Kapat
Osmaniye Mah. Çağlar Sok. No: 2 Bakırköy / İstanbul
(0212) 909 97 72 info@klimaservisimerkezi.com.tr
Şişli Klima Servisi

Şişli klima servisi İklimsel Klima geniş araç filosu ve uzman ekibi ile klima bakım, onarım hizmetleri vermektedir. Modern hayatın kendine özgü hızlı akışı, stresi, yorgunluğu ve zorluğu beraberinde farklı çözümleri de getirmiştir. Günümüzde ayrı bir mühendislik dalının ortaya çıkmasına sebep olan "iklimlendirme" konusu her bir bireyin öylesine hayatına girmiştir ki; vazgeçmek mümkün değildir.

Klimalar ile hayatımıza giren iklimlendirme konusu çok kapsamlı ve ayrıntılı bir alan haline dönüşmüştür. 1902 yılında ABD'de ilk klima icat edilip kullanılmaya başlandığında 30 tonluk bir cihazdan söz etmekteyiz. Baş döndüren bir hızda klima ve iklimlendirme alanında gelişmeler olmuştur.

Klima Nedir?

Klima; mahallin iklimlendirilmesini sağlayan sistemlerdir. Her ne kadar klima kavramı ilk akla soğutmayı getirse de klimalar soğutmanın ötesinde görevler üstlenirler. İlk klimayı bir makine mühendisi olan Willis Carrier Üniversite'den mezun olduktan bir yıl sonra icat etmiştir.

1902 tarihinde icat edilen ilk klima tam olarak 30 ton civarında idi. 1913 yılında ise bugünkü ofis tarzı tabir edilen klimaların geliştirilmesine başlanmıştır. Sonraki dönemde klima alanında icatlar ve teknolojik gelişmeler makine mühendisliğinin yanında bir de "İklimlendirme Mühendisliğinin" ortaya çıkmasına sebep olmuştur.

İklimlendirme Ve Klima Nedir?

1902 yılındaki ilk klimadan günümüzde uzay araçlarının iklimlendirmesine uzanan hızlı bir gelişme seyri gözlenmektedir. Klimalar her ne kadar ortamın iklimlendirilmesini sağlayan cihazlar olsalar da konu sadece bu cihazlardan ibaret değildir.

İklimlendirme; hem soğutma yapılarak iç mekanlardaki havanın ısı konforu sağlanmasını ve neminin alınması işlemini tanımlar hem de ısıtma, soğutma ve havalandırma ya da havanın durumunu iyileştirmek için dezenfeksiyon işlemlerini ifade eder.

Başka bir ifade ile iklimlendirme teknolojisinin gayesi; insanların, hayvanların ve bitkilerin konforunu ya da endüstriyel bir ürünün üretilmesi için gerekli olan sıcaklık, hava hızı, nem ve taze hava miktarının otomatik olarak sağlanmasını temin etmektir.

Düzenli Klima Bakımı Neden Gereklidir?

Klima kullanımında en önemli konu, klimaların düzenli bakımlarının zamanında yapılmasıdır. Düzenli klima bakımı için firmamız Şişli klima servisi olarak siz değerli müşterilerimizin her zaman ve size özel çözümlerle yanınızdadır.

Ortam havasının dengelenmesi ve konforlu bir hava elde edilmesi ancak bakımı yapılmış bir klima ile olanaklıdır. Steril bir ortamda ve çok daha temiz bir hava soluyarak yaşamak ve çalışmak için kullanılan klimaların periyodik bakımlarının mutlaka yapılması gerekir. Klima bakımının neden önemli olduğunu şu başlıklar altına izah etmek mümkündür:

 • Düzenli klima bakımının yapılmaması çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Bilhassa bebek ve çocuklarda solunum sisteminde sorunların oluşmasına sebep olabilir.
 • Düzenli bakımı yapılmayan klima astım ve kalp hastalıkları gibi değişik hastalıkların oluşumunu artırabilir.
 • Periyodik klima bakımı yapılmayan bir cihazın enerji sarfiyatı ciddi oranda artış gösterir. Bu enerji sarfiyatı artışı oranı %40'lara kadar ulaşabilir.
 • Düzenli bakımı yapılmayan klimaların drenaj sisteminde oluşan tıkanmalar su sızıntılarına sebep olur.
 • Düzenli bakımı yapılmayan bir klimanın ses seviyesi en üst seviyeye çıkar ve bu durum da ortamda ciddi gürültü kirliliğine neden olur. Hatta zamanla ortamda bulunan kişilerin işitme ve kulak sorunları yaşamalarına bile yol açabilir.
 • Periyodik bakımı yapılmayan bir klimanın kompresörü düzensiz çalışır ve dolayısıyla cihazın ömrü de azalır. Tüketici bakımından kısa vadede maliyetlerin artmasına yol açar.
 • Düzenli bakımı yapılmayan klimanın ekipmanları daha çabuk yorulur ve neticede erken arıza yapmaya başlar.
 • Periyodik bakımı yapılmayan klima hoş olmayan kötü kokular oluşmasına neden olur.
 • Periyodik bakımı yapılmayan klima sağlıksız hava üretir.

Doğru Klima Montajı Neden Önemlidir?

Müşterilerimize ücretsiz keşif hizmeti veren bir firma olarak bu hizmetimizi çok önemsemekteyiz. Klima alırken araştırma yapan tüketiciler montajı konusunda yeterince bilinçli yaklaşmamaktadırlar. Oysa klimanın en verimli şekilde çalışması doğru konumda ve doğru montajla yerleştirilmiş olmasına bağlıdır.

Bizler Şişli klima servisi olarak müşterilerimizi bu konuda özellikle aydınlatmakta ve kendilerinin ortam ve ihtiyaçlarına uygun çözümler üretmekteyiz. Klimanız ne kadar kaliteli olursa olsun doğru bir montaj gerçekleştirilmeden cihazdan beklediğiniz performansı almanız çoğu zaman mümkün olamayacaktır. Bu sebeple doğru montajın önemi konusunu biraz daha açmak gerekmektedir:

 • Klimanın düşük enerjiyle çalışması doğru montajla mümkün olacaktır.
 • Klimada olası arızaların önlenmesi bakımından da doğru montaj çok önemlidir.
 • Klimanın sağlık bakımından zarar vermemesi de ancak doğru montaj ile mümkündür.
 • Klimanın drenaj suyunun rahatlıkla atılabileceği bir şekilde yerleştirilmesi ancak doğru montaj sayesinde mümkündür.
 • Klimanın dış ünitesinin çıkarabileceği seslerden o bölgede yaşayan kişilerin etkilenmemesini sağlamak gerekir. Bu da ancak profesyonel ekiplerce gerçekleştirilecek doğru montaj ile mümkündür.
 • Klimanın dış ünitesinin çevreye ve insanlara zarar vermeyecek ya da tehlike arz etmeyecek biçimde monte edilmesi gerekmektedir.
 • Klima montajında ısı üreten sistemlere yakın bir yerde montajının yapılmamasına dikkat edilmelidir.
 • Klimalar eğer duvara monte edilecek ise yerinin profesyonelce tespit edilmesi gerekmektedir. Örneğin; döşemeden en az 2 metre veya daha fazla bir yükseklikte olmalıdır. Bu konular ancak profesyonel bir klima servisi ekibi ile saptanabilecektir.
 • Klima monte edilirken sağlıklı ve verimli çalışması için teknik olarak gerekli sabitlik sağlanmalıdır. Bu hem iç hem de dış ünite için bir zorunluluktur.

Şişli Klima Servisi Hakkında

Klima ve iklimlendirme konusunda 12 yıllık bir birikim ile hizmet veren Şişli klima servisi olarak firmamız sektörde farklı yaklaşımı ile maksimum müşteri memnuniyetini yakalamıştır. Bugün artık her kapalı mekanın olmazsa olmaz bir ürünü olan klimalar profesyonel bakım, montaj ve servis hizmeti ile tüketiciyi tatmin edebilmektedir. Beklenen performans ancak düzenli servis bakımı ile mümkün olmaktadır.

Günün her saatinde değişik iletişim kanalları ile bizlere ulaşabilen müşterilerimiz web sayfasındaki "Servis Talep Formu"nu da doldurarak şikayetlerini ve taleplerini Şişli klima servisi olarak bizlere iletebilmektedirler.

Klima Servisi

Uzun araştırmalar sonucu ve yüksek maliyetlerle satın aldığınız klimalardan en yüksek verimi en düşük enerji sarfiyatı ile elde edebilmeniz için periyodik bakımı kadar arıza durumunda da doğru muhataba ulaşarak anında gidermesini sağlamanız gerekir. Bizler müşterilerimize anında, ihtiyacını gidermek üzere en kısa yoldan ve kendisine özgü en uygun çözümü sunmaktayız.

Klima Bakımı

Evde ya da işyerinde günlük temiz bakımı yapılırken klimalar şöyle bir toz alınmak suretiyle temizlenir. 15 günlük periyotlar şeklinde ise ön filtrelerin temizliği yapılır. Fakat bunlar elbette teknik anlamda klima bakımı değildir.

Yaz kış çalışan klimaların en geç 4 ya da 5 ayda düzenli teknik bakımlarının yetkin bir klima servisi tarafından yapılması gerekir. Klima bakımı, cihazların hem genel kontrolünü hem de temizliğinin yapılması işlemidir.

Klima Montajı

Epeyce maliyetli ürünler olan klima seçimi ve satın alınmasında gösterilen hassasiyetlerin montaj konusunda da gösterilmesi beklenir. Klimaların yetkin ve profesyonel teknik servisler tarafından yapılması ilerde oluşabilecek çok büyük sorunların önüne geçilmesi anlamına gelmektedir.

Şişli Klima Servisi Olarak Vizyonumuz

Genç ve dinamik ekibimizle yıllardır başarı ile hizmet vermenin haklı gururunu yaşamaktayız. Şişli klima servisi olarak vizyonumuz her zaman hızlı, etkin, çözüm odaklı bireysel ihtiyaç ve talepleri göz önünde bulundurarak müşterilerimize en yüksek kalitede ve müşteri memnuniyeti hedefli hizmet vermektir.

Şişli Klima Servisi İletişim

Şişli Klima Servisi olarak her zaman müşterilerimiz için kolay ulaşılabilir olmayı önemsemekteyiz. Web sayfasında yer alan "Servis Talep Formu"nu doldurarak, e-mail adresine mail göndererek, GSM üzerinden mesaj ileterek ya da doğrudan telefonla arayarak Şişli klima servisi olarak bizlere kolaylıklar ulaşabilirsiniz.