Kapat
Osmaniye Mah. Çağlar Sok. No: 2 Bakırköy / İstanbul
(0212) 909 97 72 info@klimaservisimerkezi.com.tr
Sultanbeyli Klima Servisi

Sultanbeyli klima servisi Sultanbeyli sakinlerine uzman ekibi ve aynı gün servis imkanı ile klima tamir, onarım hizmetleri vermektedir. Modern yaşamın vazgeçilmezi klimalar her alanda hayatın içindedir. Geçmiş uygarlıklarda farklı yöntemlerle serinlik sağlamaya çalışan insanlar bugün iklimlendirme mühendisliğinin olanakları ile çok daha konforlu bir biçimde ortam ısısını ayarlayabilmektedir.

Çağdaş klimanın çok da eskiye dayanan bir geçmişi yoktur. Amerika'da yaşayan makine mühendisi Willis Carrier tarafından 1902 yılında ilk klima icat edilmiştir. Ancak bu ilk klima cihazı 30 ton civarında olduğu için evlerde kullanılması elbette mümkün değildi. Ev tipi klimaların kullanıma uygun bir hale gelmesi ancak seneler sonra gerçekleşebilmiştir.

Klima Nedir?

Klimalar, soğutma çevrimi kullanarak ortamı ısıdan arındıran, mekandaki fazla nemi alıp, mekana taze sağlamak amacıyla tasarlanan iklimlendirme mekanizmalarıdır. Klimalar sadece soğutmazlar, klimalar ortamın iklimlendirilmesini sağlarlar. Klimalar konfor bölgesinde arzu edilen ısı ve nem oranın sağlanmasına imkan vermektedir. Aynı zamanda ortam havasının temiz ve toz, polen duman ve benzer zararlı maddelerden de filtre edilmesini sağlamaktadırlar. Çağdaş klimaların gelişmişlik seviyeleri bunu yaparken insanın fark etmeyeceği hızda fakat temiz havayı getirip kirli havayı götürecek bir hava dolaşımı ile sağlamaktadırlar.

Klima Ve İklimlendirme

İnsanların konfor bölgesinin dışındaki bir sıcaklıkta rahatsız oldukları bilimsel çalışmalarla ortaya konmuştur. Bulunulan mekandaki sıcaklığın fazla ya da gereğinden az olması rahatsız edicidir. Nem seviyesinin azlığı boğaz kuruluğu ya da gözde yanma ve benzeri rahatsızlıklara yol açmaktadır. Aynı şekilde bulunulan ortamdaki fazla nem oranı terin buharlaşmamasına ve bunaltıcı bir sıcaklık hissine sebep olabilmektedir. Konfor bölgesinde beklenen ortamın havasının temiz ve taze olmasıdır.

Amaca ve ihtiyaca göre, ortamı konfor şartlarında tutan iklimlendirme cihazlarına klima denmektedir. Klima cihazı, bir ortamda uygun konfor şartları sağlamak adına aşağıda belirtilen dört temel vazifeyi yerine getirmekle sorumludur:

  • Nem kontrolü
  • Soğutma
  • Isıtma
  • Havanın değişimi

Kabul edilmiş uluslararası araştırmalara göre, kişiler belli bir sıcaklık ve nem aralığında, temiz havalı ortamlarda rahat etmektedirler. İnsanların rahat ettikleri bu aralık "Konfor Bölgesi" olarak tanımlanmıştır. Klima cihazları beklenen bu ortam ısı konforunu sağlamak üzere çeşitli özelliklerle donatılarak üretilmektedir.

Klimanın icadından sonra ve özellikle de yakın tarihlerde hızlı gelişmeler klimayı yaşamın her alanına sokmuştur. Makine mühendisliğinden farklı ve yeni bir mühendislik alanı olan "iklimlendirme mühendisliği" ortaya çıkmıştır. Bunun yanında klima cihazlarının monte edilmesi ve bakımı işi ile uğraşan teknik hizmetler servisleri de iş kolu olarak ortaya çıkmıştır. Sektörde yıllardır hizmet veren Sultanbeyli klima servisi olarak bizler de en son teknik gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip ederek hizmetlerimizi müşterilerimize sunmaktayız.

Klimanın Kullanım Alanları Nelerdir?

Günümüzde klimalar her alanda kullanılmaktadır. İş yerleri, bürolar, fabrikalar, imalathaneler, okullar gibi alanlarda kullanılan klimalar çok katlı binaların da yapımına olanak vermiştir. Müze, sinema salonu, konferans salonu gibi mekanlarda da farklı özellikte klimalar kullanılır. Klimalar otomobil, gemi, vapur, uçak gibi araç ve taşıtlarda da kullanılmaktadır. Havalimanı, metro ve stadyum ve hastane gibi alanlarda da iklimlendirme cihazları kullanılmaktadır.

Klimanın Düzenli Bakımı Neden Gereklidir?

Günümüzde evlerin ve işyerlerinin vazgeçilmezleri olan klima cihazlarından beklenen verimi alabilmek için düzenli bakımlarının yapılması bir zorunluluktur. Artık yılın dört mevsimi kullanımda olan klimaların periyodik bakımlarından maliyet endişesi ile kaçınmak çok büyük bir hatadır. Çünkü düzenli bakımı yapılmayan klimalar çok ciddi sorunlara sebep oldukları gibi çok daha kısa sürede kullanım ömrünü tamamlayarak esasında sizlere ciddi ekonomik zarar vermektedirler. Klimanın düzenli bakımının neden zorunlu ve gerekli olduğunu şu şekilde üç ana başlık altında toplamak olanaklıdır:

  • Sağlık yönünden periyodik bakım zorunluluktur. Klima cihazlarının periyodik bakımlarının yapılmaması ile zamanla klimadan kötü koku, polen ve bakteriler yayılmaktadır. Bu durum ise başta boğaz ağrısı, baş ağrısı, bronşit, sinüzit ve hatta zamanla kronik hastalıklara yol açmaktadır.
  • Elektrik sarfiyatı yönünden bakımı yapılmamış klimalar çok daha fazla elektrik tüketmektedirler. Fazla elektrik sarfiyatı %40 gibi çok yüksek oranlara ulaşmaktadır.
  • Klima cihazının kullanım ömrünü kısaltmaktadır. Periyodik bakımı yapılmamış klimanın iç aksam ekipmanları kısa sürede yıpranarak cihazın önce performansının düşmesine sonra da öngörülenden önce ömrünü tamamlamasına sebep olmaktadır.

Sultanbeyli Klima Servisi Hizmetleri

Yıllardır klima sektöründe hizmet veren Sultanbeyli klima servisi olarak firmamız engin bir tecrübeye sahiptir. Klimanın iş ve yaşam alanlarındaki öneminin farkında olarak müşterilerine hızlı, kaliteli hizmeti makul maliyetlerle sunmayı kendine ilke edinmiştir. Her zaman alanındaki tüm teknolojik yenilikleri yakından takip ederek en üst seviyede teknik hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Teknik hizmet veren bir firma olarak klima servis, montaj ve bakım hizmetlerinde kalitemiz ile müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmaktayız.

Klima Montajı

Kişiler klima satın almadan önce ciddi ve titiz araştırmalar içerisine girmektedirler. En uygun ve en kaliteli klimayı uygun bir bütçe ile satın almak istemektedirler. Fakat kullanıcıların atladıkları en önemli konu klima cihazının montajıdır. Doğru yer seçimi, doğru ve ihtiyaca uygun klima seçimi ile sonrasında teknik olarak doğru klima montajı hususunda da müşterilerimize yetkin, dinamik, genç ve tecrübeli ekibimiz ile hizmet vermekteyiz.

Klima Bakımı

Klima satın alındıktan sonra tatsız sorun ve arızalarla karşılaşılmak istenmiyorsa mutlaka düzenli bakımları zamanında yapılmalıdır. Müşterilerimizi Sultanbeyli klima servisi olarak uyardığımız bir konu da düzenli klima bakımıdır. Maliyetten kaçınmak düşüncesi ile yaptırılmayan periyodik bakımlar nedeniyle klima cihazları hiç beklenmedik anlarda arıza vermektedir. Genellikle kullanıcı açısından maliyetler de daha fazla olmaktadır.

Periyodik bakımların özellikle klima kullanımının yoğunlaştığı yaz aylarında mutlaka yapılması zorunludur. Düzenli bakımı yapılmayan bir klima cihazı ömrünü kısa sürede tamamlayacaktır. Bu da tüketici bakımından asla çok daha zarar verici bir durumdur.

Klima Servisi

Tüm dünyada olduğu gibi bizim gibi sıcak bölgelerde yaşayan insanlar klima cihazlarını yoğun biçimde kullanmaktadırlar. Klimaların sık kullanımı zamanla cihazlarda sorun ve arızalara sebep olmaktadır.

Klima cihazlarındaki sorunlarınızın en kısa sürede, en doğru biçimde çözülmesi için bizlere Sultanbeyli klima servisi olarak her türlü iletişim kanallarından kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Taleplerinizi öğrenen ve sorunu anlayan teknik ekiplerimiz en ekonomik maliyetlerle klima cihazınızın sorununu en kısa sürede giderecektir.

Sultanbeyli Klima Servisi Vizyonu

Sultanbeyli klima servisi olarak her türlü arıza ve soruna farklı bir yaklaşım göstererek bireysel çözümler üretmeyi hedeflemekteyiz. Tekniker ve teknisyenlerimizden oluşan genç, dinamik, birikimli teknik ekibimiz her türlü sorun ve arızayı hızlı ve başarılı bir biçimde çözmektedir. İlkemiz her daim kaliteli teknik servis hizmetini maksimum müşteri memnuniyetini sağlayacak biçimde sağlamaktır. Müşteri memnuniyetini sağlamak ve bu müşteri memnuniyetini sürdürmek vizyonumuzu oluşturmaktadır.

Sultanbeyli Klima Servisi İletişim

Hem iş ortamlarında hem de yaşam alanlarında artık vazgeçilmez bir iklimlendirme cihazı olan klimalar zaman zaman kullanıcılara sorun çıkarabilmekte ve arıza ve arıza yapabilmektedirler. Özellikle ülkemiz gibi sıcak iklimlerde hele yaz aylarında klimanın arızalanması çok can sıkıcı ve sıkıntılı durumlara sebep olmaktadır.

Müşteriler böyle durumlarda en hızlı şekilde teknik servislere ulaşıp kısa sürede sorunun tespiti ile doğru bir biçimde sorunun çözümünü ve arızanın giderilmesini beklemektedirler. Bu sebeple bizler Sultanbeyli klima servisi olarak her türlü kanaldan bizlere kolaylıkla ulaşılabilmesini sağlamaya çalışmaktayız.

Siz kıymetli müşterilerimiz web sayfamızda yer alan "Servis Talep Formu"nu doldurmak suretiyle bize ulaşabilirsiniz. E-mail adresimiz üzerinden mail göndermek suretiyle arıza ve sorununuzu aktarabilirsiniz. Yine bir başka yöntem de GSM üzerinden arızayı bildiren ve durumu anlatan mesaj göndermektir. Doğrudan telefon açarak da elemanlarımızı durumu ve sorunu aktarabilirsiniz. Sultanbeyli klima servisi profesyonel teknik ekibimiz durumu değerlendirerek sizler için sizlere özel çözümleri en düşük maliyetle hızlıca sağlayacaktır.