Kapat
Osmaniye Mah. Çağlar Sok. No: 2 Bakırköy / İstanbul
(0212) 909 97 72 info@klimaservisimerkezi.com.tr
Beykoz Klima Servisi

Beykoz klima servisi olarak Beykoz sakinlerine klima bakım, onarım, tamir hizmetleri sunuyoruz. Klimalar her sezonda ama özellikle yaz sezonlarında hayatımızın önemli bir parçası haline gelmiştir. Klimaların bu kadar yoğun kullanımı, bakım sorununu da ortaya çıkarır. Klimaların montaj aşamasında başlayarak, tamiri, parça temini, periyodik bakımı gibi süreçleri titizlikle yürütülmelidir. Hatalı onarım, giderilmesi güç veya maliyetli sorunlar yaratır. Konusunda deneyimli ve bilgili ekiplerle çalışan servislerle çalışmak gerekir.

Klima Bakım Servisleri

Klima bulunduğu mekâna göre acil onarım gerektiren elektrikli aletlerdir. Bunun içinde 7/24 servise ulaşım gerekebilir. Bazı servisler uzun soluklu çalışma ile hizmet vermektedir. Beykoz klima servisi bu konuda destek verecektir. Ekipler ve malzeme temini her zaman mümkün olmaktadır. Klimada yaşanan sorunlar hızlı bir şekilde çözülür. Klimanın herhangi bir sorununda mutlaka uzman kişilere başvurmak gerekir. Beykoz klima servisi her konuda destek verir.

Klimaların Önemi

Günümüzde klima artık lüks olmaktan çıkmış bir ihtiyaç haline dönüşmüştür. Klima özellikle yaz aylarında büyük bir kurtarıcı olmaktadır. Sıcak yaz günlerinde klima ile serinlemek yaşam ve iş kalitesini arttıracaktır. İş yerleri ve hastane gibi mekanların dışında evlerde de klima ihtiyacı bulunur. Klimadan verimli bir şekilde yararlanabilmek için kurulumundan, bakımına kadar her aşamanın titizlikle yürütülmesi gerekir.

Klima Bakımı

Klima ile ısınma ve soğutma yüksek maliyetli bir durum değildir. Ama klimanın periyodik bakımları zamanında yapılmazsa hem elektrik faturaları yükselir hem de verim alınmaz. Üstelik klimanın sağlık sorunları yaratma durumu ortaya çıkar. Yetkili klima servisleri doğru onarım yaparak müşteri memnuniyetini sağlarlar. Yaptıkları işin arkasında dururlar ve bir sorun çıksa da bunu profesyonel şekilde çözerler. Kullandıkları parça orijinal ve sorunsuz olur. Beykoz klima servisi çözüm odaklıdır.

Klima servisi klima onarımı ve klima bakımı ile giderilebilecek derecedeyse bakım yaparak sorunu giderir. Amaç kazançtan önce müşteri memnuniyeti olmaktadır. Kişilerin kafasında soru işareti oluşmasının önüne geçer. Klima arızaları ile birlikte eğer iş yeriyse kişilerin işleri aksayacaktır. Bunun içinde hızlı çözümlere ihtiyaç vardır. Klimanın periyodik bakımını yaptırmak gibi bir zorunluluk yoktur ama yaptırmamanın ciddi maliyetleri olabilir Her çalışan elektronik ürün gibi klimalarda bakıma ihtiyaç duyar. Beykoz klima servisi uzman kadroya sahiptir.

Klima Bakımın Önemi

Klima bakımı zamanında yapılmazsa kişiler klimayı tamamen kaybedebilir. Ayrıca kişiler kendilerinin ve çevrelerindeki kişilerin sağlıklarını tehlikeye atarlar. Klima bakımın konutlarda yılda iki kez yapılması gerekir. Klimanın su akıtması, kötü koku, sesli çalışması gibi durumlar klima bakımının yapılmamasından kaynaklı olmaktadır. Oysa bakımı yapılana klimalar sağlıklı hava ve doğru ısı ortamı sunar.

Klima Hava Filtresi

Her mevsim kullanılabilen klimaların bazı bakımlara ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaçlarının en önemlisi hava filtrelerinin gerekli bakım ürünleri ile temizlenmesidir. Bu şekilde temiz hava veriminin sağlamak mümkün olur. Uzman hizmet veren klima servis firmalarından yararlanmaz gerekir. Kişiler kendileri halletmeye kalkarsa daha büyük sorunlar yaşayabilir. Ya da uzman olmayan kişiler klimaya müdahale ederlerse klimanın garanti dışı kalmasına neden olurlar.

Klima Servisi Seçimi

Artık teknoloji elimizin altında bulunmaktadır. Klima servisini seçerken bu durum işimizi kolaylaştırır. Klima servislerinin uzmanlık alanlarını ve başarılarını internet üzerinden görmek mümkün olur. Çalışanların deneyimli ve eğitimli olması önemlidir. Güler yüzlü ve çözüm odaklı ekiplerle çalışan servisler kolaylık yaratırlar. Klimanın arıza, çözümü ve kullanımı ile ilgili doğru bilgilendirme yapabilen ekipler olması gerekir. Fiyat, kalite dengesi de önemlidir.

Klima Gazı Çözümü

Klimalarda yaşanan pek çok durum olabilir. Klimaların periyodik bakımı yapılmalıdır. Klimanın sağlıklı çalışmasını engelleyen durumlardan bir tanesi de klima gazının azalması olmaktadır. Klima gazı azaldığı zaman klimanın soğutma kapasitesi azalır. Klima bu durumda yeteri kadar soğutma yapamaz.

Klima gazı azaldığı zaman nem tutucu filtrede daha az klima gazı olur. Klima gazı genleşme valfine gelmeden gaz durumuna geçer. Klima bu durumda ortamdan ısı çekemez. Bunun sonucunda da evoparatörü peteklerini soğutamaz.

Bu durumda klima sistemi yeterince soğutma işlevini yapamaz. Nem tutucu olan filtre sıvı haldeki klima gazıyla dolar. Klima kompresörünün çıkış basıncı normalden daha çok artar Klimadaki evoparatörden çıkarken gaz halde olması gereken klima gazı, tamamen gaz haline dönmeden çıkar. Bu durumda da klima yeteri kadar soğutmaz. Klimaya gerekenden fazla klima gazı koymakta, klimayı bozar. Çünkü sıvıların sıkıştırılması söz konusu değildir. Klima gazı fazla olduğunda klima kendi kendine açılıp kapanır.

Yapılan her işlemin bir dengesi bulunmaktadır. Dengesinde yapılmayan onarımlar sorun teşkil eder. Böyle bir sorun karşısında da klima gaz dolum cihazına bağlanıp kontrol edilir. Klima kullanım talimatlarına uyuldukça, verimde o kadar artar. Klimalarda nem durumuna göre ayarlanan sıcaklık ve soğukluk ayarına dikkat edilmelidir. Dikkat edilmezse, kısa bir süre içerisinde klima arızaya geçer. Klima montajında da uzman ekipler tercih edilmelidir.

Klima Kullanımda Kullanıcının Sorumlulukları

Beykoz klima servisi kullanıcılarına her konuda destek verir. Klima seçiminde de alana göre klima seçimi yapmak gerekir. Klima servis elemanları bu konuda da bilgilendirme yaparlar. Küçük alanlarda split klimalar yeterli olurken daha geniş alanlarda multi split klima kullanmak uygun olacaktır. Klimaların periyodik bakımlarının yaptırılması kullanıcının sorumluluğunda olmaktadır. Kullanıcılarında klima temizliğini ihmal etmemesi gerekir. Serinleme ve ısınma sırasında yeterli dinlenme süreleri verilmelidir. Klimalar uygun bakımlarla uzun yıllar kullanılabilir.

Klima Kullanımının Püf Noktaları

Klimaların ısıyı ya da serinliği vermemesi ya da yüksek elektrik faturalar sorun olmaktadır. Kullanıcılar yüksek fatura ödememek için birçok cihazı sürekli açıp kapatma işlemi yaparlar. İhtiyacı karşılayana kadar açık olan cihazlar ihtiyaç bitince kapatılır. Fakat yapılan bu uygulama hatalı bir uygulamadır.

Cihazı çok açıp, kapatmak daha çok enerji tüketimine neden olacaktır. Beykoz klima servisi elemanları kullanım konusunda bilgi verir.

Bu şekilde zamanla istenilen performansın verilmemesine yol açacaktır. Ayrıca aniden kapatılıp tekrar açılan klimalar elektrik tüketimini arttıracaktır. Belirli bir süre aynı derece duran klima sürekli çalışacağı için elektrik tüketiminde birden iniş ve çıkış olmayacaktır. Uzman servislerin elemanları müşterilerini bu konuda da bilgilendirir.

Acil Klima Servisi

Klima yaz aylarında yaygın olarak kullanıldığı için arıza vermemesi çok önemlidir. Klimanın aniden bozulması durumunda tercih edeceğiniz firma da önem taşır. Klima garanti kapsamında iken garanti hizmeti sunabilecek firmalar tercih edilir. Firmamız müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutması önemlidir. Garanti kapsamındaki klimanın, garanti kapsamı dışına çıkan bir arızası varsa bunun da bilgisini vermek gerekir. Beykoz klima servisi garantili iş yapar.

Acil klima servisi ileri tarihi randevu yazmak yerine hızlı çözüm sunar. Beykoz klima servisi hızlı servis sunar. Firmamıza arandığında kısa sürede ulaşan ekiplerin arızayı anında tespit edip kişinin onayıyla müdahale etmesi gerekir. Klima bakımı ve onarımı yapılırken tekrar etmeyen onarımlar olması da önem taşır. Teknik ekip tek seferde hizmet verip, sorunu çözebilecek kapasiteye sahip olmalıdır. Her müşteri hızlı ve ekonomik çözümler beklemektedir. Klimanızı kontrol edilen hataları Beykoz klima servisi uzman çalışanları tarafından giderilecektir.

Klimalarda yaşanan sorunlarda bazı tamir ve bakımları yerinde yapılamaz. Bu durumda firma elemanları klimayı servise alır. Burada işlemleri kısa sürede tamamlanan klimalar kişilere teslim edilir. Firmanın kullandığı parçanın da birinci sınıf olmasına özen göstermesi gerekir. Orijinal olmayan parçalar klimalara zarar verebilir.