Kapat
Osmaniye Mah. Çağlar Sok. No: 2 Bakırköy / İstanbul
(0212) 909 97 72 info@klimaservisimerkezi.com.tr
Beyoğlu Klima Servisi

Beyoğlu klima servisi İklimsel Klima aynı gün servis imkanı ile Beyoğlu sakinlerine klima bakım, onarım hizmetleri vermektedir. Günümüzde vazgeçilmez cihazlardan birisi olan klimaların çok eski bir tarihi yoktur. Evlerde, işyerlerinde, kapalı tüm alanlarda kullanılabilen klimalar modern yaşamın bir parçası haline gelmiştir. Ayrı bir mühendislik alanının gelişmesine de sebep olan klimalar bugün çok ileri bir teknolojiye sahip bulunmaktadır.

ABD'de 1901 yılında Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Willis Carrier bir yıl sonra dünyanın ilk klimasını icat etmiştir. Bu ilk klimanın ağırlığı 30 ton civarındadır. Ofis ve benzeri alanları soğutmak için ilk paket klima da 1913 tarihinde geliştirilmiştir. Evlerde kullanılan ilk klima ise 13 Mayıs 1926 tarihinde yapılmıştır. O tarihten bu yana özellikle Türkiye gibi sıcak iklimlerde yaşayan insanlar için klimalar artık vazgeçilmez bir cihaz haline gelmiştir.

Klima Nedir?

Daha çok soğutma özelliği ile bilinen klimalar yaz kış kullanılan cihazlarıdır. Klimalar, ortamın iklimlendirilmesini sağlayan sistemlerdir. Klimalar, soğutma çevrimi kullanarak bir ortamı ısıdan arındıran, ortamdaki fazla nemi alıp, ortama taze hava sağlamak gayesiyle tasarlanan mekanizmalarıdır.

Klimanın mucidi olan W. Carrier her sabah işe giderken tren istasyonunda sabah sisli havayı görüp sisin nasıl dağıtılabileceğine kafa yormuştur. Sisin dağılması için havadaki nem oranının ayarlanması gerektiği fark eden Carrier böylece klimaların çalışma sistemlerinin de temelini atmıştır.

Klimanın çalışma yöntemi, belirli bir basınç altında bulunan sıvı haldeki soğutucu akışkanın istenilen sıcakta buharlaştırılması ve buhar halden tekrar sıvı hale döndürülmesi biçimindedir. Klimanın çalışma prensibini termodinamiğin ikinci kanunu ile birlikte açıklar.

Çağımızda klima ve iklimlendirme alanında baş döndürücü hızda gelişmeler yaşanmıştır ve yaşanmaktadır. İklimlendirme mühendisliğinin gelişmesi, beraberinde pek çok başka sektörü de etkileyerek gelişmesine neden olmuştur.

Klima Ve İklimlendirme Nedir?

1902 yılında klimanın ilk icadının üzerinden henüz yüzyıl gibi kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen bu buluş öngörülemeyen ve hızlı bazı başka gelişmeleri de beraberinde getirmiştir. İklimlendirme mühendisliği ortaya çıkmıştır. Kapalı bir ortamın sıcaklık, nem, temizlik ve hava hareketini insan sağlık ve konforuna göre ayarlama işlemine iklimlendirme adı verilmektedir. İklimlendirme terimi İngilizce olan "air condition" sözcüğünden gelmektedir. İklimlendirme, genellikle soğutma veya ısı konforu için iç mekan havasının neminin alınması işlemine karşılık gelmektedir.

Air condition teriminin karşılığı olarak Türkçe'de hem klima hem iklimlendirme sözcükleri kullanılmaktadır. Klima ve soğutma sistemleri, ortamın havasını serinletir. Bu şekilde yaşam alanları ve çalışma koşulları en ideal seviyelere getirilir.

İlk dönemlerde sadece lüks ya da zorunluluk hallerinde klima düşünülürken bugün klima hayatın vazgeçilmezlerindendir. Klimalar sayesinde soğutma veya ısı konforu için iç havanın neminin alınması gerçekleştirilebilmektedir. Klima her nerede kullanılırsa kullanılsın en verimli ve etkin kullanımı için düzenli bakımının yapılması zorunluluktur. Bizler Beyoğlu klima servisi olarak yılların verdiği tecrübe ile bu konuda siz kıymetli müşterilerimizin her an yanındayız.

Klimaların Kullanıldığı Alanlar

Bu yüzyılın belki de en önemli icatlarından birisi olan klima süreç içerisinde inanılmaz hızlı bir gelişim göstermiştir. İklimlendirme mühendisliğinin ortaya çıkması ile birlikte başka sektörler de bu gelişmeden doğrudan etkilenmiş bulunmaktadır.

Günümüzde klima ve iklimlendirme sadece ortamın havasını serinletmek, istenilen ısı konforunu sağlamakla kalmamıştır. İklimlendirme cihazlarının yani klimaların ev ve iş ortamlarının vazgeçilmez aygıtları olduğu kesindir. Fakat binaların ve evlerin ısıtılması, soğutulması konusunda iklimlendirme mühendisliğinin devreye girebilmesi nedeniyle çok yüksek katlı binaların inşa edilmesi mümkün olabilmiştir. Günümüzde klimaların kullanıldığı alanlar belli başlıklar altında şu şekilde toplanmaktadır:

-Öğrenci yurtları, bakım evleri ve benzer kalabalık yaşam alanları
-Gökdelenler, yüksek binalar, tek katlı evler, oteller
-Hastaneler, ameliyathane ya da doğum hane gibi enfeksiyon riskinin olduğu ya da ısının derecesinin hayati önem taşıyan ortamlarda klima ve iklimlendirme cihazları birer zorunluluktur.
-Kamu kurum ve kuruluşları
-Müze, devlet arşivleri, kütüphaneler, sanat galerileri
-Endüstriyel alanlarda, fabrikalarda, atölyelerde
-Kimya, ilaç, gıda, tütün gibi havanın belirli sıcaklıkta ve temizlikte olduğu ortamlarda, imalat daha verimli ve sağlıklı şekilde yapılabilmektedir.
-Gemi ve deniz taşıtlarında
-Tren, metro ve benzer toplu taşıma araçları
-Otobüs, minibüs, otomobil
-Uçak, helikopter, jet ve benzer hava araçları
-Uzay gemileri ve benzer araç ve aygıtlar
-Laboratuvarlar
-Hayvanat bahçesi

Periyodik Klima Bakımı Neden Zorunludur?

Büyük bir heves ile bazen de yüksek maliyetlerle satın alınan klimalardan arzu edilen verimin alınabilmesi için düzenli bakımlarının yapılması çok önemlidir. Klimaların periyodik bakımları bazen önemsenmemektedir. Klimada en önemli amaç kapalı mekanlarda bulunan insanlara en uygun hava konfor şartlarının sağlanabilmesi olarak bilinir. Tam da bu fonksiyonun yerine getirilmesi ancak klimanın düzenli bakımının yapılmış olmasına bağlıdır. Periyodik bakımın önemini şu şekilde kısaca anlatmak gerekmektedir:

-Klimanın kullanım ömrü uzar.
-Kişilerin sağlıkları, olası solunum yolu ya da kalp rahatsızlıklarına yakalanma riskleri ortadan kaldırılmış olur.
-Aşırı enerji sarfiyatının önüne geçilmiş olur.
-Klimanın temizlediği hava sağlıklı ve temiz olur.

Beyoğlu Klima Servisi Hizmetleri

Müşteri memnuniyeti maksimum seviyede olan firmamız 12 yıllık birikimi ile sizlere klima konusunda her türlü hizmeti vermektedir. Bu şekilde kurulan klimaların belirli aralıklarla periyodik bakım ve onarım işlemleri Beyoğlu klima servisi olarak uzman ekiplerimizce yapılarak cihazın aksamadan kullanımı sağlar.

Klima Servisi

Yıllardır hizmet veren bir firma olan bizler Beyoğlu klima servisi olarak müşterilerimizi özellikle en ufak bir sorun halinde servise başvurmaları konusunda uyarmaktayız. Bir klima cihazından istenilen verimin alınabilmesi, sağlıklı biçimde çalışabilmesi ancak düzenli bakımı ve en ufak bir sorun halinde servis tarafından arızanın tespit ve giderilmesi ile mümkündür.

Yıllardır bu konuda müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermekteyiz. Çünkü unutulmamalıdır ki; günümüz hassas klima cihazlarında en ufak bir sorunun anında ve yetkin kişiler tarafından giderilmemesi istenmeyen sonuçlara belki de çok daha fazla maliyet doğuracak sonuçlara sebep olacaktır.

Klima Bakımı

Yüksek maliyetlerle satın alınan klimaların mutlaka periyodik bakımlarının düzenli aralıklarla ve yetkin kimseler tarafından yapılması bir zorunluluktur. Siz kıymetli müşterilerimize hızlı, dinamik ve tecrübeli ekibimizle bakım konusunda hizmet vermekteyiz.

Klima Montajı

Klima cihazlarının montajı daha en başta yanlış yapılabilmektedir. Klima montajı çok önemlidir. Sizlere engin tecrübeye sahip ekimiz bu konuda aydınlatıcı bilgi vermektedir ve klima cihazının mekanda en doğru yere en doğru şekilde monte edilmektedir.

Beyoğlu Klima Servisi Vizyonu

Bizler Beyoğlu klima servisi olarak 12 yıllık mesleki tecrübemiz ve müşteri memnuniyeti odaklı, kişisel çözümleri en ekonomik şartlarda sağlamak noktasında mesleki etik prensipleri içselleştirmiş bir firmayız. Hızlı, etkin ve müşteri ile iletişim odaklı hizmet vermek tüm ekibimizin temel ilkesidir.

İklimlendirme ve klima alanında güncel gelişmeleri yakından takip eden, sürekli personellerini eğiten en yeni gelişmeleri müşterilerine sunmayı bir borç bilen hizmet anlayışımız değerli müşterilerimiz tarafından da takdir edilmektedir.

Beyoğlu Klima Servisi İletişim

Yılların verdiği birikim ile hizmet vermekte olan firmamız müşteri memnuniyetini kendisine ilke edinmiştir. Her bir müşterimizin talebini büyük bir titizlikle ele alıp en kısa sürede, en etkin şekilde çözmeyi hedefleriz. Bu nedenle Beyoğlu klima servisi olarak bizlere her türlü iletişim kanallarından ulaşmanız olanaklıdır.

Web sayfamızda yer alan "Servis Talep Formu" ile talebinizi iletebileceğiniz gibi e-mail üzerinden de şikayetiniz yazabilirsiniz. GSM üzerinden mesaj gönderebileceğiniz gibi telefonla da bizlere ulaşmanız mümkündür.

Her bir müşterimizin şikayetini doğru tespit etmek, en etkin şekilde, sonuç odaklı olarak kısa sürede çözmek konusunda genç, dinamik ve birikimli Beyoğlu klima servisi ekibimiz ile her zaman yanınızdayız.