Kapat
Osmaniye Mah. Çağlar Sok. No: 2 Bakırköy / İstanbul
(0212) 909 97 72 info@klimaservisimerkezi.com.tr
Ümraniye Klima Servisi

Ümraniye klima servisi İklimsel Klima Ümraniye sakinleri için uzman ekibiyle klima tamir, onarım hizmetleri vermektedir. Sosyal yaşam alanlarımızı ferahlatan klimalar genellikle yaz aylarında tercih edilen teknolojik ürünlerden bir tanesi. Özellikle evlerde veya işletmelerde fazla ısınma problemine karşı kullanılan bu ürünler kış aylarında da ortam ısısını soğutmaya yarıyor. Elektrikle çalışan pek çok cihazda olduğu gibi klimalarda da mevcut bir çalışma prosedürü bulunuyor. Bu prosedürde kaynaklanan bir problem kimi zaman klimanın uzun vadeli çalışmasını engelleyebildiği gibi ürünle ilgili ciddi sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Bu nedenle klima bakımlarının zamanında yapılması gerekiyor. Klimasının bakımını yaptıran kişilerin arıza ile karşılaşma olasılığı düşerken gün içerisinde terleme problemini ortadan kaldırılmış oluyorlar. Klima tamir, bakım ve onarım süreçleriyle yakından ilgilenen Ümraniye klima servisi yeterli teknik donanıma sahip personeller tarafından klimalarla ilgili tüm süreçlerin yürütülmesini sağlıyor.

Hava Filtresinin Temizliğinin Önemi

Klimalarda yer alan filtreler hava akışının doğru biçimde yapılmasını sağlarken toz ve polen gibi zararlı elemanları da engellemektedir. Bir klimanın filtre temizliğinin belirli süreçlerde yapılmaması ileride pek çok hastalığı da beraberinde getirir. Özellikle alerjik reaksiyonlara yatkın bünyelerde klima kaynaklı rahatsızlıklar gözlemlenebilir. Bu durum aynı zamanda klimanın sağlıklı bir biçimde çalışmasının da öncelikli koşuludur. Filtrede biriken toz ve kir gibi yapılar klimanın iç haznesine ve çalışma gücüne de zarar vermektedir. Filtre temizliği bireysel olarak değil, bu alanda yetkili kişiler tarafından yapılmalıdır. Herhangi bir bilgisi olmayan kişilerin yaptığı filtre temizliği çoğu zaman cihaza zarar verir ve yeterli temizliğin yapılmamış olması kir birikim riskini arttırır.

Klima Bakımı Zamanında Yapılmalıdır

Çoğunluklu klimaların bakımı için çağrılacak teknik personellere olası bir problem durumunda başvurulur. Ancak bu durum cihazın uzun süreli performansını olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle ihtiyaç halinde değil yılda 2 veya 4 defa Ümraniye klima servisi tarafından gönderilen ekiplerle klimaların bakımı yapılmalıdır. Özellikle evlerde klimaların bakımı için yılın 2 günü iş yerlerininse yılın 4 günü teknik ekiplerin gelmesi maddi anlamda da olası bir problemin önüne geçilmiş olacağı için kazanç sağlayacaktır. Eğer bir klimadan uzun süreli verim elde edilemiyorsa o klimada mevcut bir çalışma aksamını bozan parçalar veya yapısal özelliklerinde değişimler oluşmuş demektir. Bu nedenle doğru klima bakımı için klimaların bozulması veya arızalanması beklenilmemelidir.

Ümraniye Klima Servisi

Klimanızın arızalanması veya bakımı için evinize gelen servisler öncelikli olarak klimanın doğru biçimde konumlandırıp konumlandırılmadığını kontrol eder. Evdeki pencere sayısı, klimanın bulunduğu odanın genişliği gibi etmenlerin de göz önüne alındığı bu süreçte pek çok unsura dikkat edilir. Başta basınçlı su ve klima temizleme araçları ile genel bir temizliğin yapıldığı cihazlar üzerinde akım değerlerine dair kontroller, drenaj hattı temizliği, hava filtrelerinin detaylı temizliği, gazın eksik durumda olması halinde ilave, fan pervanelerine dair temizlik gibi kapsamlı işlemler yapılır. Bu işlemler teknik bilgisi ve deneyimi yüksek ekipler tarafından gerçekleştirilir. Alçak ve yüksek basınç değerlerine dair kontrollerin detaylı biçimde tamamlanmasının ardından estetik anlamda bir kusur bulunmuyorsa klima kapatılarak bakım süreci sona erer.

Neden Klima Bakımı?

Klima bakımını yaptırmak maddi anlamda olası bir problemin önüne geçmeyi mümkün kılması nedeniyle kazançlı bir süreç haline dönüşür. Bu sayede evinize veya iş yerinize gelen Ümraniye klima servisi ekipleri, olası bir hata veya arıza durumunu anında ve yerinde tespit ederler. Bakım süreci aynı zamanda kişisel sağlık için de oldukça önemli bir süreçtir. Temizlenmemiş klimalar daima kirli bir havanın tahliye edilmesi durumunu yarattığı için sağlık açısından risk unsurudur. Özellikle boğaz kuruluğu, baş ağrısı, migren gibi durumlar bakımı yapılmamış klimalardan kaynaklanabilmektedir. Bu nedenle doğru zamanda ve mevsimde klimalara ayrılacak küçük bir zaman dilimiyle hem maddi hem manevi anlamda önemli bir konfor sağlanır.

Tüm Klimalar İçin Bakım ve Montaj

Klimaların modeli ve içerik özellikleri fark etmeksizin bakım ve montaj işlemleri yapılabilmektedir. Kimi zaman ufak tozlanmalarda kimi zaman ise kapsamlı bir montaj sürecinde hizmet veren Ümraniye klima servisi bölgedeki tüm hane ve iş yerlerine destek sağlamaktadır. Klima servislerinin günün belirli bir zaman diliminde bulunduğunuz yere gelerek verdikleri bu hizmet klimadan alacağınız verimi ve performans seviyesinin yükselmesini mümkün kılar. Arızalanan klimalarda vakit kaybetmeden başvurulması gereken klima bakım ve servis hizmeti bu alanda yeterli bilgi birikimi, teknik donanım ve tecrübeye sahip çalışanlar aracılığıyla gerçekleştirilir. Bu sayede klimanızın yeniden eski performansında çalışmasını mümkün hale getirebilirsiniz.

Kesintisiz Klima Performansı

Klimanızın ısınma veya soğutma durumlarında olası bir kesinti durumu yaşatması istenmeyen bir süreçtir. Bu süreci ortadan kaldırmak ve klimanızın aralıksız çalışmasını mümkün hale getirmek için Ümraniye klima servisi tarafından periyodik bakım işlemlerinin yapılmasını öncelik haline getirmelisiniz. Klimalar ortamları ısıtan ve soğutan üniteler olmasının yanı sıra çalışmamaları halinde ısının ani değişimini de gözlemlemenizin mümkün olduğu ürünlerdir. Bu nedenle hem yaz sıcaklarında terlemenizi engelleyebilmesi hem de iç aksamlarının ve mekaniğinin bozulmaması için bakım periyotlarının aksatılmaması önerilir. Klimalarına periyodik bakım yaptıran kişiler arıza ve bozulma durumlarında da daha önce klimayı tanıyan bir ekipten hizmet almaları nedeniyle iç güveni ve huzuru hissederler.

Bakterilere Karşı Klima Bakımı

Bakımı yapılan klimalardan gelen havanın solunması kişisel sağlık açısından herhangi bir risk unsuru oluşturmaz. Ancak bir klimanın uzun süre aynı şekilde çalışması ve herhangi bir temizlik aşamasından geçmemesi iyi bilinen lejyoner bakterisinin oluşum riskini arttırır. Bu bakteri hem solunum yollarını tıkar hem de migren ve baş ağrısı kimi sıkıntılı durumları beraberinde getirir. Bu nedenle Ümraniye klima servisi tarafından verilen bakım hizmeti büyük bir öneme sahiptir. Bir klimanın bakımının yapılmaması aynı zamanda alerjik reaksiyon riskini de arttırır. Klimadan solunan havanın daima temiz olması ve ortam ısısını belirli bir düzeye taşıması halinde stabil biçimde devam etmesi gerekir. Bu durum iç yaşam sahalarının güvenliği ve insan sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Klima Arızalarında Doğrudan Etki

Klimaların arızalanması kimi zaman ileriye dönük önemli maddi kayıplar doğurabilir. Bazı klimaların bu arıza problemlerine dikkat edilmeden veya belirli aksamlarının çalışmaması önemsenmeden açılması daha ciddi sıkıntıları meydana getirir. Özellikle eski tip klimaların bakımlarının zamanında yapılmaması klimaların kalıcı olarak kullanılamaması durumuna yol açar. Bu gibi sıkıntılarla karşılamamak için klima arızalarından önce ilgili bir teknik ekipten destek almak gereklidir. Çoğu zaman yalnızca havayı soğutan veya ısıtan sistemler gibi görülen klimalar aslında insan sağlığının temeli olan solunmanın düzenlenmesini sağlar.

Kimyasal İlaçlarla Bakım ve Temizlik

Klimaların bakımlarında kullanılan ilaçlar çalışma prensibini ve iç aksamları etkilemeyen, yalnızca temizlik odaklı üretilmiş ilaçlardır. Bu anlamda hizmet veren Ümraniye klima servisi tarafından gönderilen yetkin kişilerin sürecin yönetilmesinde önemli rol üstlenirler. Bu önemli işlevsellik nedeniyle klima bakımlarının düzenli aralıklarla tamamlanması gerekir. Klima bakımını yaptırmayan kişilerin çalışma alanlarındaki personellerde farklı sağlık problemleri oluşabileceği gibi ileride karşılaşılması muhtemelen bakteri riskleri de artış düzeyine geçmektedir. Temizliğin doğru ürünlerle yapılmış olması klimalardan alınacak verimin de artmasını sağlamaktadır.