Kapat
Osmaniye Mah. Çağlar Sok. No: 2 Bakırköy / İstanbul
(0212) 909 97 72 info@klimaservisimerkezi.com.tr
Fatih Klima Servisi

Fatih klima servisi İklimsel Klima geniş araç filosu ve uzman ekibi ile klima tamir, bakım hizmetleri sunuyor. Klimaların sağlıklı ısıtma ve soğutma yapması için düzenli olarak bakımı yapılmalıdır. Bakımı yapacak olan kişiler ise teknik servis ekipleri olmalıdır. Çünkü yetkili servis elemanlarının ürün ile ilgili bilgisi olur. Teknik elemanlar konuyla ilgili özel olarak eğitim alırlar. Firmalar kendi elemanlarına düzenli teknik eğitimler aldırırlar. Teknik bilginin dışında müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermekte önemlidir. Fatih klima servisi bu konuda kendini kanıtlamıştır.

Fatih Klima Servisleri

Klima onarımı sırasında kullanılan malzemenin de orijinal olması gerekir. Orijinal ürünlerin klima üzerinde sorun yaratması söz konusu olmaz. Ayrıca doğru parçalar kullanıldığında ürün garantisi devam edecektir. Klimanın montajı, bakımı, tamiri uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Kişiler klima arızalarına kendileri müdahale etmemelidir. Klima servisleri 7/24 ulaşılabilir olabilir. Özellikle yaz aylarında klima problemleri sorun olabilir. Gezici servisler bu sorunu kısa sürede çözebilir.

Klima Arızaları

Klima arızaları hafife alınmaması gereken arızalardır. Klimalarda elektrik kaynaklı arızalar meydana geldiğinde, teknik destek alınmalıdır. Klima arızaları çeşitli olabilir. Bakımın zamanında yapılmaması arızaya yol açabilir. Klima gazının azalması da diğer önemli bir sorun olarak bilinir. Klima servisinin düzenli olarak yapılması gerekir. Klima sesli çalışıyor olabilir, kötü kokulara neden olabilir veya çalıştığında sigortaları attırabilir. Bu durumlarda teknik ekiplere haber vermek gerekir. Klimanın filtresinin düzenli olarak temizlenmesi gerekir.

Klima Arızalarının Yaratacağı Sorunlar

Klimanın düzenli olarak bakımı yapılmazsa pek çok sorun yaşanabilir. Klimanın filtresi değişemezse ortamın havasını etkilenecektir. Bu durum mekânda bulunanların sağlık sorunları yaşamasına neden olur. Ayrıca klima verimli çalışmaz. Yeterinde soğutma veya ısıtma yapmaz. Buna rağmen yüksek oranda elektrik faturası ödenebilir. Kablolarda bir sorun yaşanırsa mekânda elektrik kaynaklı sorunlar yaşanır. Hatta yangın tehlikesi bir olabilir. Fatih klima servisi bu konuya dikkat eder.

Klima Bakım Zamanları

Klimaların periyodik olarak bakımı yapılmalıdır. Klima bakımını uzman kişiler gerçekleştirmelidir. Klimaların periyodik bakımları için ideal zamanlar vardır. Mekânda kullanılan klimaların yılda 2 kez kontrol edilmesi gerekir. Yaz ve kış dönemlerinin başında klima bakımı yapılması gerekir. İş yerleri gibi kalabalık yerlerde olan klimalar ise yılda dört kez kontrol edilmelidir. Bu kontroller sırasında herhangi bir sorun tespit edilirse onarım teklifi yapılır.

Klima Montajı

Klima montajı ustalık ve dikkat gerektiren bir durumdur. Fatih klima servisi klima montajını uzman bir ekip yaptırır. Klima montajı öncesi klimanın montajının yapılacağı yer belirlenir. Klimanın kurulacağı yerin pencere ve diğer eşyalara göre mesafesi denetlenir. Klimanın kurulduğu yerin mekân içinde en verimli çalışacağı yer olması gerekir. Klimanın dış ünitesinin kurulacağı yere göre klima montajı yeri seçilmelidir. Klimanın dış ünitesinin, iç ünite ile yakın mesafede olması gerekir.

Fatih Klima Tamiri

Klima insan yaşamını kolaylaştıran ve yaşam kalitesini arttıran cihazlardır. Bu cihazların arızları kişilerin ortamda sorun yaşamasına neden olabilir. Klima tamiri için uzman kişilerin çağırılması gerekir. Klima tamiri fiyatları, onarıma göre değişiklik göstermektedir. Ama bakımlarının yapılmaması daha büyük maliyet oluşturacaktır. Klimalar, yüksek teknoloji kullanılarak üretilen ürünlerdir. Klimalar teknoloji ile birlikte gelişmektedir. Klimaların belirli arıza kodları bulunur. Ama bu kodları ve buna göre işlem yapmayı uzman ekipler bilecektir.

Yetkili Klima Servisleri

Fatih klima servisi farklı tip klimalar bulunduğunu bilir. Her klimanın onarım şekli ve ihtiyacı farklı olmaktadır. Uzman kişiler tespit yaparak arızayı ortaya çıkarırlar. Herhangi bir onarım ya da parça değişimi gerekirse bunun ön bilgisi müşteriye sunulur. Müşteri onayı sonrası klimaya müdahale edilir. Ekipler belirlenen adrese gelerek onarımı yaparlar. Bazı arızalar bulunduğu ortamda yapılmayabilir. Bu durumda klima atölyeye alınarak onarımı tamamlanır.

Klima Filtresi

Klimanın periyodik bakımları aksatılmamalıdır. Aksatılan bakımlar sonrasında büyük sorunlar yaratabilir. Klima bakımı olmadığı zaman klima verimli çalışmaz. Klimanın bakımı sırasında klima filtrelerinin temizliği yapılır. Klima filtresi bakımı yapılmazsa pek çok sağlık sorunu yaratabilir. Lejyoner hastalığı denilen hastalığa yol açabilir. Klimanın çalıştığı ortamın hava kalitesi düşer. Kişiler kötü kokular yaşayabilir.

Konusunda uzman olan ustalar her marka ve model klimayı onarabilir. Kişiler kendileri onarım yapmak istediklerinde geri dönülmez sorunlar yaratabilirler. Ya da çok büyük maliyetler çıkabilir. Bakım veya tamir işlemleri sonrası klimalar uzun süre sağlıklı bir şekilde kullanılabilir. Klima onarımı tecrübede gerektirir. Uzman kişiler yaşadıkları tecrübelerden yola çıkarak kısa sürede sorunu çözerler.

Klimanın Olası Sorunları

Fatih klima servisi ustaları gerekli malzemeleri de yanlarında getirir. Bakımı aksatılan klimalar sorun yaratır. Yoğun kullanılan klimalar saha fazla sorun çıkarabilir. Bu tarz klimaların periyodik bakımı daha fazla önem kazanır. Klima bakımını aksatmak, elektrik kullanımını arttıracaktır. Klimalarda karlanma, su akıtma, ses gelmesi gibi sorunlar olabilir. Bu durumlar karşısında hemen klima kapatılmalı ve klima servisine haber verilmelidir.

Klima Kullanımı

Klima servis elemanları, klima konusunda pek çok konuya hâkim kişilerdir. Klimanın periyodik bakımı, tamiri, montajı dışında kullanımı ile de ilgili bilgi verir. Klimaların kullanımı sırasında bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Klimanın sürekli açıp kapatılması, daha çok elektrik tüketimine neden olabilir. Belirli ısılarda bırakarak çalıştırmak daha mantıklı olur. Ama klimaların aralıksız çalıştırılması da klimanın arızalanmasına neden olur. Klimaların periyodik olarak dinlendirilmesi gerekir.

Klimaların mevsime göre derecelerinin ayarlanması gerekir. Çok soğuk veya aşırı yüksek ısılarda çalıştırılması sakıncalı olur. Bu konuda bilgisi olmayan kişiler hatalı kullanım yapabilir. Bu şekilde kullanılan klimalar hem arızaya açık hale gelir hem de ortamdaki kişilerin sağlık sorunu yaşamasına neden olur. Klima onarımı sırasında kullanılan yedek parçalar da kaliteli ve orijinal olmalıdır.

Klima Montaj Servisi

Ülkemizde klimalar çevre dostu oldukları için de tercih edilir. Serinlemek amacıyla tercih edilen klimalar kışında ısınma amaçlı kullanılır. Her büyüklükteki alan için tercih edilebilen klima yaz ve kış uygulaması sayesinde ekonomik faturaların gelmesine ağlar. Klima alınan firmalar genellikle montaj hizmeti de sunar. Klima montajı yetkili kişiler tarafından yapılmalıdır. Klima montajı kolay bir süreç değildir. Klimanın montajı 2- 3 saat gibi bir zamana yayılır. Bu zaman klimanın takılacağı yerin konumuna göre değişir.

Klima montajı yapacak olan kişinin belli eğitimleri almış olması gerekir. Klimanın montaj yapılacağı yerin önemi çok fazladır. Bu konuda ekiplerde tavsiyede bulunacaktır. Kurulduğu yer klima kullanımının daha sağlıklı olması açısından önem teşkil eder. Hatalı bir yere montaj yapılan klima istenilen verimi sağlayamaz. Garanti hizmetinin devam etmesi için cihazı aldığınız firmanın kurulum yapması gerekebilir.

Klimanın montajının yapılacağı yerin direk güneş ışığı almaması gerekmektedir. Bu gibi hassas konulara dikkat etmek gerekir. Kurulduğu yerde yüksek frekans yayan cihazlar olmamalıdır. Yüksek frekans yayan cihazlar olması durumunda elektrik devre arızaları meydana gelir. Klimanın monte edilecek yeri teknik ekibe bırakılmalıdır. Klima montajı yapılmadan önce klimanın takılacağı odayı kullanacak kişi sayısı bile dikkate alınır. Klimanın ömrü ve kullanıcıların sağlığı düşünülmelidir.

Klimanın iç cephe kurulumu kadar dış cephe kurulumu da önem taşır. Salon tip klimalarda bu durum yoktur. Ama split klimalarda dış montaja özen göstermek gerekir. Arıza durumunda dış üniteye kolayca ulaşmak gerekir. Kurulum sırasında bu olasılık göz önünde tutulmalıdır. Klimaları sağlıklı ve uzun süre kullanmak için bakımlarını aksatmamak gerekir.