Kapat
Osmaniye Mah. Çağlar Sok. No: 2 Bakırköy / İstanbul
(0212) 909 97 72 info@klimaservisimerkezi.com.tr
Küçükçekmece Klima Servisi

Küçükçekmece klima servisi İklimsel Klima, uzman kadrosu ve geniş araç filosu ile klima tamir bakım hizmetleri vermektedir. İnsanlık tarihi boyunca soğuktan ve sıcaktan korunmak için farklı yöntemler kullanılmıştır. Fakat esaslı bir gelişme yüzyıllar boyunca pek olmamıştır. Modern anlamda ilk klima 1902 yılında Amerika'da Willis Carrier isimli bir makine mühendisi tarafından icat edilmiştir.

Ancak bu ilk klima cihazının 30 ton olduğu düşünülürse bu şekli ile elbette evlerde ve kapalı mekanlarda kullanımı mümkün olamamıştır. Çok yıllar sonra ilke ev tipi klimalar üretilmeye başlanmıştır. Bundan sonra klima alanında hızlı ve arka arkaya teknolojik gelişmeler görülmüştür. Zamanla klima alanındaki bu teknolojik gelişmeler başka sektörleri de etkilemiştir.

Makine mühendisliğinden ayrılarak farklı bir alanın yani "İklimlendirme Mühendisliği’nin de ortaya çıkmasına sebep olan bu gelişmeler klima kullanımının bütün dünyada yaygınlaşmasına yol açmıştır. Klima kullanımı ile birlikte klima servislerine, iklimlendirme teknisyenlerine de ihtiyaç olmuştur. Bizler de yıllardır Küçükçekmece klima servisi olarak bu alanda müşterilerimize teknik servis hizmeti vermekteyiz.

Klima Nedir?

Klimalar; soğutma çevrimi kullanarak bir ortamı ısıdan arındıran, ortamdaki fazla nemi alıp, ortama taze hava sağlamak gayesiyle tasarlanan mekanizmalardır. Başka bir ifade ile klima cihazları, mekanların iklimlendirilmesini sağlayan sistemlerdir. Klimalar ortamın havasını temiz ve taze tutmakta, duman, polen ve toz gibi zararlı maddeleri filtre etmektedirler.

Klimalar sadece soğutma yapmazlar. Klimalar, mekanların iklimlendirilmesini sağlayacak sistemlerdir. İklimlendirme sayesinde kapalı ortamların havası istenilen sıcaklıkta, nem, hava sirkülasyonu, temizlik ve tazelikte tutulmaktadır. Bütün bunların olabilmesi ancak iklimlendirme sayesinde mümkündür.

Klima Ve İklimlendirme

İklimlendirme; kapalı mekanın havasının istenen nem, sıcaklık, hava sirkülasyonu, tazelik ve temizlikte tutulması demektir. Bu iklimlendirme işlemi iklimlendirme cihazları yani klimalar vasıtası ile olmaktadır. Klimalar ortamın fazla nemini alarak içeride gerekli hızda hava dolaşımını sağlar ve havayı filtre ederler.

İhtiyaca ve amaca göre ortamı konfor şartlarında tutan cihazlara iklimlendirme cihazları ya da klima denmektedir. Klimalar, bir ortamda uygun konfor şartları oluşturmak için aşağıda belirtilen 4 temel görevi yerine getirmek ile sorumludur:

 • Soğutma
 • Nem kontrolü
 • Isıtma
 • Havanın değişimi

Dünya çapında kabul görmüş araştırmalara göre, insanlar belli bir sıcaklık ve nem aralığında, temiz havalı ortamlarda rahat etmektedirler. İşte bu aralık "Konfor Bölgesi" olarak tanımlanmaktadır. Bir ortamda sıcaklığın gereğinden fazla ya da az olması rahatsız edici olmaktadır. Nem seviyesinin azlığı boğaz kuruluğu, gözlerde yanma gibi rahatsızlıklara sebep olmaktadır. Bunun gibi ortamda fazla nem, terin buharlaşmamasına, bunaltıcı bir sıcaklık hissine ve uyku isteğine sebep olmaktadır.

Günümüzde klima kullanımı bir lüks olmaktan çıkmış ve ihtiyaç haline gelmiştir. Bilimsel çalışmalar, iş yaşamında ısı konforu sağlanan ortamların çalışanların verimliliği üzerinde olumlu etki yaptığını ortaya koymuştur.

Klimanın Kullanım Alanları

Henüz icadı çok da eskiye dayanmayan klimalar özellikle son yıllarda çok yaygınlaşmıştır. Hem yaşam alanlarında hem çalışma ortamlarında ısı konforunun sağlanması önemli hale geldiği için iklimlendirme cihazları modern yaşamın vazgeçilmezleri arasına girmiştir.

Özellikle sıcak coğrafyalarda sıcak yaz aylarında klima kullanımı çok yoğunluk göstermektedir. Klima imalatında da her geçen gün daha gelişmiş ve teknolojik özellikleri artmış ürünler tüketiciye sunulmaktadır. Her ihtiyaca uygun özellikleri bulunan ve yüksek kapasiteli iklimlendirme cihazları konfor bölgesinin oluşmasına büyük katkı vermektedirler.

Günümüzde bütün dünyada klima kullanımı çok yaygındır. İş yaşamının ve günlük yaşamın vazgeçilmezlerinden olan klimaların kullanım alanlarını belli başlıklar altında aşağıda sıralanmıştır:

 • Apartmanlar, gök deleneler, villa ve tek katlı konutlar.
 • Üniversite, okul, kütüphane
 • Müze, sanat galerisi, konferans salonu, sinema ve tiyatro salonları
 • Havalimanı, metro, gar
 • Hastane, ameliyathane, klinik
 • Otel, motel, pansiyon, tatil siteleri, bungalovlar
 • Büro, ofis, işyeri
 • AVM, mağaza, lokanta, market
 • Otobüs, otomobil
 • Gemi, vapur
 • Fabrika, işletme, imalathane

Klimanın Periyodik Bakımı Neden Zorunludur?

En gelişmiş teknolojiye sahip klimayı da kullansanız mutlaka düzenli bakımını yaptırmanız gerekmektedir. Ne yazık ki bazı tüketiciler bunu fuzuli bir maliyet olarak görmektedir. Oysa bu yaklaşım yanlıştır. İşte klima bakımının önemi:

Periyodik klima bakımı sağlık açısından bir zorunluluktur. Bakımı yapılmamış klima zamanla kötü koku, polen ve bakteri yayacaktır. Bu durum da başta sinüzit, bronşit, baş ağrısı olmak üzere kronik rahatsızlıklara varıncaya kadar ciddi sağlık sorunlarına yol açacaktır.

Periyodik bakımı yapılmamış klimalar fazla enerji tüketecektir. Enerji sarfiyatı %40 gibi çok yüksek oranlara ulaşacaktır.

Periyodik bakımı yapılmayan klima cihazlarının kullanım süresi çok erken tükenecektir. Önce performansı düşen klimaların iç aksamları yıpranarak klimaların arızalanmasına sebep olacaktır.

Küçükçekmece Klima Servisi Hizmetleri

Son derece deneyimli bir firma olan Küçükçekmece klima servisi olarak bizler alanımızdaki gelişmeleri yakından takip ederek en üst seviyede kaliteli hizmet sunmayı amaçlamaktayız. Profesyonel teknik ekibimiz, hizmet anlayışımız ve makul, ulaşılabilir fiyat politikamız ile klima montajı, klima bakımı ve klima servisi hizmeti sunmaktayız.

Klima Servisi

Klima cihazları yoğun kullanılan cihazlar oldukları için zamanla performansları düşebilmekte ve hatta arızalanarak sorun çıkarabilmektedirler. Küçükçekmece klima servisi yılların verdiği tecrübe ve genç, dinamik teknik ekibi ile bu gibi arızları anında gidermektedir.

Klima Montajı

Kişiler ne yazık ki hala klima satın almakta gösterdikleri titizliği klima montajı konusunda göstermemektedirler. Oysa klimanın montajında önce doğru yer ve konum seçimi sonra da teknik olarak doğru montaj son derece önemlidir. Bizler klima montajının önemini her zaman vurgulayarak müşterilerimize bu hususta Küçükçekmece klima servisi olarak her zaman yol göstermekte ve aydınlatıcı bilgiler vermekteyiz.

Klima Bakımı

En kaliteli ve kapasiteli klima cihazı da olsa mutlaka düzenli bakımı yapılmalıdır. Düzenli bakımı yapılmayan bir klima cihazı beklenen verimliliği sağlamayacaktır. Öte yandan düzenli bakımı yapılmayan klima cihazı elektrik sarfiyatını artıracaktır. Küçükçekmece klima servisi olarak bizler profesyonel ve genç teknik ekibimizle klima bakımı konusunda siz kıymetli müşterilerimize kaliteli hizmet vermekteyiz.

Küçükçekmece Klima Servisi Vizyonu

Sektörde yaklaşık 12 yıldır faaliyet gösteren Küçükçekmece klima servisi bu süreçte her zaman müşteri odaklı hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Klima sektörü her gün yenilenen ve teknolojik gelişmelerin hızlı yaşandığı bir alan olup bu yenilikleri takip ederek en kaliteli hizmeti sunmayı hedeflemekteyiz.

Teknik ekibimiz son derece dinamik, donanımlı, tecrübeli ve güler yüzlü tekniker ve teknisyenlerden oluşmaktadır. Bizler müşterilerimize en doğru çözümleri en uygun maliyetlerle sunmayı amaç edinmiş bulunmaktayız. Vizyonumuz her zaman maksimum müşteri memnuniyeti olup bu memnuniyeti yakalayarak aynı zamanda da bunu sürdürmektir.

Küçükçekmece Klima Servisi İletişim

Klima cihazlarının kullanımı öylesine yaygınlaşmıştır ki; klimasız bir yaşam düşünülememektedir. Özellikle ülkemiz gibi sıcak coğrafyalarda yaşayan insanlar için klima artık bir lüks değil ihtiyaç haline gelmiştir. Her türlü özen ve dikkat gösterilse bile zaman zaman klima cihazlarının sorun yaratması ve arızalanması önlenemez.

Böylesine önemli bir cihazın uzun süre devre dışı kalması arzu edilen bir durum değildir. Kişiler bir an önce klima cihazlarının arızasının giderilerek yeniden faaliyete geçmesini istemektedirler. Bu sebeple bizler Küçükçekmece klima servisi olarak 7/24 ulaşılabilir olmayı hedefledik.

Tüm müşterilerimiz web sayfamızda yer alan "Servis Talep Formu"nu kullanarak şikayetlerini anında bizlere iletebilirler. GSM hattı üzerinden de mesaj göndererek cihazlarının arızasını bildirebilirler. E-mail üzerinden sorunlarını mail olarak yollamaları da olanaklıdır. Doğrudan telefonla bizleri arayarak sorun ve arızalarını aktarabilmektedirler.

Donanımlı, birikimle, genç ve dinamik Küçükçekmece klima servisi teknik ekibimiz müşterinin sorununu doğru analiz ederek ve en doğru biçimde en düşük maliyetle hızlıca çözümleyecektir.