızlı ve kendilerine özel çözümlerimizi sunarak sorun ve arızalarını gidermekteyiz. Çok önemli konu olan periyodik bakım hakkında bilgilendirmeler yapmakta ve makul fiyatlarla klima bakım hizmeti vermekteyiz.

Klimanın beklenmedik arıza vermesi halinde sorunu hemen tespit ederek en kısa sürede en ekonomik koşullarda müşterilerimizin arıza sorunlarını gidermekteyiz. Klima kullanıcılarını her zaman doğru montaj konusunda aydınlatmakta ve klima montajı taleplerini en doğru biçimde gerçekleştirmekteyiz. Daha klima satın alma aşamasında bize müracaat eden müşterilerimize danışmanlık vermekteyiz.

Klima Servisi

Her durumda klimalar arıza verebilir, sorun çıkarabilir. Bizlere ulaşıldığı vakit cihazların sorunları en kısa sürede hızlıca çözümlenir.

Klima Montajı

Klima cihazını satın almadan bizlere başvuran müşterilerimizin ihtiyaçlarını tespit, klimanın monte edileceği yer ve çok daha ayrıntılı konularda danışmanlık hizmeti vermekte ve klima montaj işlemini en doğru biçimde gerçekleştirmekteyiz.

Klima Bakımı

Verimli ve kaliteli bir klima kullanımı ancak düzenli klima bakımın yapılmasına bağlıdır. Müşterilerimize klima bakımı konusunda son derece kaliteli hizmetimizi uygun fiyat politikaları ile sunmaktayız.

Sultangazi Klima Servisi Vizyonu

Tam 12 yıldır klima bakımı ve servisi alanında hizmet vermekteyiz. Müşterilerimizin teveccühünü kazanmış Sultangazi klima servisi olarak her zaman kaliteli hizmeti en ekonomik rakamlarla sunmayı amaç edindik. Klima cihazlarının montajından düzenli bakımları ve arıza durumlarında servis hizmeti vermek şeklinde geniş bir yelpazede hizmet çeşitliliğimiz bulunmaktadır.

Klima sektörü sürekli gelişen ve yeni yeni teknolojik gelişmelerin olduğu bir alandır. Ürün çeşitliliği de eklendiğinde bizler bu gelişmeleri yakından takip ederek müşterilerimize en kaliteli teknik hizmeti vermeyi hedeflemekteyiz. Profesyonel ekibimiz meslek içi eğitimlerle güncel gelişmeleri yakından takip etmektedir. Genç, dinamik, birikimli tekniker ve teknisyenlerimiz sizlere özel çözümleri hızlı ve kaliteli bir şekilde yerine getirmektedir. Hizmetlerimizi makul ve ekonomik aralıklarda tutmaya da özen göstermekteyiz.

Sultangazi klima servisi olarak vizyonumuz her zaman maksimum müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Kaliteli hizmeti, hızlı ve ekonomik rakamlarla müşterilerimize ulaştırmak, maksimum müşteri memnuniyetini temin etmek ve bunu da sürdürmektir.

Sultangazi Klima Servisi İletişim

Yaz aylarında özellikle klima kullanımı artış göstermektedir. Ülkemiz sıcak iklim bölgesinde olduğu için yazın kavurucu sıcaklarında klimalara aşırı bir yüklenme olmaktadır. Günümüzde iklimlendirme cihazları dört mevsim kullanılmaktadır. Fakat en fazla arıza ve sorunlar bilhassa yaz aylarında görülmektedir.

Kişiler, beklenmedik böylesi durumlarda bir an önce arızanın giderilmesini ve klimalarını kullanmak istemektedirler. Bunun bilincinde olan bir servis olarak bizler Sultangazi klima servisi müşterilerimiz için 24 saat erişilebilir olmayı hedeflemekteyiz. Sultangazi klima servisi web sayfamızda yer alan "Servis Talep Formu"nu doldurarak ulaşabilirsiniz. E-mail üzerinden şikayet ve sorunlarınızı gönderebilirsiniz. Bunun yanında GSM üzerinden talep ve sorununuzu SMS şeklinde de bizlere iletebilirsiniz. Elbette doğrudan telefon açıp, klimanızın arızasını bildirerek teknik hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.