Kapat
Osmaniye Mah. Çağlar Sok. No: 2 Bakırköy / İstanbul
(0212) 909 97 72 info@klimaservisimerkezi.com.tr
Sarıyer Klima Servisi

Sarıyer klima servisi profesyonel ekibi ve aynı gün servis imkanı ile Sarıyer sakinlerine hizmet vermektedir. Modern dünyanın vazgeçilmez bir cihazı olan klima cihazlarının icadı hiç de eskiye dayanmamaktadır. ABD'de makine mühendisi olan W. Carrier tarafından 1902 yılında ilk klima cihazı icat edilmiştir. Bu ilk cihazın ağırlığı 30 ton civarında idi. Bugün klima cihazları ev, ofis, işletme gibi alanların dışında araçlarda da kullanılmaktadır.

Klima Nedir?

Çağımızda çok yaygın biçimde kullanılan klimalar; soğutma çevrimi kullanarak bir ortamı ısıdan arındıran, ortamdaki fazla nemi alıp, ortama taze hava sağlamak hedefi ile tasarlanan mekanizmalardır. Ortamların ısı konforu bu şekilde klima cihazları ile sağlanmaktadır.

Klima ve İklimlendirme Nedir?

Henüz 100 yıllık bir geçmişi olan klima ve iklimlendirme konusu apayrı bir mühendislik dalının doğmasına da sebep olmuştur. Bugün fakültelerde ayrı bir iklimlendirme mühendisliği bulunmaktadır. İklimlendirme terimi, soğutma ya da ısıtma yapılarak iç mekanlardaki havanın ısı konforu sağlanması ve neminin alınması işlemine denmektedir. Başka bir anlatımla bu terim, ısıtma, soğutma ve havalandırma ya da havanın durumunu iyileştirmek için dezenfeksiyon işlemleri için de kullanılır.

Klima Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

Günümüzde klima cihazları ve iklimlendirme sayesinde başka sektörlerde de inanılmaz gelişmeler yaşandığı görülmektedir. Spesifik bir örnek olmakla birlikte bugün uzay araçlarında da iklimlendirme cihazları uygulanmaktadır. İklimlendirme mühendisliğinin de ortaya çıkmasına sebep olmuş olan klima cihazları çok geniş bir alanda kullanılmaktadır. Bunlar:

 • Yüksek binalar, gök delenler, tek katlı evler.
 • Endüstriyel yapılar, işletmeler, fabrikalar
 • Hastane, ameliyathane gibi yerler.
 • Laboratuvar, klinikler, muayenehaneler, sağlık kuruluşları, güzellik merkezleri.
 • Okullar, üniversiteler, yurtlar, bakımevleri ve benzer yapılar.
 • Askeri yapılar, limanlar.
 • Otomobiller, otobüs ve minibüsler.
 • Vapur, gemi ve benzer deniz taşıtları.
 • Tren, metro, metrobüs gibi raylı sistem araçları.

Periyodik Klima Bakımı Neden Önemlidir?

Klima cihazları, günlük toz alma şeklindeki temizleme işleminin ötesinde düzenli aralıklara uzman kişilerce periyodik bakımları yapılması zorunlu olan cihazlardır. Klimaların çalışma prensibi gereği bu bakımlar bir zorunluluktur. Bizler Sarıyer klima servisi olarak periyodik bakım hizmetini bu işin ehli olan ekiplerimizle hızlı ve etkin bir biçimde yapmaktayız.

Klimaların ısı transfer yüzeyinde meydana gelen kirlenme ve tahribatlar cihaz performansını etkiler ve performansın ciddi anlamda düşmesine sebep olur. Bu nedenle klima periyodik bakımının bu işin uzmanı servisler tarafından yapılması zorunludur. Konuyla alakası olmayanların yapacağı eksik ve yarım bakımlar maliyet açısından ilk bakışta size mantıklı gelebilir ancak daha sonra size maliyeti ve sağlık açısından çok büyük zararlara neden olacaktır. Periyodik klima bakımı şu üç ana başlıklar sebebiyle çok önemlidir:

 • Sağlık bakımından önemlidir: Düzenli bakımı yapılmayan klimalar tehlike saçarlar ve uzun vadede sağlık sorunu ve hastalıklara sebep olurlar.
 • Cihazın elektrik sarfiyatını artırır: Periyodik bakımı yapılmayan bir klimanın elektrik sarfiyatı %40 civarında daha fazla olacaktır.
 • Klima cihazının kullanım ömrünün uzamasını sağlar: periyodik bakımı yapılmayan iklimlendirme cihazlarının tüm parçaları yıpranır ve çok kısa bir süre sonra cihaz ömrünü tamamlar.

Sarıyer Klima Servisi Hizmetleri

Yıllardır sektörde hizmet veren Sarıyer klima servisi olarak bizler dinamik, genç ve birikimli ekibimizle klima bakım, klima montaj ve klima servis konularında siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Bizlere en hızlı şekilde ulaşabileceğiniz tüm iletişim kanalları açıktır. Genç ekibimiz güncel teknik gelişmeleri takip ederek bireysel çözümlerde uygulamaktadır.

Sarıyer klima servisi olarak en iyi hizmeti en kısa sürede ve en makul ekonomik fiyatlarda sunmayı hedeflemekteyiz. Yüksek meblağlarla edinmiş olunan klima cihazlardan en yüksek verimi almanızı sağlamak için uzman iklimlendirme teknisyenlerimizle hizmet vermekteyiz.

Klima Bakımı

Çağımızın en fazla kullanılan ve bizim ülkemiz gibi sıcak iklimlerde yaz aylarında kullanımı daha yoğunlaşan klima cihazlarının periyodik bakımları asla ihmal edilmemelidir. İklimlendirme cihazları dört mevsim kullanılır. Fakat beklenilen verimi alabilmek için mutlaka düzenli bakımları yapılmalıdır. Klima cihazlarının bakımı konusunda 12 yıldır sektörde başarı ile hizmet veren firmamıza her türlü iletişim kanallarından kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Klima bakımı asla atlanmaması gereken bir meseledir. Bizler Sarıyer klima servisi olarak bu konuyu çok önemsemekteyiz. Klima bakımının ne kadar önemli olduğunu şöyle sıralamak yararlı olacaktır:

 • Düzenli klima bakımı enerji sarfiyatının önüne geçilmesi demektir. Bu sarfiyat %40 gibi yüksek oranlara kadar çıkabilmektedir.
 • Periyodik bakımı yapılmayan, bakımsız klimalar olası hastalıklara davetiye çıkarırlar. Bağ ağrısı başta olmak üzere, yüz felci, sinüzit, kronik yorgunluk, solunum yolu hastalıklarına neden olabilmektedir.
 • Periyodik klima bakımı sağlıklı temiz hava solumak anlamına gelir. Çünkü zamanla kötü koku, polen ve bakteri oluşumu meydana gelmektedir.
 • Düzenli bakımı yapılmayan klimalar hiç beklenmedik zamanlarda arıza yapabilmektedirler.
 • Periyodik bakımı yapılan klimaların ömrü de uzamaktadır.
 • Periyodik klima bakımı maddi anlamda da maliyeti en alt düzeye indirmek demektir.

Klima Servisi

Bugün artık vazgeçilmez bir cihaz haline gelmiş olan klimaların en ufak bir arızası ciddiye alınmalı ve derhal uzman servis aranmalıdır. Aksi takdirde kısa sürede ve düşük maliyetlerle giderilebilecek arızalar çok daha büyük problemlere yol açmaktadır. Sarıyer klima servisi olarak en yüksek müşteri memnuniyeti ile başarılı bir şekilde 12 yıldır bu alanda servis hizmeti sunmaktayız.

Klima Montajı

Uzun araştırmalar ve ihtiyaç belirlemeler neticesinde satın alınmasına karar verilen klima cihazlarına çoğunlukla yüksek meblağlar ödenmektedir. Tüketiciler iklimlendirme cihazı seçiminde gösterdikleri bu titizliği ne yazık ki montaj aşamasında göstermemektedirler. Halbuki montaj, klima cihazından arzu edilen verimliliği ve kaliteli ısı konforunu elde edebilmek için en önemli aşamadır.

Bizler Sarıyer klima servisi olarak montaj konusunda müşterilerimizi tekrar tekrar bilgilendirmekteyiz. Çünkü doğru montaj, yetkin kişiler tarafından yapılmazsa istenmeyen olumsuz durumlarla karşılaşmak kaçınılmaz olmaktadır. Klima cihazı kısa sürede arızalar vermekte, istenilen iklimlendirme elde edilememektedir. Klimalar çoğu kez yanlış ve hatalı montaj nedeniyle tüketiciye yüksek maliyetler getirmektedir. Bize her türlü iletişim kanallarından ulaşabilen müşterilerimize en hızlı biçimde tecrübeli ekimiz tarafından montaj hizmeti verilmektedir.

Sarıyer Klima Servisi

Firmamız sektörde 12 yıllık tecrübesi, güler yüzlü personeli ve kaliteli hizmeti ile başarısını kanıtlamıştır. Sarıyer klima servisi olarak her müşterimizin ihtiyaç ve taleplerini azami derecede dikkat alarak, bireysel çözümleri, farklı yaklaşımlarla ve en ekonomik biçimde sunmayı prensip edindik. Klima ve iklimlendirme konusunda donanımlı personelimiz her türlü güncel gelişmeyi yakından takip ederek müşterimize hızlı ve etkin hizmet vermektedir. Sarıyer klima servisi olarak hedef ve vizyonumuz en kaliteli hizmeti sunarak maksimum müşteri memnuniyetini sağlamaktır.

Sarıyer Klima Servisi İletişim

Müşteri memnuniyeti odaklı, bireysel çözümleri en ekonomik biçimde tüketiciye sunmayı ilke edinmiş olan Sarıyer klima servisi olarak bizlere her türlü iletişim kanalı ile ulaşmanız olanaklıdır. Yazın kavurucu sıcaklığında evinizde ya da imalatın en yüksek randımanda olduğu işletmenizde ufak bir arızanın ne kadar arzu edilmeyen bir durum olduğunu yakından bilmekteyiz.

Bizlere web sayfamızda yer alan "Servis Talep Formu"nu doldurarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca e-mail yoluyla da arıza ve taleplerinizi iletmeniz olanaklıdır. Cep telefonunuz üzerinden SMS atarak da kısa sürede sorununuzu aktarabilirsiniz. Ya da telefon açarak arızayı bildirdiğinizde aktif, dinamik ve tecrübeli genç ekibimiz sizlere hızla ulaşarak sorununuzu en kısa sürede, en etkin biçimde giderecektir.